• Zigismunds,
  • Zigmunds

Latvijas volejbola izlase Eiropas čempionāta kvalifikācijas ciklu sāk ar uzvaru

LETA 08:40, 04.08.2022

Latvijas vīriešu volejbola izlase trešdien ar uzvaru sāka 2023.gada Eiropas čempionāta (EČ) kvalifikācijas ciklu.

Atlases cikla pirmajā spēlē Mihala Gogola vadītā komanda viesos ar rezultātu 3-1 (25:19, 21:25, 25:22, 25:23) uzvarēja Austriju.

Latvijas izlase B grupā spēlē kopā ar Austrijas un Somijas valstsvienībām. Pret somiem spēli savā laukumā Latvijas izlase aizvadīs 6.augustā, bet viesos spēlēs 17.augustā. Kvalifikācijas turnīrs tiks pabeigts 21.augustā ar spēli savā laukumā pret Austriju.

Latvijas izlase vasaras sākumā Eiropas Zelta līgas grupu turnīrā piedzīvoja sešus zaudējumus, grupā aiz Čehijas, Igaunijas un Beļģijas ierindojoties pēdējā vietā. Sagatavošanās periodā Rīgā Latvija ar 0-3 zaudēja Uģa Krastiņa vadītajai Ukrainai un ar 3-1 un 3-0 pieveica Norvēģiju.

Tikmēr austrieši Eiropas līgā nespēlēja.

Pēdējoreiz komandas tikās 2018.gada Eiropas Sudraba līgas grupu turnīrā, kad Latvija viesos bija pārāka ar 3-2, bet savā laukumā - ar 3-1.

Latvijas vīriešu volejbola izlases sastāvs spēlei pret Austriju:

cēlāji - Edvīns Skrūders, Deniss Petrovs;

diagonāles spēlētāji - Hermans Egleskalns, Kristers Dardzāns, Renārs Pauls Jansons;

otrā tempa uzbrucēji - Kristaps Šmits, Atvars Ozoliņš, Romāns Saušs, Jānis Medenis;

pirmā tempa uzbrucēji - Vladislavs Blumbergs, Toms Švans, Gustavs Freimanis;

“libero” - Patriks Pinka, Kaspars Kronbergs.

Galvenais treneris- Mihals Gogols, treneris - Austris Štāls, treneris/statistiķis - Adams Toločko, fizioterapeits - Mārtiņš Kacens, ārste - Lolita Kalniņa-Havraneka, menedžeris - Arturs Vitkovskis.

Austrijas izlases sastāvs:

cēlāji - Maksimiliāns Tallers (bez kluba), Aleksanders Tušs (Pazardžikas "Hebar", Bulgārija);

diagonālie spēlētāji - Mihaels Červiņskis ("Amstetten"), Klemenss Ekers (bez kluba);

otrā tempa spēlētāji - Niklass Etlingers (Rīdas "Union"), Arvins Kopšars, Noels Krasnigs, Johanness Kracs (visi - Kerntenas "Aich"/"Dob""), Niklass Krontālers;

pirmā tempa spēlētāji - Nikolai Grābmillers (abi - Insbrukas "Hypo Tirol"), Mateuss Jurkovics ("Paris", Francija), Kurts Nusterers ( Havaju Universitāte, ASV), Peters Volfārtšteters (Lisabonas "Benfica", Portugāle);

"libero" - Filips Kroiss ("Cambrai", Francija).

Sports Ar diviem mačiem Rīgā sāksies Latvijas futbola virslīgas otrais aplis

Šodien "Tonybet" Latvijas futbola virslīgā Rīgā notiks divas otrā apļa spēles.

Sports «Bayern» un «Real» futbolisti spēlē neizšķirti Čempionu līgas pusfinālā

Minhenes "Bayern" otrdien savā laukumā spēlēja neizšķirti ar Madrides "Real" UEFA Čempionu līgas pusfināla pirmajā spēlē.

Sports Latvijas U-18 hokejisti nodrošina vietu pasaules čempionāta ceturtdaļfinālā

Latvijas U-18 vīriešu hokeja izlase otrdien pēc Slovākijas izlases graujošas uzvaras nodrošināja vietu pasaules U-18 čempionāta ceturtdaļfinālā.

Sports Porziņģis gūst traumu NBA izslēgšanas turnīra spēlē

Latvijas basketbolists Kristaps Porziņģis pirmdien guva kājas traumu un iemeta septiņus punktus Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) Austrumu konferences ceturtdaļfināla spēlē, kurā viņa pārstāvētā Bostonas "Celtics" komanda izcīnīja uzvaru.

Kultūra Rīgā, 11.novembra krastmalā, veidos skulptūru ansambli

Rīgā, 11.novembra krastmalā, veidos skulptūru ansambli "Laika upes liecinieki", paziņo Rīgas dome.

Interesanti fakti E-adreses lietotāju skaits Latvijā sasniedzis 200 000 iedzīvotāju

Saskaņā ar Valsts reģionālās attīstības aģentūras datiem, šī gada aprīlī e-adreses lietotāju skaits sasniedzis 200 000 fizisko personu.

Sabiedrība  Vārda brīvības ierobežojumi rada nelaimīgas sabiedrības

Svinot pasaules preses brīvības dienu, ko ik gadu atzīmē 3.maijā, eksperti aicina būt modriem un atcerēties, ka preses brīvībai ir būtiska loma iekļaujošas sabiedrības veidošanā un demokārtijas stiprināšanā.

Ekonomika «Viesmīlības nozare izmirst», pauž Latvijas Bāru asociācija (+VIDEO)

Valdība nevēlas "lieki" tērēties un apzināties, ka vietējie uzņēmumi ir viens no ekonomikas stūrakmeņiem.