• Alberts,
  • Madis
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Inovatīvas uzņēmējdarbības attīstībai MVU būs 52,5 miljoni eiro no ES fondiem

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
LETA 13:51, 08.08.2023


Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) ir nosūtījusi uzaicinājumu Latvijas Investīciju un attīstības aģentūrai (LIAA) iesniegt projektu Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzfinansējuma saņemšanai, lai nodrošinātu finansējuma pieejamību biznesa ideju īstenošanai un uzņēmējdarbības attīstībai Latvijā, informēja CFLA pārstāvji.Šīm aktivitātēm no ERAF pieejami aptuveni 52,5 miljoni eiro.

Ekonomikas ministrijas izstrādātajā Eiropas Savienības (ES) fondu programmā paredzēts nodrošināt finansējuma pieejamību biznesa idejas īstenošanai un uzņēmējdarbības attīstībai mazajiem un vidējiem uzņēmumiem (MVU) Latvijā.

Paredzēts veicināt aktivitātes, kas paaugstina inovatīvo komersantu īpatsvaru ekonomikā un sekmē uzņēmējdarbību, kas vērsta uz augstas pievienotās vērtības radīšanu vidēji augsto un augsto tehnoloģiju un radošo industriju jomā, kā arī veicināt eksporta pieaugumu atbalstītajos uzņēmumos, tādējādi sniedzot ieguldījumu Latvijas viedās specializācijas stratēģijas mērķu sasniegšanā.

Ekonomikas ministrija arī veido sadarbību ar Kultūras ministriju, veidojot Radošo industriju inkubatoru, kas sniegs atbalstu jauniem uzņēmumiem un biznesa idejām, kas pārstāv radošo industriju jomu.

Plānots, ka programmā līdz 2029.gada 31.decembrim ar grantiem tiks atbalstīti 285 uzņēmumi un 192 jaunie uzņēmumi, nefinansiālu atbalstu paredzēts sniegt 422 uzņēmumiem, bet pirmsinkubācijā un inkubācijā atbalstīto uzņēmumu skaits veidos 384.

Šajā programmā pieejamais kopējais attiecināmais finansējums ir 61 805 739 eiro, tostarp ERAF finansējums ir 52 534 877 eiro, bet valsts budžeta finansējums - 9 270 862 eiro. Maksimālais attiecināmais ERAF finansējuma apmērs nepārsniedz 85% no projekta kopējā attiecināmā finansējuma.

Projekta iesniegums LIAA jāiesniedz līdz 5.septembrim, tā vērtēšana paredzēta līdz 15.septembrim.

ERAF atbalsts projekta īstenošanai paredzēts specifiskā atbalsta mērķa "Veicināt ilgtspējīgu izaugsmi, konkurētspēju un darba vietu radīšanu MVU, tostarp ar produktīvām investīcijām" specifiskā atbalsta mērķa pasākuma "Atbalsts MVU inovatīvas uzņēmējdarbības attīstībai" ietvaros.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Sociālie uzņēmumi: cilvēki ar īpašām vajadzībām atrod sev tīkamu (+VIDEO)

Ar grantu programmam tiek veicināta un atbalstīta jēgpilnu, dažādām sabiedrības grupām nozīmīgu biznesa ideju realizēšana.

Ekonomika Anglijā un Velsā ik mēnesi slēdz 80 krogus

Anglijā un Velsā slēgto krogu skaits šī gada pirmajos mēnešos pieaudzis par trešdaļu, liecina Lielbritānijas valdības statistikas dati.

Ekonomika Latviešu valodas aģentūras direktore pērn nopelnīja ap 40 000 eiro

Latviešu valodas aģentūras (LVA) direktore Inita Vītola pagājušajā gadā nopelnīja 38 781 eiro, kas ir par 11 152 eiro vairāk nekā 2022.gadā, liecina viņas iesniegtā valsts amatpersonas deklarācija.

Lasiet arī

Ekonomika Eksporta un inovāciju balvai izvirzīti 55 uzņēmumi

Šogad Eksporta un inovācijas balvai izvirzīti 55 uzņēmumi, aģentūru LETA informēja Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) pārstāvji.

Ekonomika Augsto tehnoloģiju uzņēmumi Latvijā saņems 26 548 890 eiro (+VIDEO)

"Šis nenoliedzami ir būtisks papildinājums valsts ekonomiskās izaugsmes veicināšanai", - pauž ministrs Viktors Valainis.

Ekonomika Ventspilī veidojas mikroshemu ražošanas klasteris (+VIDEO)

Brīvostas pārvalde plāno pievienoties saprašanās memorandam, ko jau parakstījuši 12 lielākie Latvijas tehnoloģiju uzņēmumi.

Ekonomika Latvijā ir sintezēts mākslīgais zirnekļa zīds cilvēka orgāniem (+VIDEO)

Trīsdimensiju printeris varēs izdrukāt ķermeņa daļas, kuras transplantācijas laikā netiks atgrūstas.