• Bārbala,
  • Līksma
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Kampaņa palīdzēs jauniešiem ar īpašām vajadzībām (+VIDEO)

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
VS.LV 08:43, 02.04.2024


Personas ar invaliditāti, īpaši arī bērni, ir pakļauti lielākam vardarbības un ļaunprātīgas izmantošanas riskam.


Šiem bērniem ir tiesības dzīvot sabiedrībā.

Latvijā ir uzsākta sociāla kampaņa "(Iz)dari labāko!" ar mērķi veicināt bērnu un jauniešu ar garīga rakstura un kustību traucējumiem integrāciju sabiedrībā, vienlaikus vēršot sabiedrības uzmanību uz to problēmām un vajadzībām. Būtiskākās problēmas, ar kurām saskaras personas ar invaliditāti, ir diskriminācija, bezdarbs un atstumtība. Kā liecina statistikas dati, 2022.gadā pavisam kopā Latvijā reģistrēti 9057 bērni ar invaliditāti jeb 25 personas uz katriem 1 000 iedzīvotājiem.

"Jaunākie Eiropas Komisijas dati liecina, ka 2020.gadā Latvijā bez darba bija 17,7% personu ar invaliditāti salīdzinājumā ar 8,6% personu bez invaliditātes. Tas arī noved pie personu ar invaliditāti finansiālās autonomijas trūkuma. Personas ar invaliditāti, īpaši arī bērni un jaunieši, ir pakļauti lielākam vardarbības un ļaunprātīgas izmantošanas riskam gan mājās, gan aprūpes iestādēs: 17% personu ir piedzīvojušas vardarbību salīdzinājumā ar 8% personu bez invaliditātes. Būtiska problēma jauniešiem ar invaliditāti ir izglītība: daudzi apmeklē speciālās skolas un saskaras ar grūtībām mācīties parastā izglītības iestādē. Tikai 29% iegūst augstāko izglītību (pēcvidusskolas izglītību) salīdzinājumā ar 44% personu bez invaliditātes," uzsver sociālās kampaņas "(Iz)dari labāko!" vadītāja Polina Popova.

Kampaņas "(Iz)dari labāko!" laikā medijos un sociālajos tīklos tiks sniegta informācija par bērnu un jauniešu ar garīgiem un kustību traucējumiem sociālās atstumtības riskiem, biedrībām, kas pārstāv šo sabiedrības grupu, kā arī tām nepieciešamo atbalstu. Kampaņas ietvaros iniciatīvas grupa vāks ziedojumus augstākminēto biedrību atbalstam, savukārt 1.maijā "Ghetto Games" mājvietā Grīziņkalnā tiks organizēts vienots saliedēšanās un atbalsta pasākums bērniem un jauniešiem ar garīgiem un kustību traucējumiem, lai radītu satikšanās prieku viņiem īpaši veidotās sporta spēlēs. Vēl pasākuma ietvaros notiks paneļdiskusija, kurā piedalīsies gan biedrību vadītāji, gan valsts iestāžu pārstāvji, runājot par jautājumiem, kas saistīti ar bērnu un jauniešu ar garīgiem un kustību traucējumiem dzīves kvalitātes uzlabošanu.

Sociālā kampaņa "(Iz)dari labāko!" norisinās līdz 20.maijam. To organizē sabiedrības iniciatīvas grupa, kas, liekot lietā savas profesionālās iemaņas, vēlas sniegt ieguldījumu sociālās atstumtības riskam pakļauto personu dzīves kvalitātes uzlabošanā. Kampaņu atbalsta "Ghetto Games".


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Čakšas ienākumi pērn palielinājušies par 71 439 eiro

Izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša (JV) pērn guvusi ienākumus 112 503 eiro apmērā, kas ir par 71 439 eiro vairāk nekā gadu iepriekš, kad viņa pamatā strādāja par Saeimas deputāti, liecina valsts amatpersonas iesniegtā deklarācija par 2023.gadu.

Sabiedrība Tiesu ekspertīžu iestāžu reformu piedāvā atlikt vai vispār apturēt

Tieslietu ministrija (TM) piedāvā tiesu ekspertīžu iestāžu reformu atlikt līdz 2027.gada beigām vai apturēt to vispār, jo atbildīgās ministrijas nespēj vienoties par risinājumiem, attiecīgi 2024.gadā neizdosies iekļauties termiņos un īstenot iepriekš plānotos uzdevumus, liecina TM sagatavotā prezentācija Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijai.

Sabiedrība Rinkēvičs: konkurss uz LIAA direktora amatu noslēdzās mazliet jocīgi

Konkurss uz Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) direktora amatu noslēdzās "mazliet jocīgi", šādu vērtējumu trešdien pēc tikšanās ar premjeri Eviku Siliņu (JV) žurnālistiem pauda Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs.

Sabiedrība Valsts valodas eksāmens varētu būt jākārto vēl 3100 Krievijas pilsoņiem

Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija šodien konceptuāli atbalstīja grozījumus Imigrācijas likumā, ar kuriem valsts valodas zināšanu prasību plānots piemērot vēl papildu dažiem tūkstošiem Krievijas pilsoņu.

Lasiet arī