Latvijas universitātes un pētniecības institūti šajā Šveices un Latvijas sadarbības programmas LACISE projektā sadarbojas ar Šveices partneriem no Pola Šerera institūta, Cīrihes Lietišķo zinātņu universitātes un Šveices Elektronikas un mikrotehnoloģiju centra, ziņo vietne labsoflatvia.lv.
Projektā ar mākslīgā intelekta atbalstu tiks izstrādāti inovatīvi uzraudzības un plānošanas rīki, kas būtiski uzlabos elektroapgādes drošību un veicinās elektrotīklu attīstību, tostarp to integrāciju ar atjaunojamajiem enerģijas avotiem:
-uzraudzības rīki ļaus ātri identificēt un novērst elektrotīkla traucējumus, izmantojot reāllaika datus un modernās IKT tehnoloģijas;
-plānošanas instrumenti veicinās efektīvu elektrotīklu paplašināšanu, nodrošinot stabilitāti arī mainīgu atjaunojamās enerģijas apstākļos. Tiks izveidots optimizācijas modelis, kas ļaus efektīvi pārvaldīt tīklu.
Jaunu tehnoloģiju izstrāde, kas uzlabos nākamās paaudzes bateriju darbības laiku un efektivitāti, ir būtiska ilgtspējīgai enerģijas uzglabāšanai. Tāpēc LU CFI Enerģijas materiālu laboratorijas zinātnieki šajā projektā radīs baterijas ar ilgāku kalpošanas laiku un lielāku jaudu, samazinot kritisko materiālu izmantošanu, kā arī pētīs alumīnija atkritumu izmantošanu ūdeņraža iegūšanā. Savukārt RTU Materiālu un virsmas tehnoloģiju institūts izstrādās jaunus katalizatorus ūdeņraža iegūšanai no ūdens, izmantojot Saules enerģiju.
Projekts ne tikai attīstīs inovatīvus risinājumus esošajām enerģētikas problēmām, bet arī veicinās zinātnisko sadarbību starptautiskā līmenī, nodrošinot ilgtspējīgu enerģijas ražošanu un uzglabāšanu nākotnē.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Pievienojiet komentāru
Anonīmi komentāri
Atbilēt
Anonīmi komentāri