• Ariadne,
  • Eleonora
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Daudz! Āfrikas cūku mēris pagājušajā nedēļā konstatēts 38 mežacūkām

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 08:40, 17.07.2023


Āfrikas cūku mēris (ĀCM) pagājušajā nedēļā Latvijā konstatēts 38 mežacūkām, kamēr nedēļu iepriekš saslimšana tika konstatēta 10 mežacūkām, liecina Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) publiskotā informācija.


Foto: Arhīvs.

Pagājušajā nedēļā Latvijā reģistrēts līdz šim šajā gadā lielākais ĀCM gadījumu skaits vienas nedēļas laikā.

Saslimšana pagājušajā nedēļā konstatēta 12 mežacūkām Valmieras novadā, tostarp 11 mežacūkām Kocēnu pagastā un vienai mežacūkai Dikļu pagastā.

Tāpat saslimšana pagājušajā nedēļā konstatēta astoņām mežacūkām Alūksnes novadā, tostarp sešām mežacūkām Ilzenes pagastā un divām mežacūkām Jaunalūksnes pagastā.

ĀCM pagājušajā nedēļā konstatēts arī sešām mežacūkām Gulbenes novadā, tostarp trim mežacūkām Beļavas pagastā un trim mežacūkām Galgauskas pagastā, kā arī sešām mežacūkām Jēkabpils novadā, tostarp četrām mežacūkām Mežāres pagastā un divām mežacūkām Asares pagastā.

Vīruss konstatēts arī trim mežacūkām Krāslavas novada Kaplavas pagastā, kā arī vienai mežacūkai Līvānu novada Turku pagastā, vienai mežacūkai Madonas novada Indrānu pagastā un vienai mežacūkai Siguldas novada Krimuldas pagastā.

Tādējādi mežacūku populācijā ĀCM šogad Latvijā konstatēts kopumā 301 mežacūkai 23 novadu 88 pagastos.

Kopš 2014.gada jūnija, kad Latvijā pirmo reizi tika reģistrēts ĀCM, vīruss konstatēts kopumā 7577 mežacūkām, tostarp 2014.gadā Latvijā ĀCM tika konstatēts 217 mežacūkām, 2015.gadā - 1048, 2016.gadā - 1146, 2017.gadā - 1431, 2018.gadā - 905, 2019.gadā - 430, 2020.gadā - 377, 2021.gadā - 448, bet 2022.gadā - 1274 mežacūkām.

ĀCM Latvijā pirmoreiz tika reģistrēts 2014.gada jūnijā trim mežacūkām dažus metrus no Baltkrievijas robežas. ĀCM Ir ļoti bīstama saslimšana, un mājas cūku novietnē, kurā slimība konstatēta, ir jānokauj viss ganāmpulks.

ĀCM šogad konstatēts trijās mājas cūku novietnēs, tostarp saimniecībā Gulbenes novada Stradu pagastā likvidēta 101 cūka, bet divās saimniecībās Madonas novada Cesvaines pagastā - 44 un sešas mājas cūkas.

Pēc PVD minētā, sevišķi uzmanīgiem jābūt Alūksnes, Augšdaugavas, Balvu, Cēsu, Dienvidkurzemes, Dobeles, Gulbenes, Jēkabpils, Krāslavas, Kuldīgas, Limbažu, Ludzas, Madonas, Ogres, Preiļu, Rēzeknes, Siguldas, Smiltenes, Tukuma, Valmieras, Varakļānu un Ventspils novadu mājas cūku turētājiem, jo šajās teritorijās ir konstatēts lielākais meža cūku inficēšanas gadījumu skaits.

PVD ir Zemkopības ministrijas pārraudzībā esoša valsts pārvaldes iestāde, kas veic pārtikas aprites un veterinārmedicīnas nozares valsts uzraudzību un kontroli.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Rīgas Dzemdību nams zem sitiena? Ko piedāvā ministrs?

Veselības ministrija (VM) ir vērsusies pie Rīgas pašvaldības, aicinot pašvaldību būtiski mainīt traumatoloģijas pacientu aprūpi Rīgā un apšaubot "Rīgas Dzemdību nama" atbilstību mūsdienu prasībām.

Sabiedrība Kurzemē un Zemgalē uz grants ceļiem sācies šķīdonis

Kurzemē un Zemgalē uz grants ceļiem sācies šķīdonis, bet valsts austrumu daļā braukšanu uz grants ceļiem apgrūtina apledojums, informēja VSIA "Latvijas valsts ceļi" (LVC).

Sabiedrība Martā sāks izmaksāt atjaunotās piemaksas pie pensijas

Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra (VSAA) jau martā sāks izmaksāt piemaksas pie vecuma un invaliditātes pensijām tiem iedzīvotājiem, kuriem vecuma vai invaliditātes pensija tika piešķirta laika posmā no 2012.gada 1.janvāra līdz 2014.gada 31.decembrim.

Sabiedrība Ieslodzījumu vietu pārvaldē brīva ap sestdaļa darbavietu

Ieslodzījumu vietu pārvaldē (IeVP) pašlaik ir 430 brīvas vakances, kuras ir grūti aizpildīt, Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēdē informēja IeVP priekšnieks Dmitrijs Kaļins.

Lasiet arī