• Salvis,
  • Selva,
  • Venta
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Kampaņa palīdzēs jauniešiem ar īpašām vajadzībām (+VIDEO)

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
VS.LV 08:43, 02.04.2024


Personas ar invaliditāti, īpaši arī bērni, ir pakļauti lielākam vardarbības un ļaunprātīgas izmantošanas riskam.


Šiem bērniem ir tiesības dzīvot sabiedrībā.

Latvijā ir uzsākta sociāla kampaņa "(Iz)dari labāko!" ar mērķi veicināt bērnu un jauniešu ar garīga rakstura un kustību traucējumiem integrāciju sabiedrībā, vienlaikus vēršot sabiedrības uzmanību uz to problēmām un vajadzībām. Būtiskākās problēmas, ar kurām saskaras personas ar invaliditāti, ir diskriminācija, bezdarbs un atstumtība. Kā liecina statistikas dati, 2022.gadā pavisam kopā Latvijā reģistrēti 9057 bērni ar invaliditāti jeb 25 personas uz katriem 1 000 iedzīvotājiem.

"Jaunākie Eiropas Komisijas dati liecina, ka 2020.gadā Latvijā bez darba bija 17,7% personu ar invaliditāti salīdzinājumā ar 8,6% personu bez invaliditātes. Tas arī noved pie personu ar invaliditāti finansiālās autonomijas trūkuma. Personas ar invaliditāti, īpaši arī bērni un jaunieši, ir pakļauti lielākam vardarbības un ļaunprātīgas izmantošanas riskam gan mājās, gan aprūpes iestādēs: 17% personu ir piedzīvojušas vardarbību salīdzinājumā ar 8% personu bez invaliditātes. Būtiska problēma jauniešiem ar invaliditāti ir izglītība: daudzi apmeklē speciālās skolas un saskaras ar grūtībām mācīties parastā izglītības iestādē. Tikai 29% iegūst augstāko izglītību (pēcvidusskolas izglītību) salīdzinājumā ar 44% personu bez invaliditātes," uzsver sociālās kampaņas "(Iz)dari labāko!" vadītāja Polina Popova.

Kampaņas "(Iz)dari labāko!" laikā medijos un sociālajos tīklos tiks sniegta informācija par bērnu un jauniešu ar garīgiem un kustību traucējumiem sociālās atstumtības riskiem, biedrībām, kas pārstāv šo sabiedrības grupu, kā arī tām nepieciešamo atbalstu. Kampaņas ietvaros iniciatīvas grupa vāks ziedojumus augstākminēto biedrību atbalstam, savukārt 1.maijā "Ghetto Games" mājvietā Grīziņkalnā tiks organizēts vienots saliedēšanās un atbalsta pasākums bērniem un jauniešiem ar garīgiem un kustību traucējumiem, lai radītu satikšanās prieku viņiem īpaši veidotās sporta spēlēs. Vēl pasākuma ietvaros notiks paneļdiskusija, kurā piedalīsies gan biedrību vadītāji, gan valsts iestāžu pārstāvji, runājot par jautājumiem, kas saistīti ar bērnu un jauniešu ar garīgiem un kustību traucējumiem dzīves kvalitātes uzlabošanu.

Sociālā kampaņa "(Iz)dari labāko!" norisinās līdz 20.maijam. To organizē sabiedrības iniciatīvas grupa, kas, liekot lietā savas profesionālās iemaņas, vēlas sniegt ieguldījumu sociālās atstumtības riskam pakļauto personu dzīves kvalitātes uzlabošanā. Kampaņu atbalsta "Ghetto Games".


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Latvijas resursi un nodokļi aizplūst pāri robežām

Tā kā Eiropas Savienības valstu robežas ir atvērtas un iedzīvotāji tās var šķērsot brīvi, tad viņi to bieži arī dara. Ļoti bieži, tas notiek tādēļ, ka šķērsot robežu vilina cenas, tas, ka blakus valstī tas vai cits produkts maksā lētāk.

Sabiedrība Čakša: Priekšlikumi nemazinās pedagogu atalgojumu (+ LIZDA viedoklis)

Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) priekšlikumi pedagogu darba slodžu līdzsvarošanai nemazinās to atalgojumu, šodien preses konferencē uzsvēra izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša (JV).

Sabiedrība Muzeju nakts arī Saeimā. Būs ekspozīcija par Latvijas dalību ES un NATO

Sestdien, 18.maijā - Saeimas nams vērs savas durvis apmeklētājiem

Sabiedrība Brīvdienās saglabāsies silts laiks, vietām dārdēs pērkons

Šīs nedēļas nogalē Latvijā saglabāsies vasarīgi silts laiks, vietām gaidāms īslaicīgs lietus un pērkona negaiss, prognozē sinoptiķi.

Lasiet arī