• Egīls,
  • Nauris
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Trauksmes līmenis Latvijā kopš 2022.gada ir būtiski samazinājies (+VIDEO)

Teksta izmērs Aa Aa
Veselība
VS.LV 11:31, 17.02.2025


Iespējams, ka dati uzrāda cilvēku nedrošību neskaidrajā un trauksmainajā pasaulē.


Cilvēka smadzenes atsakās adekvāti uztvert lielu daudzumu pretrunīgas informācijas.

20.februārī plkst.12.00, aktualizējot nepieciešamību savlaicīgi atpazīt mentālās veselības sarežģījumus un zināt iespējas palīdzībai, tiešraidē notiks diskusija.

Šogad janvārī veiktā reprezentatīvā iedzīvotāju aptaujā 44% aptaujāto atzina, ka pēdējā gada laikā izjutuši trauksmi vai panikas lēkmi, vairāk nekā puse jeb 55% no tiem ir gados jaunie vecumā no 18 līdz 29 gadiem. Līdzīgā aptaujā 2022.gada martā šādi atbildējušo skaits bija divas reizes lielāks - 90%.

Profesors Māris Taube, Rīgas Stradiņa universitātes Psihosomatiskās medicīnas un psihoterapijas katedras vadītājs, Nacionālā psihiskās veselības centra klīnikas "Veldre" vadītājs: "Kā rāda aptaujas rezultāti, kaut arī trauksmes līmenis sabiedrībā kopš 2022.gada ir būtiski samazinājies, tomēr tas joprojām saglabājas augsts. Īpaši satraucoši, ka trauksme ir izplatītāka jauniešu vidū. Iespējams, ka dati uzrāda cilvēku nedrošību neskaidrajā un trauksmainajā pasaulē. Pieļauju, ka daļa sabiedrības ir notrulinājusies ilgstošas un hroniskas spriedzes dēļ, samierinājusies, uztverot trauksmi kā normālu ikdienas pavadoni (par ko liecina trauksmes mazināšanās 2024.gadā), taču tā nevajadzētu būt. Jāatgādina, ka hronisks stress psihiskai veselībai ir ļoti bīstams un rada sekas vēlākos dzīves posmos."

Sekojot diskusijai, varēs papildināt izpratni, kā atpazīt mentālās veselības draudus vēstījošos signālus, kas ikdienā bieži paliek nepamanīti, taču ir būtiski savlaicīgai profilaksei.

Diskusijas laikā tiks aktualizēti jautājumi, kā atbalstīt līdzcilvēkus, kuri saskaras ar mentālās veselības sarežģījumiem, un kāpēc ir svarīgi par šiem jautājumiem atklāti runāt gan ģimenē, gan plašākā sabiedrībā.

Eksperti arī skaidros, kāpēc joprojām sastopamies ar psihiskās veselības stigmām, kas kavē cilvēkus savlaicīgi meklēt profesionālu atbalstu.

Būs iespēja uzzināt arī jaunus un mazāk apspriestus faktus par miega nozīmi mentālās veselības uzturēšanā.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

Rekomendējam



ARĪ KATEGORIJĀ

Veselība Kas noteikti jāzina par adenoīdu operācijām bērniem (+VIDEO)

Ne vienmēr palielināta aizdegunes mandele rada sūdzības.

Veselība Higiēnas aprīkojums uzņēmumiem – kā samazināt atkritumus un optimizēt resursus

Ilgtspējīgs higiēnas aprīkojums uzņēmumiem sniedz iespēju samazināt atkritumus un optimizēt resursus. Uzziniet, kā higiēnas aprīkojuma izvēle var palīdzēt samazināt atkritumu daudzumu, resursu patēriņu un vienlaikus saglabāt augstus tīrības standartus. Noskaidrojiet un izvēlieties savām iespējām un vajadzībām atbilstošākos risinājumus, kas ļauj apvienot rūpes par vidi ar uzņēmuma sekmīgu darbību.

Veselība Donors vienā reizē ziedo 450 ml asiņu, šis zaudējums nav kaitīgs (+VIDEO)

Lai dotos uz ziedošanas vietu, galvenais ir laba pašsajūta un vēlme palīdzēt.

Veselība Kā Latvijas iedzīvotājiem mazināt pavasara alerģijas simptomus (+VIDEO)

Ziedputekšņu izraisītos nepatīkamos simptomus nereti mēdz sajaukt ar saaukstēšanos.

Lasiet arī