• Digna,
  • Jautrīte,
  • Kamila
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Inovāciju Akadēmijā ieguvumus sniedza 23 industriālas nozares (+VIDEO)

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
VS.LV 18:14, 19.04.2024


Visu trīs Inovācijas Akadēmijas programmas gadu laikā, daudzas komandas ir pierādījušas savu spēkuю


Inovāciju akadēmija darbojas mūsdienīgā ritmā.

Inovāciju Akadēmijā, ko jau trešo gadu organizē Riga Business School kā Rīgas Tehniskās Universitātes struktūrvienība, ir apmācīti 443 dalībnieki. Šajā laikā izveidotas 110 komandas dažādu biznesa ideju attīstīšanai. Šīs pirmsakselerācijas programmas mērķis bija sniegt zināšanas par inovatīvu uzņēmējdarbību, kā arī atbalstīt ambiciozas idejas un agrīnas stadijas projektus, lai pārvarētu tirgus un investīciju gatavības plaisu. Inovāciju Akadēmija šo trīs gadu laikā norisinājusies sadarbībā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru (LIAA) un Norvēģijas finanšu instrumentu EEA Norway Grants.

Inovāciju Akadēmija ir balstīta uz labākajām agrīnās stadijas ideju atbalsta programmām pasaulē, tostarp ņemot par piemēru Stenforda Universitātes LEAN LaunchPad programmu. Programmas dalībnieki izmantoja uz pierādījumiem balstītas pieejas, lai pārbaudītu savus risinājumus agrīnā stadijā, ļoti praktiskā un komandas darbu veicinošā veidā.

Trīs gadu laikā tika radīti 110 risinājumi, kas ietver 46 fizisku produktu risinājumus, 33 aplikācijas un 31 platformu, aptverot 23 industrijas, tostarp medicīnas un veselības tehnoloģijas, izglītības tehnoloģijas un zaļās tehnoloģijas. Šie risinājumi balstījās uz 10 dažādām tehnoloģijām, galvenokārt mākslīgo intelektu, IoT (lietu internets) un jauniem materiāliem, un tika attīstīti vairāk nekā 4400 mentoringa sesijās ar vairāk nekā 90 mentoriem.

Visu trīs Inovācijas Akadēmijas programmas gadu laikā, daudzas komandas ir pierādījušas savu spēku un konkurētspēju gan vietējā, gan starptautiskā tirgū. Tagad tās aktīvi piesaista investorus un veiksmīgi attīsta savu biznesu. Dažas no šīm komandām:

-zaļo tehnoloģiju uzņēmums, kas pārvērš lauksaimniecības atkritumus vērtīgos produktos. Uzņēmuma izstrādātās tehnoloģijas un biznesa modelis lauj efektīvi izmantot visu ienākošo un izejošo no ražošanas procesa līdz pat notekūdeņiem;

-jaunās paaudzes mikromobilitātes risinājums, kas izstrādā elektrisko kravas skrejriteni;

-digitālais risinājums, kas augmentētās realitātes spēles veidā motivē onkoloģiskos pediatrijas pacientus kustēties;

-virtuālā elektroenerģijas stacija (platforma), kas piedāvā elektrības fleksibilitāti, kapacitāti, kā pakalpojumu Elektrotīkla operatoriem un elektroenerģijas patērētājiem. Industriāliem klientiem ir iespēja nopelnīt gudri, izmantojot savu elektroenerģiju un tādā veidā piedaloties elektrotīkla balansēšanā;

- tehnoloģija, kas izmanto UV (Ultra violeto) avotu lētākai un efektīvākai ūdeņraža ražošanai. Jaunuzņēmuma ilgtspējīgajai tehnoloģijai ir potenciāls padarīt ūdeņradi 5 reizes lētāku nekā šobrīd tas ir pieejams tirgū;

-portatīvs bioreaktors, kas palīdzēs biotehnologiem ātrāk un lētāk pētīt mikroorganismu fermentācijas. Tas atvieglos jaunu bioloģisku produktu attīstību un ieviešanu tirgū.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Šteinbuka: šobrīd nav pamata Latvijā celt nodokļus

Šobrīd nav pamata Latvijā celt nodokļus, ceturtdien intervijā TV3 raidījumam "900 sekundes" sacīja Fiskālās disciplīnas padomes (FDP) priekšsēdētāja Inna Šteinbuka.

Ekonomika Briškens mainīs Dzelzceļa savstarpējās izmantojamības noteikumus (+VIDEO)

Kravu pārvadājumu rādītāji Latvijā pastāvīgi samazinās.

Ekonomika Pozitīvs signāls nozarei: Rīgā atgriežas vācu tūristi

Viesu skaits Rīgā maijā pieaudzis par 15%, un pirmo reizi kopš 2019.gada pirmajā vietā pēc viesu skaita atgriezusies Vācija.

Ekonomika Latvijas TEC un HES veic priekšdarbus 2025.gada sinhronizācijai

AS "Latvenergo" termoelektrocentrāles (TEC) un hidroelektrostacijas (HES), gatavojoties 2025.gada Baltijas energosistēmas nodalīšanai no sinhronas darbības ar Krievijas un Baltkrievijas sistēmu, veic nepieciešamos priekšdarbus, informē "Latvenergo" pārstāvji.

Lasiet arī

Ekonomika Eksporta un inovāciju balvai izvirzīti 55 uzņēmumi

Šogad Eksporta un inovācijas balvai izvirzīti 55 uzņēmumi, aģentūru LETA informēja Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) pārstāvji.

Ekonomika Augsto tehnoloģiju uzņēmumi Latvijā saņems 26 548 890 eiro (+VIDEO)

"Šis nenoliedzami ir būtisks papildinājums valsts ekonomiskās izaugsmes veicināšanai", - pauž ministrs Viktors Valainis.

Ekonomika Inovatīvas uzņēmējdarbības attīstībai MVU būs 52,5 miljoni eiro no ES fondiem

Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) ir nosūtījusi uzaicinājumu Latvijas Investīciju un attīstības aģentūrai (LIAA) iesniegt projektu Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzfinansējuma saņemšanai, lai nodrošinātu finansējuma pieejamību biznesa ideju īstenošanai un uzņēmējdarbības attīstībai Latvijā, informēja CFLA pārstāvji.