• Baņuta,
  • Vilija,
  • Vits,
  • Žermēna
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Tas jūs pārsteigs: ko var redzēt daudzfunkcionālajā centrā Smiltenē (+VIDEO)

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
VS.LV 07:34, 28.03.2024


"Šis ir pagrieziena punkts mūsu sabiedrības viedokļa izmaiņā".


Ir radīti visi apstākļi cilvēkiem ar īpašām vajadzībām.

Svinīgi atklāts Smiltenes daudzfunkcionālais sociālo pakalpojumu centrs "Īve". Tajā mājas un to sajūtu radīs Smiltenes novada ļaudis ar garīga rakstura vai funkcionāliem traucējumiem.

"Ja mēs gribam būt izglītota, ja mēs gribam būt vieda sabiedrība un virzīties uz attīstību, tad mums ir jāspēj identificēt tās līdzcilvēku grupas, kurām nepieciešams īpašs atbalsts. Mums kā sabiedrībai ir jārūpējas par šīm grupām. Attīstot šāda veida pakalpojumus, mēs sasniedzam šo mērķi," klātesošos uzrunāja un projekta nepieciešamību skaidroja Smiltenes novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Edgars Avotiņš. Svinīgo atklāšanas lenti domes vadītājs pārgrieza kopā ar galvenajiem projekta un turpmāk tur īstenotā pakalpojuma virzītājiem: Smiltenes novada Sociālā dienesta vadītāju Intu Siliņu, būvnieku, SIA "Sanarts" valdes priekšsēdētāju Arti Knoku, projekta "Vidzeme iekļauj" (noslēdzās 2023.gada nogalē) vadītāju Inu Miķelsoni, biedrības "Cerību spārni" vadītāju Evu Viļķinu un centra vadītāju Martu Deņīsovu. Lentes turēšana bija uzticēta centra grupu mājas iemītniekiem Uldim un Aivaram.

Pēc lentes pārgriešanas svētki turpinājās centra zālē, kur vairāk nekā simts sanākušos uzrunāja projektā iesaistītie. Pēc biedrības "Cerību spārni" iedibinātas tradīcijas jaunuzceltajai ēkai, tās iemītniekiem un darbiniekiem svētību deva Vidzemes dekanāta dekāns, katoļu draudzes priesteris Rihards Rasnacis.

Viena no galvenajiem projekta dzinējspēkiem bija Smiltenes novada Sociālā dienesta vadītāja Inta Siliņa. Viņa pauda gandarījumu par paveikto, akcentējot, ka centra tapšana bijis komandas darbs. Viņa norādīja, ka īpaši padomāts, lai centrs būtu mūsdienīgs un spētu kalpot ilgtermiņā, lai tā būtu ne tikai māja, bet mājas tur mītošajiem. "Šis ir pagrieziena punkts mūsu sabiedrības viedokļa izmaiņā, tam, kā mēs ieraugām cilvēkus, kuri vienmēr bijuši starp mums, bet bijuši izolēti, nepamanīti, bez iespējas dzīvot neatkarīgu, piepildītu dzīvi un bez iespējas pašiem noteikt savas izvēles. Tieši tāpēc es esmu pārliecināta, ka šeit tiks piepildīti daudzu cilvēku sapņi, dotas jaunas iespējas dzīvei, iegūtas jaunas prasmes mūsu izveidotajās darbnīcās, kāds atradīs arī darbu un piedzīvos vienkārši parastu ikdienu, kādu arī mēs esam pieraduši piedzīvot. Šiem cilvēkiem iepriekš tā bija nesasniedzama," savā uzrunā sacīja Inta Siliņa.

Atklāšanas dienā apritēja divi mēneši, kopš centrā ieradās pirmie iemītnieki un darbu uzsāka biedrība "Cerību spārni", kam pašvaldība deleģējusi pakalpojumu sniegšanu. Centra vadītāja Marta Deņīsova dalījās pārdomās par šo laiku, sakot, ka tas bijis jaunām pieredzēm un izaicinājumiem bagāts: "Šajos divos mēnešos piedzīvots daudz jauna. Šis ir bijis straujš sākums. Paldies visai lielajai "Cerību spārnu" komandai, kuru atbalstam ir bijusi ļoti liela nozīme!" Lai gan rosība centrā sākusies jau agrāk, atklāšanai izraudzīts laiks, kad telpas jau iekārtotas un apdzīvotas - lai parādītu to pilnīgāk un daudzpusīgāk.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Ventspils novada Vārves pagastā notiks jūras desanta izsēšanās operācija

Starptautiskajās militārajās mācībās "Baltops 24", kurās Latvijas teritorijā piedalās aptuveni 1500 Latvijas un sabiedroto karavīru, plānota arī jūras desanta izsēšanās Ventspils novadā, aģentūru LETA informēja Nacionālie bruņotie spēki.

Sabiedrība Piektdien austrumu un centrālajos novados gaidāms lietus

Piektdien daudzviet Latgalē, Sēlijā un Vidzemē, kā arī vietām Zemgalē gaidāms lietus, prognozē sinoptiķi.

Sabiedrība Saeima atsakās no lielo pilsētu un blakus novadu apvienošanas

Saeima šodien galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumā, atsakoties no lielo pilsētu un blakus novadu apvienošanas.

Sabiedrība Tiesa: Rīgas domei būs jāatjauno gāzes sprādzienā Āgenskalnā cietušais nams

Rīgas pilsētas tiesā šodien apmierināja gāzes sprādzienā 2020.gada nogalē Āgenskalnā sabojātās dzīvojamās mājas dzīvokļu īpašnieku prasību pret Rīgas domi par ēkas atjaunošanu.

Lasiet arī

Sabiedrība Jaunieši ar funkcionāliem traucējumiem saņēma kvalitatīvu mājokli Rīgā (+VIDEO)

Katram ir nodrošināti individuāli pakalpojumi un katrā dzīvoklī viņiem ikdienā palīdz aprūpētājs.

Sabiedrība NVA piedāvā vienreizēju dotāciju darba vietu pielāgošanai invalīdiem

Darba devējiem, kuri nodarbina cilvēkus ar invaliditāti, Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) piedāvā finansējumu darba vietas pielāgošanai, aģentūru LETA informēja NVA.

Sabiedrība Smiltenes novada iedzīvotāji var ietaupīt uz tipveida projektiem (+VIDEO)

Tie ir izstrādāti tā, lai būtu ērti pielāgojami jebkurai atrašanās vietai.

Ekonomika Smiltenes novada pašvaldība aicina uzņēmējus uz sadarbību (+VIDEO)

Konkursā var piedalīties kultūras, sabiedriski nozīmīgu vai izglītojošu aktivitāšu projekti.