• Akvelīna,
  • Ernestīne,
  • Ingmārs
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Vidzemnieki izvēlas starp kanalizāciju un sausajām tualetem (+VIDEO)

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
VS.LV 08:06, 22.04.2024


Īpašniekiem un valdītājiem ir jānodrošina radīto notekūdeņu uzkrāšana vai attīrīšana.


Tautā saukta sirsniņmāja.

Kocēnu Kultūras namā norisinājās seminārs Valmieras novada iedzīvotājiem par centralizētās kanalizācijas priekšrocībām. Dalībnieki tika iepazīstināti ar aktuālo informāciju par ūdens kvalitāti Latvijā, kā arī par decentralizētās kanalizācijas sistēmām un to reģistrēšanas nepieciešamību.

Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra pārstāve stāstīja par projektu "LIFE GoodWater IP" un tajā plānotajām aktivitātēm, kā arī prezentēja mikrobioloģiskā piesārņojuma analīzes Latvijas akās, pastāstot par vides un veselības riskiem no nepareizi apsaimniekotām decentralizētajām kanalizācijas sistēmām.

Semināra dalībnieki guva plašāku informāciju par decentralizēto kanalizācijas sistēmu iespējamo ietekmi uz vidi un iedzīvotāju veselību, uzzināja, kā atbildīgi apsaimniekot individuālās kanalizācijas sistēmas, lai nenodarītu kaitējumu videi, savai un kaimiņu veselībai.

Seminārā atkārtoti tika sniegta informācija par obligāto prasību reģistrēt pašvaldībā decentralizētās kanalizācijas sistēmas, kā arī par īpašnieka administratīvo atbildību. Valmieras novada pašvaldības Dabas resursu pārvaldes vadītāja Līga Zvirbule pastāstīja par decentralizēto kanalizācijas sistēmu apsaimniekošanu Valmieras novadā un prasībām, kas ir saistošas šo sistēmu īpašniekiem vai valdītājiem, kā arī par iespējām saņemt Valmieras novada pašvaldības līdzfinansējumu nekustamā īpašuma pieslēgšanai centralizētajai ūdensapgādes un kanalizācijas sistēmai, nosacījumiem līdzfinansējuma saņemšanai un kārtību, kādā pašvaldības līdzfinansējums tiek piešķirts.

Valmieras novada pašvaldības tīmekļvietnē sadaļā "Novads" - "Vide" ir izveidota sadaļa "Decentralizēto kanalizācijas sistēmu reģistrēšana". Sadaļā ir iekļauta informācija par decentralizētās kanalizācijas reģistrēšanu, decentralizētās kanalizācijas sistēmas publiskā reģistra karte, kā arī cita noderīga informācija.

Decentralizēto kanalizācijas sistēmu īpašniekiem un valdītājiem ir:

-jāiesniedz pieteikums savā īpašumā vai valdījumā esošās decentralizētās kanalizācijas sistēmas (rūpnieciski izgatavotas notekūdeņu attīrīšanas iekārtas, kuru kopējā jauda ir mazāka par 5 m3/dnn; septiķi; notekūdeņu krājtvertnes) reģistrācijai;

-jānodrošina radīto notekūdeņu uzkrāšana vai attīrīšana ekspluatācijā nodotā decentralizētā kanalizācijas sistēmā;

-jānodrošina decentralizēto kanalizācijas sistēmu ekspluatācija un apkope atbilstoši normatīvajos aktos noteiktām prasībām.

Semināru rīkoja projekta "LIFE GoodWater IP" pārstāvji sadarbībā ar Valmieras novada pašvaldību. Semināra ieraksts pieejams Valmieras novada pašvaldības Youtube kanālā, kā arī saite uz to ir ievietota pašvaldības tīmekļvietnē sadaļā "Decentralizēto kanalizācijas sistēmu reģistrēšana".


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība VDD regulāri pilnveido rīcības plānus valsts augstāko amatpersonu aizsardzībai

Ņemot vērā pašreizējo ģeopolitisko situāciju un riskus, Valsts drošības dienests (VDD) regulāri pilnveido rīcības plānus valsts augstāko amatpersonu aizsardzībai, aģentūrai LETA atzina dienestā, komentējot, vai ir izdarījis kādus secinājumus pēc Slovākijas premjera Roberta Fico sašaušanas.

Sabiedrība Nedēļas otrajā pusē gaiss sakarsīs līdz +28 grādiem

Šonedēļ Latvijā gaidāms pārsvarā saulains laiks, nedēļas otrajā pusē gaisa temperatūra pakāpsies līdz +28 grādiem, liecina jaunākās prognozes.

Sabiedrība Autotransporta direkcijas klientu apkalpošanas centri būs slēgti

Visi Autotransporta direkcijas (ATD) klientu apkalpošanas centri - Rīgā, Daugavpilī, Cēsīs un Liepājā, šodien būs slēgti, aģentūru LETA informēja ATD pārstāvji.

Sabiedrība Pārbaudīs trauksmes sirēnas

Pirmdien no plkst.10 līdz plkst.10.08 visā valstī uz trīs minūtēm tiks iedarbinātas trauksmes sirēnas, lai pārbaudītu valsts agrīnās brīdināšanas sistēmas ieslēgšanas kārtību un tās darbību, kā arī, lai konstatētu bojājumus vai traucējumus trauksmes sirēnu darbībā un to skaņas signāla dzirdamībā, aģentūru LETA informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD).

Lasiet arī