• Fanija,
  • Vēsma
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Nodokļu ieņēmumi pērn par 2,7% pārsniedza plānu

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
LETA 07:50, 02.02.2024


Nodokļu ieņēmumos pagājušajā gadā iekasēti 13,414 miljardi eiro, kas ir par 356,6 miljoniem eiro jeb 2,7% vairāk, nekā plānots, aģentūrai LETA pavēstīja Finanšu ministrijas pārstāvji.


Foto: LETA

Vienlaikus salīdzinājumā ar 2022.gadu nodokļu ieņēmumi pērn pieauguši par 1,188 miljardiem eiro jeb 9,7%.

Valsts kopbudžetā nodokļu ieņēmumi 2023.gadā veidoja 12,639 miljardus eiro, kas ir par 352,6 miljoniem eiro jeb 2,9% vairāk, nekā plānots.

Tostarp valsts budžetā nodokļu ieņēmumi veidoja 10,514 miljardus eiro, kas ir par 238,9 miljoniem eiro jeb 2,3% vairāk, nekā plānots, bet pašvaldību budžetā nodokļu ieņēmumi bija 2,126 miljardu eiro apmērā, kas ir par 113,6 miljoniem eiro jeb 5,6% vairāk, nekā plānots.

Savukārt valsts fondēto pensiju shēmā nodokļu ieņēmumi 2023.gadā bija 775,8 miljonu eiro apmērā, kas ir par 4,7 miljoniem eiro jeb 0,6% vairāk, nekā plānots.

2023.gadā visvairāk iekasēts sociālās apdrošināšanas iemaksās - 4,799 miljardi eiro, kas ir par 0,6% vairāk, nekā plānots.

Vienlaikus pievienotās vērtības nodokļa (PVN) ieņēmumi pērn bija 3,879 miljardu eiro apmērā, kas ir par 2,3% vairāk, nekā plānots, bet iedzīvotāju ienākuma nodokļa ieņēmumi veidoja 2,5001 miljardu eiro, kas ir par 6,1% vairāk, nekā plānots.

Akcīzes nodokļa ieņēmumi attiecīgajā periodā bija 1,155 miljardu eiro apmērā, kas ir par 2,8% mazāk, nekā plānots. Tostarp akcīzes nodokļa ieņēmumi par naftas produktiem veidoja 587,6 miljonus eiro, kas ir par 1,2% mazāk, nekā plānots, par tabakas izstrādājumiem - 267,9 miljonus eiro, kas ir par 2,1% mazāk, nekā plānots, par alkoholiskajiem dzērieniem - 199 miljonus eiro, kas ir par 7% mazāk, nekā plānots, par alu - 49,4 miljonus eiro, kas ir par 8,8% mazāk, nekā plānots, bet par dabasgāzi - 12,9 miljonus eiro, kas ir par 7,3% mazāk, nekā plānots.

Uzņēmumu ienākuma nodoklī pērn iekasēti 544,8 miljoni eiro, kas ir par 35,5% vairāk, nekā plānots, bet nekustamā īpašuma nodokļa ieņēmumi bija 236,5 miljonu eiro apmērā, kas ir par 2,5% vairāk, nekā plānots.

Transportlīdzekļu ekspluatācijas nodokļa ieņēmumi pagājušajā gadā veidoja 102,5 miljonus eiro, kas ir par 0,5% vairāk, nekā plānots, bet dabas resursu nodokļa ieņēmumi bija 61,9 miljonu eiro apmērā, kas ir par 2,4% vairāk, nekā plānots.

Muitas nodokļa ieņēmumi pērn veidoja 56,9 miljonus eiro, kas ir par 33,7% mazāk, nekā plānots, savukārt izložu un azartspēļu nodokļa ieņēmumi veidoja 47,8 miljonus eiro, kas ir par 12% vairāk, nekā plānots.

Tajā pašā laikā uzņēmumu vieglo transportlīdzekļu nodokļa ieņēmumi pērn bija 25,3 miljonu eiro apmērā, kas ir par 14,7% vairāk, nekā plānots, bet elektroenerģijas nodokļa ieņēmumi bija 4,9 miljonu eiro apmērā, kas ir par 3,6% mazāk, nekā plānots.

Kopumā 2023.gadā nodokļos bija plānots iekasēt 13,058 miljardus eiro.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Auto speciālisti: Latvijā parādās arvien vairāk prestižu elektromobiļu (+VIDEO)

"Tirgus attīstība vidējās klases zīmoliem paver durvis".

Ekonomika Nekustamajiem īpašumiem uz laiku rēķinās divas kadastrālās vērtības

Saeima šodien otrajā lasījumā atbalstīja tieslietu ministres Ineses Lībiņas-Egneres (JV) virzītos grozījumus Nekustamā īpašuma valsts kadastra likumā, kas paredz nekustamajiem īpašumiem uz laiku aprēķināt divas kadastrālās vērtības - fiskālo un universālo.

Ekonomika SmartLynx: Arī nākamajos gados aviācijas tirgus būs «karsts»

Nākamos divus trīs gadus aviācijas tirgus joprojām būs "karsts", intervijā aģentūrai LETA sacīja aviokompānijas "SmartLynx Airlines" izpilddirektors Edvins Demeņus.

Ekonomika Latvijā ir zemāka gada inflācija nekā ES un eirozonā vidēji

Latvijā martā bijusi zemāka gada inflācija nekā Eiropas Savienībā (ES) un eirozonā vidēji, liecina trešdien publiskotie ES statistikas biroja "Eurostat" dati.

Lasiet arī

Ekonomika Šmite-Roķe: Būtu jāpaaugstina VID nepiedzenamo parādu zemākais slieksnis

Būtu nepieciešami grozījumi likumā "Par nodokļiem un nodevām", kas pašlaik paredz, ka VID drīkst nepiedzīt parādus, kas ir mazāki par 15 eiro, kas mūsdienās ir ļoti maza summa, intervijā aģentūrai LETA sacīja jaunā VID ģenerāldirektore Baiba Šmite-Roķe.

Ekonomika VID tīmekļvietnē būs apskatāms katra uzņēmuma nodokļu maksāšanas reitings

No trešdienas Valsts ieņēmumu dienesta (VID) tīmekļvietnē ikviens interesents var aplūkot katra Latvijas uzņēmuma nodokļu maksāšanas reitingu, informē VID pārstāvji.

Ekonomika Noskaidrots, kā Latvijas iedzīvotāji tērēs atgūto pārmaksāto nodokļu naudu

Trešdaļa jeb 32% Latvijas iedzīvotāju atgūto pārmaksāto nodokļu naudu plāno tērēt ikdienas vajadzību segšanai, liecina bankas "Citadele" un pētījumu aģentūras "Norstat" veiktās aptaujas dati.

Sabiedrība Latvijā 38% iedzīvotāju uzskata, ka jāsamazina darbaspēka nodokļu slogs

Vairāk nekā trešdaļa jeb 38% Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka valstī ir jāsamazina darbaspēka nodokļu slogs, informē pagaidu nodarbinātības un darbā pieņemšanas uzņēmuma "Biuro" pārstāvji, atsaucoties iedzīvotāju aptaujā, kas veikta pagājušā gada novembrī.