• Fanija,
  • Vēsma
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Vairāk nekā 5000 eiro: paaugstina atalgojumu Valmieras novada domes vadībai

Teksta izmērs Aa Aa
Interesanti fakti
VS.LV 18:23, 23.02.2024


Valmieras novada dome nolēmusi paaugstināt atalgojumu domes vadībai.


Foto: LETA

Domes priekšsēdētāja Jāņa Baika ("Valmierai un Vidzemei") atalgojums turpmāk būs 5015,75 eiro, jo domes sēdē vienojās valsts pārvaldē noteiktajai bāzes mēnešalgai 1205,71 eiro šogad piemērot koeficientu 4,16. Iepriekš koeficients bija 3,46.

Domes priekšsēdētāja vietniekiem saglabāja iepriekšējo koeficientu, proti, 3,2, taču ņemot vērā, ka šogad bāzes alga ir palielinājusies par 68,25 eiro, tad arī viņiem alga turpmāk būs augstāka - 3858,27 eiro. Valmieras novada domes priekšsēdētājam ir trīs vietnieki, proti, attīstības, sadarbības un sociālajos jautājumos Ričards Gailums ("Valmierai un Vidzemei"), izglītības, kultūras un sporta jautājumos Jānis Olmanis ("Valmierai un Vidzemei") un infrastruktūras un uzņēmējdarbības jautājumos Guntis Gladkins ("Valmierai un Vidzemei").

Savukārt deputāti, komiteju priekšsēdētāji un komiteju vietnieki pašvaldībā nav algoti amati Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likuma izpratnē, tādēļ viņiem tiek noteikts, ka maksimāli iespējamais apmaksājamo stundu skaits var būt līdz 65 stundām mēnesī. Atbilstoši domes sēdē nolemtajam, komiteju priekšsēdētāju alga nepārsniegs 1052 eiro mēnesī, komiteju priekšsēdētāju vietnieku - 939 eiro un deputātu 601 eiro, aģentūrai LETA skaidroja pašvaldības zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Kristīne Melece.

Domes sēdē deputāts Edvīns Straume (LZS) rosināja deputātus solidarizēties ar pašvaldībā strādājošajiem un paaugstināto atalgojumu ieviest no nākamā gada 1.jūlija, taču viņa priekšlikums tika noraidīts.

Kā vēstīts, Valmieras novada pašvaldības budžeta izdevumi šogad plānoti 124,98 miljoni eiro. Izpildvaras institūcijām plānoti 4,5% jeb 5,61 miljoni eiro.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Interesanti fakti Sāk gatavoties Pļaviņu HES rezerves pārgāznes būvniecībai

AS "Latvenergo" uzsācis gatavošanos Pļaviņu hidroelektrostacijas (HES) rezerves pārgāznes būvniecībai Aizkrauklē.

Interesanti fakti Aprīļa beigās norisināsies palu šovs «Lido zivis Kuldīgā»

Sestdien, 27.aprīlī, no plkst.11 līdz 16 norisināsies palu šovs "Lido zivis Kuldīgā", aģentūru LETA informēja pašvaldībā.

Interesanti fakti Maija beigās Rīgā notiks «Sidra asambleja»

Maija beigās Rīgā notiks "Sidra asambleja", kurā nozares profesionāļiem un citiem interesentiem būs iespēja izzināt sidra darīšanas nozares perspektīvas Latvijā un Baltijā, liecina tūrisma asociācijas "Lauku ceļotājs" publiskotā informācija.

Interesanti fakti RTU zinātkāres centrs piedāvā aizraujošu izklaidi (+VIDEO)

Bērni, jaunieši, viņu vecāki un skolotāji var uzzināt, kā darbojas pasaule.

Lasiet arī

Ekonomika Sievietēm vidējā darba samaksa Latvijā par 17,1% mazāka nekā vīriešiem

Sievietēm vidējā bruto darba samaksa stundā 2022.gadā Latvijā bija par 17,1% mazāka nekā vīriešiem, ziņo Centrālā statistikas pārvalde, atsaucoties uz informatīvo apskatu "Dzimumu līdztiesība".

Ekonomika Valdes locekļu vidējā mēneša pamatalga šogad Latvijā pieaugusi par 12,6%

Valdes locekļu vidējā mēneša pamatalga šogad Latvijā pieaugusi par 12,6%, kamēr Lietuvā pieaugums ir par 12,5%, bet Igaunijā - par 11,7%, salīdzinot ar pagājušo gadu, ziņo vadības konsultāciju uzņēmuma "Figure Baltic Advisory" pārstāvji, atsaucoties uz kompānijas veikto ikgadējo vadītāju atalgojuma pētījumu.

Sabiedrība No nākamā gada visiem pedagogiem būs vienāda zemākā stundas likme

Lai nodrošinātu Satversmes tiesas (ST) lēmuma izpildi, pirmsskolas pedagogu zemākā darba algas likme no 2024.gada 1.janvāra būs 9,54 eiro, otrdien nolēma valdība.

Sabiedrība Rīgas domes deputātiem iesaldēs algas

Rīgas pašvaldības nākamā gada budžetā tiks paredzēta deputātu algu iesaldēšana, šodien preses konferencē apstiprināja Rīgas mērs Vilnis Ķirsis (JV).