• Ariadne,
  • Eleonora
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Āfrikas cūku mēris pagājušajā nedēļā Latvijā konstatēts 26 mežacūkām

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 13:00, 21.08.2023


Āfrikas cūku mēris (ĀCM) pagājušajā nedēļā Latvijā konstatēts 26 mežacūkām, kamēr nedēļu iepriekš saslimšana tika konstatēta 97 mežacūkām, liecina Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) publiskotā informācija.


Foto: LETA

Saslimšana pagājušajā nedēļā konstatēta sešām mežacūkām Valmieras novadā, tostarp piecām mežacūkām Vaidavas pagastā un vienai mežacūkai Dikļu pagastā.

Tāpat ĀCM pagājušajā nedēļā konstatēts piecām mežacūkām Jēkabpils novadā, tostarp trim mežacūkām Variešu pagastā, vienai mežacūkai Gārsenes pagastā un vienai mežacūkai Kalna pagastā, kā arī piecām mežacūkām Madonas novadā, tostarp trim mežacūkām Praulienas pagastā, vienai mežacūkai Aronas pagastā un vienai mežacūkai Mētrienas pagastā.

Vīruss pagājušajā nedēļā konstatēts arī četrām mežacūkām Limbažu novada Skultes pagastā, divām mežacūkām Gulbenes novada Lejasciema pagastā, vienai mežacūkai Aizkraukles novada Aiviekstes pagastā, vienai mežacūkai Krāslavas novada Kalniešu pagastā, vienai mežacūkai Siguldas novada Krimuldas pagastā un vienai mežacūkai Ventspils novada Užavas pagastā.

Tādējādi mežacūku populācijā ĀCM šogad Latvijā konstatēts kopumā 671 mežacūkai 24 novadu 123 pagastos.

Kopš 2014.gada jūnija, kad Latvijā pirmo reizi tika reģistrēts ĀCM, vīruss konstatēts kopumā 7947 mežacūkām, tostarp 2014.gadā Latvijā ĀCM tika konstatēts 217 mežacūkām, 2015.gadā - 1048, 2016.gadā - 1146, 2017.gadā - 1431, 2018.gadā - 905, 2019.gadā - 430, 2020.gadā - 377, 2021.gadā - 448, bet 2022.gadā - 1274 mežacūkām.

LETA jau vēstīja, ka ĀCM Latvijā pirmoreiz tika reģistrēts 2014.gada jūnijā trim mežacūkām dažus metrus no Baltkrievijas robežas. ĀCM Ir ļoti bīstama saslimšana, un mājas cūku novietnē, kurā slimība konstatēta, ir jānokauj viss ganāmpulks.

ĀCM šogad konstatēts astoņās mājas cūku novietnēs. Lai nepieļautu slimības tālāku izplatīšanos, līdz šim likvidētas 269 mājas cūkas.

PVD ir Zemkopības ministrijas pārraudzībā esoša valsts pārvaldes iestāde, kas veic pārtikas aprites un veterinārmedicīnas nozares valsts uzraudzību un kontroli.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Kurzemē un Zemgalē uz grants ceļiem sācies šķīdonis

Kurzemē un Zemgalē uz grants ceļiem sācies šķīdonis, bet valsts austrumu daļā braukšanu uz grants ceļiem apgrūtina apledojums, informēja VSIA "Latvijas valsts ceļi" (LVC).

Sabiedrība Martā sāks izmaksāt atjaunotās piemaksas pie pensijas

Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra (VSAA) jau martā sāks izmaksāt piemaksas pie vecuma un invaliditātes pensijām tiem iedzīvotājiem, kuriem vecuma vai invaliditātes pensija tika piešķirta laika posmā no 2012.gada 1.janvāra līdz 2014.gada 31.decembrim.

Sabiedrība Ieslodzījumu vietu pārvaldē brīva ap sestdaļa darbavietu

Ieslodzījumu vietu pārvaldē (IeVP) pašlaik ir 430 brīvas vakances, kuras ir grūti aizpildīt, Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēdē informēja IeVP priekšnieks Dmitrijs Kaļins.

Sabiedrība Rīgā un Pierīgā pērn atgriezušās tikai 243 personas

Latvijā ar remigrācijas koordinatora atbalstu pērn Rīgas plānošanas reģionā atgriezušās 243 personas, kas ir par 23% vairāk nekā gadu iepriekš.

Lasiet arī