• Raina,
  • Tāle

«Liverpool» futbolisti UEFA Eiropas līgā izcīna pārliecinošu uzvaru

LETA 07:52, 08.03.2024

Anglijas futbola premjerlīgas līdervienība "Liverpool" ceturtdien izcīnīja pārliecinošu uzvaru UEFA Eiropas līgas astotdaļfināla pirmajā spēlē, sperot platu soli ceturtdaļfināla virzienā.

twitter.com/LFC

Liverpūlieši viesos ar rezultātu 5:1 (3:0) pārspēja Prāgas "Sparta".

Viesiem vajadzēja vien sešas minūtes, lai panāktu 1:0, jo precīzi 11 metru soda sitienu izpildīja Aleksis Makalisters. Cīņas 25.minūtē Darvins Nunjess ar sitienu no distances nostiprināja vadību un kompensācijas laikā urugvajietis panāca jau 3:0. Nunjesa pirmais vārtu guvums bija komandas 1000. precīzais sitiens Jirgena Klopa vadībā.

Otrā puslaika sākumā Konors Bredlijs ieraidīja bumbu savos vārtos, bet 53.minūtē Luiss Diass atjaunoja trīs vārtu pārsvaru.

Spēles 74.minūtē laukumā devās no traumas atlabušais Mohameds Salāhs, kuram desmit minūtes vēlāk netika ieskaitīts vārtu guvums. Tomēr kompensācijas laikā viesiem izdevās gūt piektos vārtus, izceļoties Dominikam Soboslai.

Tikpat kā vietu ceturtdaļfinālā nodrošinājusi arī "AS Roma", kas mājās ar 4:0 (2:0) uzveica Braitonas un Havas "Albion", sarūpējot pēdējo gadu smagāko zaudējumu angļu komandām kādā no Eiropas klubu turnīriem. Romas komandai vārtus guva Paulo Dibala, Romelu Lukaku, Džanluka Mančīni un Braiens Kristante.

Tāpat ceturtdaļfināla sasniegšanai tuvu nonāca Marseļas "Olympique", kas mājās ar 4:0 (3:0) uzvarēja "Villarreal". Francijas komandā divreiz izcēlās Pjērs Emeriks Obamejangs.

Tikmēr bundeslīgas līdervienība Leverkūzenes "Bayer" izglābās no negaidīta zaudējuma, Baku spēlējot neizšķirti 2:2 (0:2) ar Agdamas "Qarabag". Otrā puslaika kompensācijas laikā neizšķirtu izrāva Patriks Šiks.

"Bayer" bez zaudējumiem ir 35 mačos pēc kārtas, kas ir Vācijas futbola klubu rekords.

UEFA Eiropas līgas grupu turnīrā 32 komandas bija sadalītas astoņās grupās pa četrām katrā. Divas pirmās iekļuva izslēgšanas turnīrā, pirmo vietu ieguvējām uzreiz nodrošinot vietu otrajā kārtā. Otro vietu ieguvējām pirmajā kārtā pievienojās astoņas Čempionu līgas grupās trešo vietu ieņēmušās komandas. Trešo vietu ieguvējas pārcēlās uz Eiropas Konferences līgas sacensībām, bet ceturto vietu ieguvējām grupās Eiropas kausu sezona ir beigusies.

Eiropas līgas finālspēle iecerēta 22.maijā Īrijas galvaspilsētā Dublinā.

Iepriekšējā sezonā par septiņkārtēju šī turnīra uzvarētāju kļuva "Sevilla", kas finālā pēcspēles sitienu sērijā pārspēja "AS Roma".

Sports Ostapenko Madrides «WTA 1000» turnīra otrajā kārtā tiekas ar Bouzasu-Maneiro

Latvijas pirmā rakete Aļona Ostapenko šodien Madrides "WTA 1000" turnīra otrajā kārtā spēkosies ar kvalifikāciju pārvarējušo spānieti Džesiku Bouzasu-Maneiro.

Sports Mediji: Klārka parakstīs astoņu gadu vienošanos ar Nike

Sieviešu nacionālās basketbola asociācijas (WNBA) draftā ar pirmo numuru izvēlētā Keitlina Klārka tuvākajā laikā parakstīs ievērojamu vienošanos ar sporta zīmolu "Nike", informē Ziemeļamerikas mediji.

Sports Akcijā aicinās iedzīvotājus lifta vietā izmantot kāpnes

Lai atgādinātu par fizisko aktivitāšu nozīmīgumu ikdienā, šodien norisinās akcija "Diena bez lifta 2024", aģentūru LETA informēja Latvijas Tautas sporta asociācija.

Sports Bļugers palīdz «Canucks» uzsākt Stenlija kausa izcīņu ar uzvaru (VIDEO)

Ar rezultatīvu piespēli svētdien Stenlija kausa izcīņas pirmās kārtas pirmajā mačā izcēlās latviešu uzbrucējs Teodors Bļugers, palīdzot Vankūveras "Canucks" izcīnīt uzvaru pār Nešvilas "Predators".

Sports Ukrainas un Polijas izlases iekļūst Eiropas futbola čempionāta finālturnīrā

Ukrainas un Polijas vīriešu futbola izlases otrdien uzvarēja Eiropas čempionāta kvalifikācijas "play-off" mačos un iekļuva finālturnīrā.

Sports Latvijas U-19 vīriešu futbola izlase zaudēja Ukrainai (VIDEO)

Latvijas U-19 vīriešu futbola izlase sestdien Skopjē piedzīvoja zaudējumu 2024.gada Eiropas čempionāta elites kārtas mačā, zaudējot cerības spēlēt finālturnīrā.

Sports Spānijas futbola federācijā veikta kratīšana izmeklēšanā par korupciju

Spānijas policija ir veikusi kratīšanu Spānijas futbola federācijas (RFEF) galvenajā birojā un tās bijušā prezidenta Luisa Rubialesa mājā un citās vietās, veicot izmeklēšanu par korupciju un citiem noziegumiem, trešdien pavēstīja ziņu avoti tiesu aprindās.

Sports Futbola izlase jaunā trenera Nikolato vadībā aizvadīs pārbaudes spēli ar Kipru

Latvijas vīriešu futbola izlase jaunā galvenā trenera Paolo Nikolato vadībā šodien Kipras pilsētā Larnakā aizvadīs pārbaudes spēli ar Kipru.