• Alfs,
  • Bernadeta,
  • Mintauts
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Trešdaļa iedzīvotāju dzīvo ar sajūtu, ka nepaspēj paveikt visu vajadzīgo

Teksta izmērs Aa Aa
Veselība
VS.LV 13:29, 16.12.2023


Trešdaļa Latvijas iedzīvotāju dzīvo ar sajūtu, ka nepaspēj paveikt visu vajadzīgo, liecina pētījumu aģentūras "Norstat" veiktās aptaujas dati.31% respondentu aptaujā atbildēja, ka "nepaspēj dzīvot" atsevišķos dzīves periodos. Šādi vairāk jūtas sievietes - 35%, tikmēr vīrieši 28%. Turklāt, jo vecāka aptaujāto iedzīvotāju grupa, jo šāda sajūta vērojama vairāk - piemēram, 60 līdz 74 gadu vecumā šādi jūtas 41% respondentu, 50 līdz 59 gadu vecumā - 38%, 40-līdz 49 gadu vecumā - 38%, 30 līdz 39 gadu vecumā - 27%, bet 18 līdz 29 gadu vecumā tikai 16% respondentu.

Reģionos periodiski sajūtas, ka "nepaspēj dzīvot" visvairāk ir Pierīgas iedzīvotājiem - 35%, tikpat Zemgales iedzīvotājiem un 33% Vidzemes iedzīvotāju.

Uz jautājumu: "Cik bieži jums rodas sajūta, ka jūs "nepaspējat dzīvot" - paveikt, piedzīvot, izjust visu iespējamo?" 20% atbildējuši, ka šādi jūtas vairākas reizes nedēļā. Visvairāk jeb 35% tā atbildējuši respondenti vecumā no 18 līdz 29 gadiem, bet vecākā paaudze vecumā no 60 līdz 74 gadiem tikai 11%. Vēl šī atbilde populārākā bija starp Zemgales iedzīvotājiem - 25% sacījuši, ka vairākas reizes nedēļā jūtas, ka "nepaspēj dzīvot".

16% aptaujas dalībnieku - vienlīdz daudz sievietēm un vīriešiem katra diena ir tāda, kas liek domāt - viņi nepagūst tajā paveikt, piedzīvot, izjust visu iespējamo. Turklāt raksturīgāka šī sajūta ir iedzīvotājiem vecumā no 18 līdz 39 gadiem un Kurzemē dzīvojošajiem, bet vismazāk vecumā no 60 līdz 74 gadiem, kā arī Zemgalē un Vidzemē dzīvojošajiem.

Vēl 11% aptaujā atbildējuši, ka, viņuprāt, sajūta, ka "nepaspēj dzīvot" mēdz būt reizi mēnesī vai pat retāk, 15% respondentu bijis grūti pateikt, bet nekad šādas sajūtas nav 8% Latvijas iedzīvotāju.

Reprezentatīvu iedzīvotāju aptauja "Mēness aptieka" sadarbībā ar pētījumu aģentūru "Norstat" 2023.gada novembrī veikta visā Latvijā, aptaujājot 1001 iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 74 gadiem.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Veselība Latvijā ar demenci slimo ap 8500 cilvēki

Latvijā ar demenci slimo ap 8500 cilvēki, informēja Rīgas Psihiatrijas un narkoloģijas centrā (RPNC).

Veselība Pērn par kaitējumu veselībai izmaksāti vairāk nekā 1,3 miljoni eiro

Pagājušajā gadā Ārstniecības riska fonds par kaitējumu veselībai pieņēmis lēmumu izmaksāt atlīdzību kopumā vairāk nekā 1,3 miljonu eiro apmērā, aģentūra LETA noskaidroja Veselības inspekcijā (VI).

Veselība Seniori un viņu tuvinieki tiks mācīti, kā tikt galā ar demenci (+VIDEO)

"Tā ir slimība, kuru biežāk nevar izārstēt, bet var iemācīties ar to sadzīvot".

Veselība Ko darīt, ja sāp mugura: iesaka speciālisti (+VIDEO)

Starpskriemeļu diskiem, muskuļiem, fascijām, locītavu saitēm un galu galā – arī smadzenēm – ūdens ir ļoti nepieciešams.

Lasiet arī

Veselība Latvijā 25% iedzīvotāju darba devējs rūpējas par viņu emocionālo veselību

Latvijā 25% iedzīvotāju apliecina, ka darba devējs rūpējas par viņu emocionālo veselību, informēja apdrošināšanas kompānijas pārstāvji, atsaucoties uz veiktās aptaujas datiem.

Veselība Psihiatrijas un narkoloģijas centrs ieviesis konsultācijas dežūrtālruni

Saistībā ar pieaugošo sabiedrības interesi par psihisko veselību un dažādiem psihiskās veselības aprūpes pakalpojumiem Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centrs (RPNC) ievieš psihiatriskās konsultācijas dežūrtālruni.

Veselība «Dakter, es neatceros»: 70% Latvijas iedzīvotāju ir atmiņas traucējumi (+VIDEO)

Pašlaik pacientiem ģimenes ārsta praksē ir izteikti jūtamas kovida sekas – smadzeņu migla.

Sabiedrība Rakstnieks Jurģis Liepnieks: «Vientulība nogalina» (+VIDEO)

Latvijas iedzīvotājiem sāka attālināti palīdzēt atrast sociālo loku.