Ukrainas un Polijas izlases iekļūst Eiropas futbola čempionāta finālturnīrā

LETA 06:58, 27.03.2024 0

Ukrainas un Polijas vīriešu futbola izlases otrdien uzvarēja Eiropas čempionāta kvalifikācijas "play-off" mačos un iekļuva finālturnīrā.

Ukraina ar 2:1 (0:1) pārspēja Islandi.

30.minūtē vadībā Islandi izvirzīja Alberts Gudmundsons. Deviņas minūtes vēlāk vārtus guva arī ukraiņi, taču Romans Jaremčuka vārti netika ieskaitīti aizmugures dēļ.

54.minūtē Viktors Cigankovs panāca neizšķirtu, bet 84.minūtē

Mihailo Mudriks pēc Georgija Sudakova piespēles guva uzvaras vārtus, raidot bumbu vārtu kreisajā apakšējā stūrī.

Vēl otrdien Kārdifā Velsas un Polijas spēlē vārti ne pamatlaikā, ne pagarinājumā gūti netika, un uzvarētājs izšķīrās 11 metru sitienos.

Piektajā sērijā polis Kžištofs Pjateks sita precīzi, bet Deniela Džeimsa sitienu vārtu kreisajā apakšējā stūrī atvairīja vārtsargs Vojcehs Ščensnijs.

Pusfinālā Polija ar 5:1 pārspēja Igauniju, bet Vels ar 4:1 pieveica Somiju.

Jau ziņots, ka Gruzija savā laukumā pēc 0:0 pamatlaikā un pagarinājumā pēcspēles sitienos ar 4:2 pieveica Grieķiju, pirmoreiz iekļūstot finālturnīrā.

"Play-off" pusfinālā Grieķija Atēnās ar 5:0 pārspēja Kazahstānu, bet Gruzija Tbilisi ar 2:0 pieveica Luksemburgu.

Finālturnīrā iekļuva desmit grupu pirmo divu vietu ieguvējas, bet vēl trīs finālturnīra dalībnieki martā tiek noskaidroti Nāciju līgas A, B un C līgu "play-off" spēlēs.

Eiropas čempionāts no 2024.gada 14.jūnija līdz 14.jūlijam norisināsies desmit Vācijas pilsētās.

Bez Vācijas vietu finālturnīrā jau ir nodrošinājusi arī Beļģija, Francija, Portugāle, Spānija, Skotija, Turcija, Austrija, Anglija, Ungārija, Slovākija, Albānija, Dānija, Rumānija, Šveice, Nīderlande, Serbija, Čehija, Itālija, Slovēnija, Horvātija, Gruzija, Ukraina un Polija.

Pašreizējā Eiropas čempione ir Itālija, kura 2021.gadā Londonā finālā pēcspēles sitienos pieveica Angliju.

Sports «Borussia» futbolisti kļūst par pirmajiem UEFA Čempionu līgas finālistiem

Vācijas futbola klubs Dortmundes "Borussia" otrdien nodrošināja vietu UEFA Čempionu līgas finālā.

Sports Olimpiskā uguns rīt ieradīsies Francijā

Trešdien Francijas ostas pilsētā Marseļā ieradīsies olimpiskā uguns, un paredzams, ka to sagaidīs ap 150 000 cilvēku.

Sports Paziņo Latvijas izlases sastāvu Pasaules čempionātam

Latvijas vīriešu hokeja izlases sastāvā dalībai pasaules čempionātā pietaupītas vietas Nacionālajā hokeja līgā (NHL) spēlējošajiem vārtsargam Artūram Šilovam, uzbrucējam Teodoram Bļugeram un aizsargam Uvim Balinskim, otrdien preses konferencē paziņoja valstsvienības galvenais treneris Harijs Vītoliņš.

Sports Dāvis Bertāns: pēdējos trīs gadus esmu apsvēris atgriešanos Eiropā

Latvijas basketbolists Dāvis Bertāns, kurš šo sezonu uzsāka vienā no Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) līdervienībām Oklahomasitijas "Thunder", bet ziemā tika aizmainīts uz vienu no pastarītēm Šarlotas "Hornets", atzīst, ka pēdējos gados ir domājis par atgriešanos Eiropā.

Sports Ar diviem mačiem Rīgā sāksies Latvijas futbola virslīgas otrais aplis

Šodien "Tonybet" Latvijas futbola virslīgā Rīgā notiks divas otrā apļa spēles.

Sports PSG futbolisti nodrošina Francijas čempiontitulu

Parīzes "Saint-Germain" (PSG) futbolisti svētdien pēc tuvākās sekotājas "Monaco" zaudējuma 31.kārtas spēlē nodrošināja Francijas čempiontitulu trešo sezonu pēc kārtas.

Sports «Atletico» nosargā panākumu pirmajā Čempionu līgas ceturtdaļfināla cīņā

Madrides "Atletico" trešdien UEFA Čempionu līgas ceturtdaļfināla pirmajā spēlē izcīnīja uzvaru.

Sports «Barcelona» futbolisti Čempionu līgas ceturtdaļfinālu sāk ar uzvaru

"Barcelona" trešdien UEFA Čempionu līgas ceturtdaļfināla pirmajā mačā nenosargāja pirmajā puslaikā gūto pārsvaru, taču turpinājumā atspēlējās un tika pie uzvaras.