20.februārī plkst.12.00, aktualizējot nepieciešamību savlaicīgi atpazīt mentālās veselības sarežģījumus un zināt iespējas palīdzībai, tiešraidē notiks diskusija.
Šogad janvārī veiktā reprezentatīvā iedzīvotāju aptaujā 44% aptaujāto atzina, ka pēdējā gada laikā izjutuši trauksmi vai panikas lēkmi, vairāk nekā puse jeb 55% no tiem ir gados jaunie vecumā no 18 līdz 29 gadiem. Līdzīgā aptaujā 2022.gada martā šādi atbildējušo skaits bija divas reizes lielāks - 90%.
Profesors Māris Taube, Rīgas Stradiņa universitātes Psihosomatiskās medicīnas un psihoterapijas katedras vadītājs, Nacionālā psihiskās veselības centra klīnikas "Veldre" vadītājs: "Kā rāda aptaujas rezultāti, kaut arī trauksmes līmenis sabiedrībā kopš 2022.gada ir būtiski samazinājies, tomēr tas joprojām saglabājas augsts. Īpaši satraucoši, ka trauksme ir izplatītāka jauniešu vidū. Iespējams, ka dati uzrāda cilvēku nedrošību neskaidrajā un trauksmainajā pasaulē. Pieļauju, ka daļa sabiedrības ir notrulinājusies ilgstošas un hroniskas spriedzes dēļ, samierinājusies, uztverot trauksmi kā normālu ikdienas pavadoni (par ko liecina trauksmes mazināšanās 2024.gadā), taču tā nevajadzētu būt. Jāatgādina, ka hronisks stress psihiskai veselībai ir ļoti bīstams un rada sekas vēlākos dzīves posmos."
Sekojot diskusijai, varēs papildināt izpratni, kā atpazīt mentālās veselības draudus vēstījošos signālus, kas ikdienā bieži paliek nepamanīti, taču ir būtiski savlaicīgai profilaksei.
Diskusijas laikā tiks aktualizēti jautājumi, kā atbalstīt līdzcilvēkus, kuri saskaras ar mentālās veselības sarežģījumiem, un kāpēc ir svarīgi par šiem jautājumiem atklāti runāt gan ģimenē, gan plašākā sabiedrībā.
Eksperti arī skaidros, kāpēc joprojām sastopamies ar psihiskās veselības stigmām, kas kavē cilvēkus savlaicīgi meklēt profesionālu atbalstu.
Būs iespēja uzzināt arī jaunus un mazāk apspriestus faktus par miega nozīmi mentālās veselības uzturēšanā.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Pievienojiet komentāru
Anonīmi komentāri
Atbilēt
Anonīmi komentāri