• Digna,
  • Jautrīte,
  • Kamila
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Vismaz 150 kandidāti vēlas kļūt par KNAB slepenajiem darbiniekiem

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 11:01, 22.05.2024


Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) novēro augstu atsaucību uz KNAB pirmoreiz izsludināto publisko aicinājumu pievienoties komandai operatīvos darbiniekus, aģentūra LETA uzzināja KNAB.


Foto: LETA

Līdz šim KNAB uz izsludinātajiem vakantajiem amatiem kopumā saņēmis vairāk nekā 150 pieteikumus.

Pieteikumi saņemti no personām ar dažādu līdzšinējo darba pieredzi, tostarp tiesībaizsardzības un citās valsts iestādēs.

Interesenti vakantajām amata vietām vēl var pieteikties līdz 31.maijam.

Pieteikumu iesniegšanas termiņa pagarinājums nav paredzēts. Pēc pieteikšanās termiņa noslēgšanās KNAB izvērtēs pretendentu atbilstību potenciāli ieņemamajiem amatiem un dienestam.

Jau ziņots, ka 27.martā KNAB pirmo reizi pastāvēšanas laikā publiski aicina darbā operatīvos darbiniekus.

Lai arī KNAB darbības specifika ir saistīta ar valsts noslēpumu un daļa darbinieku tiek rekrutēti nepubliskā procedūrā, KNAB "saredz iespēju" kandidātus amatiem ar augstāku slepenības pakāpi piesaistīt arī publiskā konkursā.

Lai pieteiktu kandidatūru, jābūt nevainojamai reputācijai un atbilstībai likuma "Par valsts noslēpumu" prasībām. Tāpat kandidātiem jābūt iegūtai augstākajai izglītībai, teicamām latviešu un angļu valodas zināšanām, kā arī labām komunikācijas un argumentācijas prasmēm.

Operatīvajiem darbiniekiem tiek piedāvāts atalgojums no 2000 eiro pirms nodokļu nomaksas pārbaudes laikā, kā arī piemaksas un sociālās garantijas. Tāpat tiek solītas izglītības un karjeras iespējas, prasmju un zināšanu attīstīšanas iespējas kā Latvijā, tā arī ārvalstīs.

Likums paredz, ka KNAB amatpersonām, pildot dienesta pienākumus, ir tiesības veikt atklātus un slepenus operatīvās darbības pasākumus.

Operatīvās darbības uzdevumi ir noziedzīgu nodarījumu novēršana un atklāšana, noziedzīgu nodarījumu izdarījušo personu un pierādījumu avotu noskaidrošana. Šiem darbiniekiem ir tiesības izsekot personas, noklausīties sarunas un veikt citus likumā paredzētos operatīvās darbības pasākumus. Tāpat šie KNAB darbinieki piedalās aizturēto korumpantu aizturēšanā un konvojēšanā.

KNAB izvēlētā slepeno darbinieku meklēšanas metode nav jauna starp Latvijas dienestiem. 2022.gadā SAB pirmo reizi pastāvēšanas laikā publiski aicina potenciālos analītiķu kandidātus pievienoties biroja komandai. Pērn novembrī SAB pirmo reizi publiski aicinājis pieteikties darbā potenciālos izlūkošanas un pretizlūkošanas speciālistus.

Savukārt Valsts drošības dienests (VDD) pērn pavasarī aicināja vīriešus un sievietes kandidēt uz miesassargu amatiem.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Viļakā demontēts padomju režīmu slavinošais piemineklis

Demontēts Viļakas skvērā esošais padomju režīmu slavinošais piemineklis, informē Balvu novada pašvaldība.

Sabiedrība Strasbūras tiesa nav konstatējusi cilvēktiesību pārkāpumus

Latvijas valsts tiesā uzvar jautājumā par pāreju uz mācībām tikai latviešu valodā.

Sabiedrība airBaltic lidmašīna naktī uz trešdienu ielidojusi Baltkrievijas gaisa telpā

Latvijas nacionālās aviokompānijas "airBaltic" lidmašīna, kas bija ceļā no Rīgas uz Prištinu Kosovā, naktī uz trešdienu, 17.jūliju, uz īsu brīdi ielidoja Baltkrievijas gaisa telpā, apstiprināja "airBaltic" pārstāvis Augusts Zilberts.

Sabiedrība ECT konstatē pārkāpumu saistībā ar homofobisku uzbrukumu

Šodien, 2024.gada 18.jūlijā Eiropas Cilvēktiesību tiesa pasludināja spriedumu lietā Deniss Hanovs pret Latviju, atzīstot Eiropas Cilvēktiesību un pamatbrīvību aizsardzības konvencijas 3. (spīdzināšanas un cietsirdīgas izturēšanās aizliegums) un 8. panta (tiesības uz privāto dzīvi) pārkāpumus kopsakarā ar 14. pantu (diskriminācijas aizliegums).

Lasiet arī

Sabiedrība Vai tev ir partneris? Norādi deklarācijā!

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs brīdina.

Sabiedrība Kariņa lidojumu krimināllietā divām personām noteiktas «tiesības uz aizstāvību»

Kriminālprocesā par iespējamu izšķērdēšanu saistībā ar lidmašīnu līgumreisu izmantošanu bijušā Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa (JV) komandējumos patlaban tiek vērtētas divu personu darbības un tām noteikts statuss "tiesības uz aizstāvību", noskaidroja aģentūra LETA.

Kriminālziņas 400 eiro un alkohola pudeli par psihiatrijas diagnožu noteikšanu

Noziedzīgo darbību rezultātā divi pacienti saņēma atzinumus par atbrīvojumu no valsts valodas prasmes pārbaudes veselības stāvokļa dēļ.

Sabiedrība KNAB aicina kritiski vērtēt skandalozus audiovizuālus materiālus

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) līdz šim oficiālajā priekšvēlēšanu aģitācijas periodā dziļviltojuma gadījumus nav konstatējis, tomēr aicina iedzīvotājus kritiski vērtēt iespējamus skandalozus audiovizuālus materiālus.