• Ramona,
  • Ritma
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Inovāciju un valodas aģentūru IZM vadīs Inita Juhņeviča (+VIDEO)

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
VS.LV 13:53, 26.06.2024


Tika nolemts izveidot jaunu spēcīgu kompetenču centru.


Jaunās struktūras mērķis ir talantu meklēšana skolēnu vidū.

Izglītības un zinātnes ministrija ir izstrādājusi risinājumu, kā būtiski stiprināt valsts pakalpojumu kvalitāti bērnu, jauniešu un pieaugušo talantu attīstībai. Ieceres īstenošanu plānots uzticēt jaunveidojamai Valsts izglītības satura un inovāciju aģentūrai. To veidos Valsts izglītības satura centrs, Valsts izglītības attīstības aģentūra un Latviešu valodas aģentūra.

Jaunā aģentūra sniegs augstas kvalitātes pakalpojumus bērnu, jauniešu un pieaugušo izaugsmei, spēju un talantu attīstībai, mainot bērnu, jauniešu un pieaugušo dzīvi un nodrošinot labākus rezultātus nozarē. Valsts izglītības satura un inovāciju aģentūra būs vienas pieturas aģentūra, kurā tiks saglabātas Valsts izglītības satura centra, Valsts izglītības attīstības aģentūras un Latviešu valodas aģentūras pamatfunkcijas, kā arī tiks ieviestas inovācijas, koncentrēti cilvēkresursi, izmantota mūsdienīga pārvaldība, to skaitā mākslīgā intelekta risinājumi.

Valsts izglītības satura un inovāciju aģentūra nodrošinās labāku sinerģiju starp dažādiem, nereti dublējošiem pakalpojumiem dažādās iestādēs, kas tiks novērsts. Tādējādi vienuviet tiks koncentrēts un uzlabots atbalsts bērnu un skolēnu mācīšanās, pedagogu un skolu vadības profesionālajai pilnveidei, profesionālās izglītības pārvaldības īstenošanai, kā arī iestāžu apvienošana sniegs iespēju veidot pieaugušo izglītības kompetences centru.

Jaunās aģentūras mērķis būs nostiprināt un attīstīt Izglītības un zinātnes ministrijas īstenotās izglītības politikas un valsts valodas politikas īstenošanu. Ņemot vērā, ka Valsts izglītības satura un inovāciju aģentūrā tiks iekļauta arī Latviešu valodas aģentūra, īpaša uzmanība būs pievērsta tieši valsts valodas politikas stiprināšanai.

Jaunā aģentūra tiek veidota, balstoties uz OECD ieteikumiem par institucionālās kapacitātes stiprināšanu izglītības kvalitātes uzraudzībai un skolu pilnveides atbalstam, Finanšu ministrijas rekomendācijām, kā arī Valsts kontroles rekomendācijām par efektīvākas pieaugušo izglītības īstenošanu. Tāpat aģentūra būs nozīmīgs ieguldījums Valsts izglītības satura centram noteikto funkciju īstenošanā – mācību satura izstrāde, skolēnu snieguma novērtēšana, pedagogu profesionālā pilnveide, iekļaujošas izglītības īstenošana, tādējādi stiprinot izglītības kvalitāti.

Konkursu uz jaunās aģentūras vadītāja amatu plānots izsludināt šī gada augustā. Lai īstenotu ieceri par jaunās aģentūras izveidi, tās izveide vēl ir jāapstiprina Ministru kabinetam. Līdz konkursam izsludināšanai Valsts izglītības satura un inovāciju aģentūras vadītājas pienākumus pildīs Valsts izglītības satura centra vadītāja pienākumu izpildītāja Inita Juhņēviča.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Viļakā demontēts padomju režīmu slavinošais piemineklis

Demontēts Viļakas skvērā esošais padomju režīmu slavinošais piemineklis, informē Balvu novada pašvaldība.

Sabiedrība Strasbūras tiesa nav konstatējusi cilvēktiesību pārkāpumus

Latvijas valsts tiesā uzvar jautājumā par pāreju uz mācībām tikai latviešu valodā.

Sabiedrība airBaltic lidmašīna naktī uz trešdienu ielidojusi Baltkrievijas gaisa telpā

Latvijas nacionālās aviokompānijas "airBaltic" lidmašīna, kas bija ceļā no Rīgas uz Prištinu Kosovā, naktī uz trešdienu, 17.jūliju, uz īsu brīdi ielidoja Baltkrievijas gaisa telpā, apstiprināja "airBaltic" pārstāvis Augusts Zilberts.

Sabiedrība ECT konstatē pārkāpumu saistībā ar homofobisku uzbrukumu

Šodien, 2024.gada 18.jūlijā Eiropas Cilvēktiesību tiesa pasludināja spriedumu lietā Deniss Hanovs pret Latviju, atzīstot Eiropas Cilvēktiesību un pamatbrīvību aizsardzības konvencijas 3. (spīdzināšanas un cietsirdīgas izturēšanās aizliegums) un 8. panta (tiesības uz privāto dzīvi) pārkāpumus kopsakarā ar 14. pantu (diskriminācijas aizliegums).

Lasiet arī

Kultūra Latvijas studenti var pieteikties stipendijām studijām Itālijā un Slovākijā

Latvijas studenti var pieteikties stipendijām, lai studētu Itālijā vai Slovākijā 2024./2025.akadēmiskajā gadā, informēja Valsts izglītības attīstības aģentūrā (VIAA).

Sabiedrība Čakša: Priekšlikumi nemazinās pedagogu atalgojumu (+ LIZDA viedoklis)

Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) priekšlikumi pedagogu darba slodžu līdzsvarošanai nemazinās to atalgojumu, šodien preses konferencē uzsvēra izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša (JV).

Ekonomika Zems izglītības līmenis rada četras reizes augstāku risku kļūt par bezdarbnieku

Pērn bezdarba līmenis personām 15-74 gadu vecumā ar pamata vai zemāku izglītības līmeni bija gandrīz četras reizes augstāks nekā personām, kas ieguvušas augstāko izglītību - attiecīgi 13,3% un 3,3%, secināts Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) izdotajā informatīvajā apskatā "Darbaspēka apsekojuma galvenie rādītāji 2023.gadā".

Sabiedrība Izglītības nodrošināšana ukraiņu bēgļu bērniem varētu izmaksāt 2 miljonus eiro

Lai nodrošinātu mācības visiem ukraiņu bēgļu bērniem, no septembra līdz decembrim būs nepieciešami kopā 2 356 507 eiro, bet 2025.gadā - 4 316 027 eiro, liecina likumprojekts, ko Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) nodevusi saskaņošanai.