Kopumā 68% strādājošo ir kādreiz apsvēruši darbavietas maiņu, jo darba devēja solītais neatbilst realitātei, un 31% aptaujāto iedzīvotāju to ir arī izdarījuši.
Vairāk nekā puse jeb 56% iedzīvotāju norāda, ka paši personīgi ir piedzīvojuši situācijas, kad darba sludinājumā rakstītais nav atbildis realitātei, liecina aptaujas dati.
Kā norāda 60% aptaujas dalībnieku, visbiežāk darba sludinājumā aprakstītajam neatbilst darba slodze un pienākumu apjoms, 42% iedzīvotāji norāda, ka darba sludinājumos neatbilst atalgojums un bonusi, kā arī 32% atzina, ka neatbilst darba laiks, tā elastība un karjeras izaugsmes iespējas.
Sievietes biežāk nekā vīrieši saskaras ar lielāku darba slodzi un pienākumu slogu, nekā solīts, un biežāk ir neapmierinātas ar darba vidi un kolektīvu. Savukārt vīrieši biežāk nekā sievietes piedzīvo ar atalgojumu, bonusiem un karjeras izaugsmes iespējām saistītu vilšanos, liecina aptaujas dati.
Darbinieki vecumā no 18 līdz 29 gadiem ievērojami biežāk jūtas neapmierināti ar darba vidi un kolektīvu, kā arī ar solītajām apmācību iespējām. Bet, pieaugot respondentu vecumam, aug vilšanās par darba sludinājumā aprakstīto darba pienākumu un slodzes neatbilstību reālajai situācijai.
Tāpat aptaujas dati liecina, ka kopumā 91% aptaujāto pirms darba attiecību uzsākšanas pievērš uzmanību tam, ko par potenciālo darba devēju runā sociālajos tīklos vai interneta vietnēs.
Vienlaikus 79% aptaujāto apgalvo, ka viņu pašreizējā darba devēja sludinājumā paustie solījumi vairāk vai mazāk atbilst realitātei.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Pievienojiet komentāru
Anonīmi komentāri
Atbilēt
Anonīmi komentāri