• Tāle

«Dinamo» uzvar pagarinājumā

Sports / hokejs
LETA 22:52, 16.09.2019

Rīgas «Dinamo» hokejisti pirmdien Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārā čempionāta mačā savā laukumā ar rezultātu 4:3 (0:0, 2:1, 1:2, 1:0) pagarinājumā pieveica Habarovskas «Amur» komandu.

Latvijas komandai vārtus guva Brendons Makmilans, Dāvids Ulstrems, Miķelis Rēdlihs un Uvis Balinskis, kurš tika atzīts par labāko šajā mačā «Dinamo» rindās.

Pirmais periods divu KHL vājāko šīs sezonas komandu mačā pagāja ar viesu pārsvaru, rīdziniekiem aktivizējoties vien trešdaļas beigās, taču rezultāts atklāts netika — 0:0.

Otrajā periodā rezultātu ar plaukstas metienu no pretinieku zonas vidus pēc Kārtera Eštona piespēles guva Brendons Makmilans — 1:0. Tūlīt ar labu individuālo darbību tiešā vārtu tuvumā tika Ričards Grīnbergs, taču ripa vārtos nelidoja. Rezultāta starpību vairākumā pēc Laura Dārziņa un Kristofera Berjlunda piespēlēm dubultoja Ulstrems — 2:0. Jau pēc divām ar pusi minūtēm viesi vienus vārtus atspēlēja pēc rikošeta, vārtu guvumu ieskaitot Artjomam Žeļezkovam — 2:1.

Izlīdzinājumu 2:2 trešā perioda sestajā minūtē panāca Aleksandrs Gorškovs. Ondržejs Vitāseks spēcīgi meta pa vārtiem, ripa lidoja garām tiem un pa otru vārtu pusi izlēca vārtu priekšā, kur pirmais paspēja Gorškovs.

Pēc nedaudz vairāk nekā četrām minūtēm vadībā izvirzījās jau viesi. Pēc atņemtas ripas pie borta Vjačeslavs Ušeņins izvirzīja vienatnē ar Kristeru Gudļevski savu brāli Vladislavu, kurš kā biljardists ar precīzu metienu vārtu augšējā stūrī panāca 3:2 «Amur» labā.

Atspēlējās rīdzinieki pēc sarīkotas «Amur» vārtu šturmēšanas četras minūtes un 36 sekundes pirms pamatlaika beigām, kad sezonas sestajā mačā pirmo golu «Dinamo» labā šosezon iemeta Latvijas hokejists Miķelis Rēdlihs. Pirms tam desmit vārtus bija guvuši ārvalstu spēlētāji. Ar labu diagonālu piespēli Bendžamins Māršals atrada Rēdlihu, kurš pretkustībā noķēra viesu vārtsargu Mareku Langhameru, ripu raidot zem pārliktņa. Piespēle arī Uvja Balinska kontā.

Lai arī beigās daudz uzbruka «Amur» hokejisti, bija jāspēlē pagarinājums. Pašā tā sākumā tiesneši fiksēja «Dinamo» komandai pārāk daudzus spēlētājus laukumā, un divas minūtes vajadzēja aizvadīt mazākumā trijatā pret četriem viesu spēlētājiem.

Necauršaujams bija Gudļevskis, un, tikko laukumā no noraidīto soliņa bija nācis Rēdlihs, viņš izcīnīja ripu, iegāja pretinieku zonā un pēc saspēles ar Dārziņu, iespēlēja zonas vidū Balinskim, kurš no apmēram tās pašas vietas kā Makmilans ar spēcīgu šķēlienu izcīnīja uzvaru «Dinamo» — 4:3.

Rīdzinieki sezonu sāka ar divām uzvarām, bet aizvadīja ļoti neveiksmīgu pirmo izbraukumu, kurā zaudēja trīs spēlēs un iekrāja vārtu attiecību 3:16. Sezonas pirmajās piecās spēlēs Latvijas hokejisti vārtus nav guvuši, izceļoties tikai leģionāriem.

Tiesa, «Amur» spēlē vēl neveiksmīgāk, jo visās sešās spēlēs piedzīvojusi zaudējumus, tiekot tikai pie viena punkta, kas dod pēdējo vietu līgā.

Trešdien «Dinamo» savā laukumā tiksies ar Jaroslavļas «Lokomotiv», bet trīs dienas vēlāk uzsāks sezonas otro izbraukumu.

Sports Ostapenko Madrides «WTA 1000» turnīra otrajā kārtā tiekas ar Bouzasu-Maneiro

Latvijas pirmā rakete Aļona Ostapenko šodien Madrides "WTA 1000" turnīra otrajā kārtā spēkosies ar kvalifikāciju pārvarējušo spānieti Džesiku Bouzasu-Maneiro.

Sports Mediji: Klārka parakstīs astoņu gadu vienošanos ar Nike

Sieviešu nacionālās basketbola asociācijas (WNBA) draftā ar pirmo numuru izvēlētā Keitlina Klārka tuvākajā laikā parakstīs ievērojamu vienošanos ar sporta zīmolu "Nike", informē Ziemeļamerikas mediji.

Sports Akcijā aicinās iedzīvotājus lifta vietā izmantot kāpnes

Lai atgādinātu par fizisko aktivitāšu nozīmīgumu ikdienā, šodien norisinās akcija "Diena bez lifta 2024", aģentūru LETA informēja Latvijas Tautas sporta asociācija.

Sports Bļugers palīdz «Canucks» uzsākt Stenlija kausa izcīņu ar uzvaru (VIDEO)

Ar rezultatīvu piespēli svētdien Stenlija kausa izcīņas pirmās kārtas pirmajā mačā izcēlās latviešu uzbrucējs Teodors Bļugers, palīdzot Vankūveras "Canucks" izcīnīt uzvaru pār Nešvilas "Predators".

Sabiedrība Visiem Ukrainas bēgļu bērniem turpmāk būs jāmācās arī Latvijas skolās

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) plāno noteikt obligātu prasību no nākamā mācību gada visiem Ukrainas bēgļu bērniem apmeklēt Latvijas izglītības iestādes, informēja IZM.

Sabiedrība Daugavpils domes priekšsēdētāja Elksniņa ienākumi palielinājušies 2,5 reizes

Daugavpils domes priekšsēdētāja Andreja Elksniņa ienākumi pērn palielinājušies 2,5 reizes, sasniedzot 67 531 eiro, liecina viņa valsts amatpersonas deklarācija, kas publicēta Valsts ieņēmumu dienesta (VID) mājaslapā.

Ekonomika Šogad Rīgas ostā plānoti 67 kruīza kuģu ienācieni

Šī gada kruīza sezonā Rīgas ostā patlaban pieteikti 67 kruīza kuģu ienācieni, kas ir par piecām vizītēm vairāk nekā pērn, informēja Rīgas brīvostas pārvaldē.

Kriminālziņas VID aptur PVN izkrāpēju grupējuma darbību - uzlikti aresti 58 automobiļiem

Veicot virkni operatīvo un izmeklēšanas darbību, noskaidrots, ka shēmā iesaistītie uzņēmumi no 2022.gada sākuma līdz 2023.gada beigām izvairījās no nodokļu nomaksas, nodarot zaudējumus valsts budžetam vairāk nekā 367 221 eiro apmērā.