• Baņuta,
  • Vilija,
  • Vits,
  • Žermēna
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Vismaz 150 kandidāti vēlas kļūt par KNAB slepenajiem darbiniekiem

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 11:01, 22.05.2024


Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) novēro augstu atsaucību uz KNAB pirmoreiz izsludināto publisko aicinājumu pievienoties komandai operatīvos darbiniekus, aģentūra LETA uzzināja KNAB.


Foto: LETA

Līdz šim KNAB uz izsludinātajiem vakantajiem amatiem kopumā saņēmis vairāk nekā 150 pieteikumus.

Pieteikumi saņemti no personām ar dažādu līdzšinējo darba pieredzi, tostarp tiesībaizsardzības un citās valsts iestādēs.

Interesenti vakantajām amata vietām vēl var pieteikties līdz 31.maijam.

Pieteikumu iesniegšanas termiņa pagarinājums nav paredzēts. Pēc pieteikšanās termiņa noslēgšanās KNAB izvērtēs pretendentu atbilstību potenciāli ieņemamajiem amatiem un dienestam.

Jau ziņots, ka 27.martā KNAB pirmo reizi pastāvēšanas laikā publiski aicina darbā operatīvos darbiniekus.

Lai arī KNAB darbības specifika ir saistīta ar valsts noslēpumu un daļa darbinieku tiek rekrutēti nepubliskā procedūrā, KNAB "saredz iespēju" kandidātus amatiem ar augstāku slepenības pakāpi piesaistīt arī publiskā konkursā.

Lai pieteiktu kandidatūru, jābūt nevainojamai reputācijai un atbilstībai likuma "Par valsts noslēpumu" prasībām. Tāpat kandidātiem jābūt iegūtai augstākajai izglītībai, teicamām latviešu un angļu valodas zināšanām, kā arī labām komunikācijas un argumentācijas prasmēm.

Operatīvajiem darbiniekiem tiek piedāvāts atalgojums no 2000 eiro pirms nodokļu nomaksas pārbaudes laikā, kā arī piemaksas un sociālās garantijas. Tāpat tiek solītas izglītības un karjeras iespējas, prasmju un zināšanu attīstīšanas iespējas kā Latvijā, tā arī ārvalstīs.

Likums paredz, ka KNAB amatpersonām, pildot dienesta pienākumus, ir tiesības veikt atklātus un slepenus operatīvās darbības pasākumus.

Operatīvās darbības uzdevumi ir noziedzīgu nodarījumu novēršana un atklāšana, noziedzīgu nodarījumu izdarījušo personu un pierādījumu avotu noskaidrošana. Šiem darbiniekiem ir tiesības izsekot personas, noklausīties sarunas un veikt citus likumā paredzētos operatīvās darbības pasākumus. Tāpat šie KNAB darbinieki piedalās aizturēto korumpantu aizturēšanā un konvojēšanā.

KNAB izvēlētā slepeno darbinieku meklēšanas metode nav jauna starp Latvijas dienestiem. 2022.gadā SAB pirmo reizi pastāvēšanas laikā publiski aicina potenciālos analītiķu kandidātus pievienoties biroja komandai. Pērn novembrī SAB pirmo reizi publiski aicinājis pieteikties darbā potenciālos izlūkošanas un pretizlūkošanas speciālistus.

Savukārt Valsts drošības dienests (VDD) pērn pavasarī aicināja vīriešus un sievietes kandidēt uz miesassargu amatiem.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība LVC: Būvdarbi notiek 75 valsts autoceļu posmos

Visos valsts reģionos rit aktīva ceļu būvdarbu sezona un autovadītājiem ir jārēķinās ar satiksmes ierobežojumiem un papildu laiku ceļā 75 valsts autoceļu posmos, aģentūru LETA informēja VSIA "Latvijas valsts ceļi" (LVC).

Sabiedrība Ventspils novada Vārves pagastā notiks jūras desanta izsēšanās operācija

Starptautiskajās militārajās mācībās "Baltops 24", kurās Latvijas teritorijā piedalās aptuveni 1500 Latvijas un sabiedroto karavīru, plānota arī jūras desanta izsēšanās Ventspils novadā, aģentūru LETA informēja Nacionālie bruņotie spēki.

Sabiedrība Piektdien austrumu un centrālajos novados gaidāms lietus

Piektdien daudzviet Latgalē, Sēlijā un Vidzemē, kā arī vietām Zemgalē gaidāms lietus, prognozē sinoptiķi.

Sabiedrība Saeima atsakās no lielo pilsētu un blakus novadu apvienošanas

Saeima šodien galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumā, atsakoties no lielo pilsētu un blakus novadu apvienošanas.

Lasiet arī

Kriminālziņas KNAB rosina apsūdzēt bijušo Rēzeknes mēru Bartaševiču un viņa ģimenes locekli

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) rosinājis prokuratūrai apsūdzēt bijušo Rēzeknes mēru Aleksandru Bartaševiču par to, ka izpaudis ierobežotas pieejamības informāciju ģimenes loceklei un desmit gadu garumā kārtējās valsts amatpersonas deklarācijās nav norādījis pilnīgu informāciju par izsniegtā aizdevuma daļu 33 000 eiro apmērā.

Sabiedrība KNAB pirmo reizi publiski aicina darbā operatīvos darbiniekus. Kāda alga?

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) pirmo reizi pastāvēšanas laikā publiski aicina darbā operatīvos darbiniekus.

Kriminālziņas KNAB vēlas tiesības saņemt no bankām plašākas ziņas par klientu darījumiem

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) ir sagatavojis grozījumus likumos, aicinot birojam piešķirt tiesības saņemt no kredītiestādēm plašākas ziņas par klientiem, to kontiem un finanšu darījumiem "taktiskās analīzes funkcijas veikšanai".

Sabiedrība KNAB atsevišķu Saeimas deputātu braucienā uz Ķīnu pārkāpumus nesaskata

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) nav konstatējis pārkāpumus pārbaudē par atsevišķu Saeimas deputātu braucienu uz Ķīnu.