• Baiba,
  • Barba,
  • Barbara
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Veiktas izmaiņas Āfrikas cūku mēra riska zonu sadalījumā

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 23:14, 20.09.2023


Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) veicis izmaiņas Āfrikas cūku mēra (ĀCM) riska zonu sadalījumā Latvijā, liecina PVD paziņojums oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis".


Foto: LETA

Riska zonas nosaka zonām specifiskus slimības kontroles pasākumus.

Veiktās izmaiņas paredz, ka otrā riska zona papildināta Rēzeknes novada Audriņu, Bērzgales, Čornajas, Feimaņu, Griškānu, Ilzeskalna, Kantinieku, Kaunatas, Lendžu, Lūznavas, Mākoņkalna, Maltas, Nautrēnu, Ozolaines, Ozolmuižas, Pušas, Sakstagala, Silmalas, Sokolku, Stoļerovas, Stružānu un Vērēmu pagastiem.

Otrajā zonā iekļauta arī Dekšāres pagasta daļa uz dienvidiem no autoceļa A12, Dricānu pagasta daļa uz austrumiem no autoceļa P36, Gaigalavas pagasta daļa uz austrumiem no autoceļa P36, Viļānu pagasta daļa uz dienvidiem no autoceļa A12, kā arī Viļāni.

Tāpat otrā zonā noteikta Varakļānos, Varakļānu novada Murmastienes pagastā un Varakļānu novada Varakļānu pagasta daļā uz rietumiem no autoceļa V869.

Savukārt Varakļānu pagasta daļa uz austrumiem no minētā autoceļa iekļauta trešajā zonā.

Trešā zona arī papildināta ar Rēzeknes novada Nagļu un Rikavas pagastu, Gaigalavas pagasta daļu uz rietumiem no autoceļa P36, Dricānu pagasta daļu uz rietumiem no autoceļa P36, Dekšāres pagastu daļa uz ziemeļiem no autoceļa A12 un Viļānu pagasta daļu uz ziemeļiem no autoceļa A12.

LETA jau vēstīja, ka ĀCM Latvijā pirmoreiz tika reģistrēts 2014.gada jūnijā trim mežacūkām dažus metrus no Baltkrievijas robežas. ĀCM Ir ļoti bīstama saslimšana, un mājas cūku novietnē, kurā slimība konstatēta, ir jānokauj viss ganāmpulks.

ĀCM šogad konstatēts astoņās mājas cūku novietnēs. Lai nepieļautu slimības tālāku izplatīšanos, līdz šim likvidētas 269 mājas cūkas.

PVD ir Zemkopības ministrijas pārraudzībā esoša valsts pārvaldes iestāde, kas veic pārtikas aprites un veterinārmedicīnas nozares valsts uzraudzību un kontroli.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība 2024. gadā Daugavpils uzlabos sociālo palīdzību (+VIDEO)

Pieaugs arī to personu un mājsaimniecību skaits, kas varēs saņemt pašvaldības pabalstus.

Sabiedrība Lāstekas kad krīt: rīdziniekus aicina būt piesardzīgiem

Rīdzinieki aicināti būt piesardzīgiem no jumtiem krītošu lāsteku un no sniega svara lūstošu koku zaru dēļ, informē Rīgas dome.

Sabiedrība Nepareizi novietota auto dēļ Rīgā apstājusies 11.tramvaja kustība (VIDEO)

Nepareizi novietota auto dēļ Rīgā ir apstājusies 11.tramvaja kustība.

Sabiedrība Līdz -20 grādiem! Nākamās nedēļas beigās gaidāms stiprs sals

Nākamās nedēļas beigās gaidāms stiprs sals, termometra stabiņam nokrītot līdz pat -20 grādiem, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķu prognozes.

Lasiet arī