• Armanda,
  • Armands
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


KEM: saules paneļi Latvijas mājsaimniecībām kļūs pieejamāki (+VIDEO)

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
VS.LV 09:08, 25.02.2024


Elektroenerģijas uzglabāšanas iekārtas ietilpībai jābūt vismaz 5 kW lielai.


Iekārtu uzstādīšana jāuztic profesionāļiem.

Līdzšinēji mājsaimniecības varēja pieteikties atbalstam saules paneļu iegādei un citu atjaunīgo energoresursu ražošanas iekārtu iegādei un uzstādīšanai - piemēram, siltumsūkņi, granulu katli. Ņemot vērā iedzīvotāju arvien aktīvo interesi iegādāties elektroenerģiju ražojošās iekārtas, Klimata un enerģētikas ministrija ir paplašinājusi atbalstāmās aktivitātes.

"Iedzīvotāju interese par atjaunīgo energoresursu iekārtu iegādi un uzstādīšanu turpina augt. Īpaši straujš kāpums saules paneļu uzstādīšanai novērots pagājušā gada izskaņā - oktobra, novembra un decembra mēnesī. Uzstādīto saules paneļu skaits novembrī pieauga par 44%, bet pērn decembrī - par 61%. Raugoties uz augsto interesi iedzīvotāju vidū, esam iecerējuši paplašināt atbalstāmo projekta aktivitāšu loku. Iedzīvotāji, kuri plāno iegādāties un uzstādīt saules paneļus vai vēja ģeneratorus savā īpašumā, varēs pieteikties valsts atbalstam, lai iegādātos ne vien saules paneļus vai vēja ģeneratoru, bet arī saņemt atbalstu elektroenerģijas uzglabāšanas iekārtas iegādei. Uzglabāšanas iekārta ļaus mājā saražoto elektroenerģiju no saules vai vēja uzkrāt un nedodot kopējā tīklā. Dienas laikā saražoto elektroenerģiju varēs patērēt vakara un nakts stundās," stāsta klimata un enerģētikas ministrs Kaspars Melnis.

Programmas nosacījumi paredz, ka elektroenerģijas uzglabāšanas iekārtas ietilpībai jābūt vismaz 5 kW lielai. Šāda iekārtas ietilpība izvēlēta, ņemot vērā atbalsta programmas ietvaros atbalstīto iekārtu vidējo uzstādīto jaudu (8-9kW) mājsaimniecību vidū. Programmas nosacījumi paredz, ka maksimālais atbalsta apmērs elektroenerģijas uzglabāšanas iekārtai varēs būt 2 500 eiro.

No 2022.gada marta līdz 2024.gada janvāra vidum atbalsta programmas ietvaros uzstādītas kopumā 9743 atjaunīgo energoresursu iekārtas ar kopējo summu 34 356 591,76 eiro. Līdz ar šīs programmas grozījumiem un iedzīvotāju interesi, programmas ietvaros pieejamo finansējumu plānots palielināt vēl par 5 miljoniem eiro.

Līdz ar jaunās neto norēķinu sistēmas izveidi, kas stājas spēkā ar š.g. 1.maiju (skatīt plašāk šeit), saules paneļu un vēja elektrostaciju uzstādītajai jaudai nebūs ierobežojumu. Līdzšinēji atbalstu varēja saņemt saules paneļu un vēja ģeneratoru iegādei, kuru jauda bija līdz 11,1 kW. Līdz ar grozījumiem atbalsta programmas nosacījumos šāds ierobežojums nebūs.

Atbalsta programma "Siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšana mājsaimniecībās - atbalsts atjaunojamo energoresursu izmantošanai" iedzīvotājiem pieejama jau kopš 2022.gada pavasara.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Būtiski sarucis Ventspils ostas termināļos pārkrauto kravu apmērs

Ventspils ostas termināļos šogad pirmajos trijos mēnešos pārkrauti 2,349 miljoni tonnu kravu, kas ir par 25,2% mazāk nekā 2023.gada attiecīgajā periodā, liecina Satiksmes ministrijas publiskotā informācija.

Ekonomika Baltijas valstu finanšu ministri tiekas ar ASV investoriem

Piektdien, 19. aprīlī, ikgadējās Pasaules Bankas grupas (PBG) un Starptautiskā Valūtas fonda (SVF) pilnvarnieku pavasara sanāksmē Vašingtonā notika ASV Tirdzniecības kameras rīkota Baltijas finanšu ministru apaļā galda diskusija, informēja VS.LV Finanšu ministrijā.

Ekonomika Laser: Latvija līdz 2040.gadam var kļūt par Baltijas tīģeri, bet var arī nekļūt

Latvijai līdz 2040.gadam ir iespējami četri attīstības scenāriji, sākot no Latvijas kā spēcīga Baltijas valstu centra līdz vientuļai un izolētai valstij, uzskata nesen izveidotā domnīca "Laser", kurā pamatā apvienojušies Latvijā zināmi uzņēmējdarbības pārstāvji.

Ekonomika «Liepājas enerģijas» apgrozījums gada laikā pieauga par 330 000 eiro (+VIDEO)

Tika atklāta uzņēmuma jaunākā 4 MW šķeldas katlumāja.

Lasiet arī

Ekonomika Latvija turpina saules staciju uzvaras gājienu, tagad Carnikavā (+VIDEO)

Astoņas jaunās SES kopumā ar zaļo enerģiju apgādājot vairāk nekā 35 000 mājsaimniecību.

Ekonomika Slokā tiek pabeigta peldošā saules elektrostacija ar 3820 paneļiem (+VIDEO)

Iegūtā enerģija plānota tikai pašpatēriņam - “Jūrmalas ūdens” objektu darbības nodrošināšanai.

Ekonomika Ažiotāža ar saules paneļu uzstādīšanu ir mazinājusies

Pašlaik gan uzņēmumu, gan mājsaimniecību segmentā pieprasījums pēc saules paneļu uzstādīšanas ir stabilizējies un pagājušajā gadā vērojamā ažiotāža ir mazinājusies, intervijā aģentūrai LETA atzina enerģētikas uzņēmumu grupas "AJ Power" vadītājs Roberts Samtiņš.

Ekonomika Igaunijā sāk būvēt vienu no lielākajiem saules enerģijas parkiem Baltijā

Saules parku attīstītājs "Smartecon" sadarbībā ar atjaunojamās enerģijas ražotāju "Sunly" sācis 45 megavatu (MW) saules enerģijas parka "Raba" izbūvi Pērnavā, Igaunijā, aģentūru LETA informēja "Smartecon" pārstāvji.