• Margarita,
  • Margrieta
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Aizliegs mobilos tālruņus skolās līdz 6.klasei

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 10:02, 10.10.2024


Saeima ceturtdien galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Izglītības likumā, ar kuriem tiks aizliegts izmantot mobilos tālruņus skolās līdz 6.klasei, ja vien tie nebūs nepieciešami mācību programmas apgūšanai.


Foto: pixabay

Izglītības iestādēm tiks paredzēta atbildība obligāti līdz 2025.gada 31.maijam noteikt nosacījumus un kārtību, kādā izmanto tehniskos līdzekļus mācību un audzināšanas procesā un saziņā.

Priekšlikumu iesniedza opozīcijas deputāts Česlavs Batņa (AS). To atbalstījušas vairākas Saeimas frakcijas, kā arī Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība un Latvijas Izglītības vadītāju asociācija. Balsojumā pret likuma izmaiņām nobalsoja tikai "Stabilitātei" frakcija.

Jaunākajā UNESCO Globālās izglītības monitoringa ziņojumā "Tehnoloģijas izglītībā" valstis tiek mudinātas noteikt savus nosacījumus tam, kā tehnoloģijas tiek izstrādātas un izmantotas izglītībā, lai tās neaizstātu personisku, skolotāju vadītu mācīšanu un mācīšanos.

Mobilo telefonu izmantošanu mācību stundās aizliegušas Nīderlande, Grieķija un Itālija, bet Vācijā šis jautājums tiek apspriests.

Ziņojuma autori aicina valstis izvērtēt, vai tehnoloģijas ir piemērotas izglītības mērķiem un to lietošana sniedz visiem vienlīdzīgas iespējas. Ziņojumā pausts, ka ir maz pārliecinošu pierādījumu digitālo tehnoloģiju pievienotajai vērtībai izglītībā, jo tehnoloģijas attīstoties ātrāk, nekā to esot iespējams novērtēt.

Lai arī tehnoloģiju pieejamība un universālais dizains ir paplašinājis iespējas mācīties cilvēkiem ar invaliditāti, piemēram, ar redzes traucējumiem, piekļuve tehnoloģijām ziņojumā tiek vērtēta kā nevienlīdzīga, jo pasaulē tikai 40% sākumskolu, 50% pamatskolu un 65% vidusskolu pieslēgtas internetam.

Ziņojumā arī uzsvērts, ka skolotāji bieži jūtas nesagatavoti un viņiem trūkst pārliecības, mācību procesā izmantojot tehnoloģijas, bet tikai pusē valstu ir standarti skolotāju informācijas un komunikācijas tehnoloģiju prasmju attīstībai. Tāpat tiek vērsta uzmanība uz kvalitātes un daudzveidības regulējuma un kontroles trūkumu, kā arī pārmests, ka tehnoloģiju iegādē netiek ņemta vērā ilgtermiņa ietekme uz valsts budžetu, bērnu labklājību un planētu.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

Rekomendējam



ARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Meteorologi brīdina par ūdens līmeņa celšanos upēs

Austrumdaļas upēs turpināsies ūdenslīmeņa kāpums, plašāk applūdīs palienes un zemākās vietas, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) paziņojums.

Sabiedrība Svētdien Dziesmu un deju svētku gājiena laikā būs satiksmes ierobežojumi

Rīgā svētdien, 13.jūlijā, norisināsies XIII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku dalībnieku gājiens, kura laikā Rīgas centra ielās slēgs transportlīdzekļu satiksmi, informēja pašvaldības Ārējās komunikācijas nodaļas projektu koordinatore Lelde Rudzika.

Sabiedrība IeM analizē šūnu apraides paziņojumu nenonākšanu līdz adresātiem

Iekšlietu ministrijas (IeM) Informācijas centrs kopā ar tehniskajiem sistēmas izstrādātājiem sācis analizēt situācijas, kurās šūnu apraides paziņojums nav sasniedzis saņēmējus, informēja ministrija.

Sabiedrība Vasarā bērnu pieskatīšana valstī kļūst par ikdienas izaicinājumu (+VIDEO)

"Tas norāda uz plaisu starp ģimeņu vajadzībām un darba vides atbalsta mehānismiem".

Lasiet arī

Sabiedrība Internetā īsā laikā izpērk pirmās biļetes uz Skolēnu dziesmu un deju svētkiem

Interneta vietnē "www.bilesuparadize.lv" jau pirmās stundas laikā izpirktas pirmās pieejamās biļetes uz atsevišķiem Skolēnu dziesmu un deju svētku koncertiem, novēroja aģentūra LETA.

Ekonomika No nodokļiem atbrīvoti skolēnu uzņēmumi ar ienākumiem līdz 3000 eiro (+VIDEO)

Latvijā ir vairāk nekā 500 uzņēmumu, ko veidojuši skolu jaunieši.

Sabiedrība Valdība neredz vajadzību noteikt agrāko pieļaujamo mācību stundu sākuma laiku

Valdības ieskatā lielākā daļa izglītības iestāžu jau ievēro Tiesībsarga biroja ieteikumu nesākt mācību stundas pirms plkst.8, tāpēc nav nepieciešams normatīvos noteikt konkrētu mācību stundu sākuma laiku, liecina Tiesību aktu projektu (TAP) portālā pieejamais Ministru kabineta (MK) sagatavotās vēstules projekts Tiesībsarga birojam.

Sabiedrība Šodien Siguldā atklās pirmo STEAM izglītības un tehnoloģiju centru (+VIDEO)

Vislielāko sajūsmu skolēnos radīja interaktīvā grīda, uz tās varēja ķert pingvīnus, spēlēt futbolu.