• Saiva,
  • Saivis,
  • Santis,
  • Sentis,
  • Tija
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Varas iestādes pastiprinās cīņu pret finanšu noziegumiem (+VIDEO)

Teksta izmērs Aa Aa
Kriminālziņas
VS.LV 11:38, 05.05.2024


Plānots optimizēt valsts informācijas sistēmu izmantošanu krāpšanas preventīvai nepieļaušanai un apkarošanai.


Katram noziegumam sekos neizbēgams sods.

Finanšu ministrija (FM) ir sagatavojusi Eiropas Savienības (ES) finanšu interešu aizsardzības koordinācijas dienesta (AFCOS) darbības stratēģiju un pasākumu plānu 2024.-2026. gadam. Šīs stratēģijas fokusā ir esošās normatīvās bāzes pārskatīšana un uzlabošana, sadarbības efektivizēšana starp Latvijas kompetentajām iestādēm, kā arī ar ES līmeņa iestādēm – Eiropas Komisijas Eiropas Biroju krāpšanas apkarošanai (OLAF) un Eiropas Prokuratūru.

“Mūsu galvenais mērķis ir padarīt ES fondu vidi iespējami nepievilcīgu krāpniekiem un vienlaikus samazināt slogu godīgiem projektu īstenotājiem, ieviešot automātiskās kontroles un uz risku balstītu pieeju. Iesāktais darbs ir jāturpina, tāpēc mēs ļoti novērtējam iesaistīto iestāžu savstarpējo sadarbību kopīgā mērķa labā. Arī OLAF ir izcēlis AFCOS tīklu Latvijā kā labāko sadarbības praksi starp nacionālajām kompetentajām iestādēm,” norāda Finanšu ministrijas ES fondu revīzijas departamenta direktore Nata Lasmane.

Stratēģija paredz vairākus kompetento iestāžu kapacitātes stiprināšanas pasākumus, piemēram, sadarbības izveidi starp AFCOS un Iekšējās drošības akadēmiju. Plānots optimizēt valsts informācijas sistēmu izmantošanu krāpšanas preventīvai nepieļaušanai un apkarošanai, kā arī paredzēts analizēt AFCOS sistēmas normatīvos aktus un to praktisko pielietošanu, ieskaitot krimināltiesisko regulējumu.

Tāpat tiks veikta analīze un veicināta diskusija par neatbilstībām iepirkumu jomā, tiks izvērtēta ES fondu administrējošo iestāžu prakse rīcībai aizdomu par krāpšanu konstatēšanas gadījumos un meklēti risinājumi, kā efektivizēt naudas atgūšanu no privāto tiesību subjektiem. Paredzēts vērtēt arī iespējas ES fondu atbalsta saņēmējiem atjaunot reputāciju gadījumos, kad par pārkāpumiem tie ir izslēgti no atbalsta saņēmēju loka uz noteiktu laika periodu.

Eiropas Komisija iesaka dalībvalstu AFCOS izstrādāt ES finanšu interešu aizsardzības nacionālās stratēģijas. Latvijā AFCOS funkcijas pilda Finanšu ministrijas ES fondu revīzijas departaments.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Kriminālziņas VDD: Eiropas Parlamenta vēlēšanas noritējušas mierīgi

Noslēdzoties Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanām, Valsts drošības dienests (VDD) nav konstatējis mēģinājumus prettiesiski ietekmēt vēlēšanu rezultātus Latvijā, un dienesta vērtējumā vēlēšanas aizvadītas mierīgi, informēja VDD.

Kriminālziņas VDD rosina sākt kriminālvajāšanu pret Mamikinu

Valsts drošības dienests (VDD) rosina prokuratūru sākt kriminālvajāšanu pret uz Krieviju aizbēgušo bijušo Eiropas Parlamenta deputātu no Latvijas Andreju Mamikinu par agresorvalsts veikto kara noziegumu Ukrainā slavināšanu un attaisnošanu, noskaidroja aģentūra LETA.

Kriminālziņas Rīgas apgabaltiesai būs jauna vadība

Šovasar mainīsies Rīgas apgabaltiesas vadība.

Kriminālziņas Miris uz robežas ar Baltkrieviju migranta sadurtais poļu karavīrs

Nomiris uz robežas ar Baltkrieviju kāda migranta sadurtais poļu karavīrs, ceturtdien pavēstīja Polijas armijas pavēlniecība.

Lasiet arī

Kriminālziņas Kā pamanīt krāpnieku, kas izliekas par investīciju profesionāli (+VIDEO)

"Ir svarīgi kritiski un ļoti rūpīgi izvērtēt jebkuru aicinājumu ieguldīt savus naudas līdzekļus".

Kriminālziņas Ukrainā aizturēti krāpnieki, no kuriem cietuši arī Latvijas iedzīvotāji

Valsts policija (VP) kopā ar Ukrainas tiesībsargājošām iestādēm atklājusi telefonkrāpšanu shēmu, ko īstenojusi starptautiska organizēta noziedzīga grupa no Zaporižjas apgabala Ukrainā, informēja VP.

Kriminālziņas Eksperts: «Krāpniecības tendences Latvijā ir ļoti satraucošas» (+VIDEO)

Finanšu uzbrucēju galvenā ēsma šobrīd – ienākumu deklarācijas un hipotekāro kredītņēmēju atbalsts.

Kriminālziņas Mēneša laikā no iedzīvotājiem mēģināts izkrāpt teju 3 miljonus eiro!

Finanšu krāpnieku galvenā ēsma šobrīd - ienākumu deklarācijas un hipotekāro kredītņēmēju atbalsts.