• Egija,
  • Egmonts,
  • Egons,
  • Henrihs,
  • Henriks
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Latvijas studenti var pieteikties trim Japānas valdības stipendijām 2025.gadam

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 22:37, 21.04.2024


Latvijas studenti un jaunieši līdz 10.jūnijam var pieteikties trim Japānas valdības stipendijām 2025.gadam.Studenti var pieteikties pētniecības stipendijai, kas piedāvā pusotru gadu veikt pētījumu par paša izvēlētu tēmu kādā no Japānas universitātēm. Pirmie seši mēneši paredzēti japāņu valodas apguvei. Ja stipendijas saņēmējs pēc ierašanās Japānā iestāsies maģistratūrā vai doktorantūrā, stipendija tiks pagarināta līdz studiju beigšanai.

Pretendentiem jābūt dzimušiem pēc 1990.gada 2.aprīļa un ar augstāko izglītību. Tai var pieteikties arī augstskolas pēdējā kursa studenti. Stipendijas pretendentiem jākārto testi angļu un japāņu valodā. Japāņu valodas zināšanas gan nav obligātas.

Tiek piedāvāta arī piecu gadu stipendija, lai iegūtu augstāko izglītību augstskolā Japānā. Pirmais gads paredzēts japāņu valodas apguvei.

Pretendentiem jābūt dzimušiem pēc 2000.gada 2.aprīļa ar vidējo izglītību. Stipendijai var pieteikties arī vidusskolas pēdējo klašu skolēni un augstskolu studenti. Stipendijas pretendentiem jākārto pārbaudes testi angļu valodā, japāņu valodā, matemātikā un citos priekšmetos, atkarībā no izvēlētās studiju jomas.

Savukārt trīs gadu stipendija piedāvā iegūt profesionālo izglītību koledžā Japānā, piemēram, pavārmākslas, pedagoģijas, uzņēmējdarbības, tūrisma, mākslas, mūzikas jomā. Arī šīs stipendijas saņēmēji pirmo gadu apgūs japāņu valodu.

Pretendentiem jābūt dzimušiem pēc 2000.gada 2.aprīļa ar vidējo izglītību. Stipendijai var pieteikties arī vidusskolas pēdējo klašu skolēni un augstskolu studenti. Stipendijas pretendentiem jākārto pārbaudes testi angļu valodā, japāņu valodā un matemātikā.

Visas stipendijas ietver transporta izdevumus uz un no Japānas, universitātes mācību maksu un ikmēneša uzturnaudu.

Informācija par pieteikšanos pieejama Japānas vēstniecībā un tās tīmekļa vietnē.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Svētdien uzlīs vien dažviet Latvijā

Svētdien vakarpusē dažviet centrālajos rajonos īslaicīgi uzlīs, bet kopumā diena būs sausa, prognozē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrā.

Sabiedrība Latvijas absolventi darba gaitas uzsāk ar vakanču resursa palīdzību (+VIDEO)

Visaugstāko atzinību izpelnījās Rīgas Tehniskā universitāte.

Sabiedrība Mūžībā devusies kādreizējā Saeimas priekšsēdētāja Ingrīda Ūdre

Mūžībā sestdien devusies kādreizējā Saeimas priekšsēdētāja Ingrīda Latimira (bij. Ūdre), vēsta Latvijas Televīzija.

Sabiedrība «Ja Krievija uzbruktu Latvijai, tad NATO atbildētu ļoti enerģiski» (+VIDEO)

Pasaules kārtība nav mainījusies, pauž eksperts no Londonas.

Lasiet arī

Interesanti fakti Japānas privātā sektora mēģinājums palaist kosmosā satelītu cieš neveiksmi

Japānā trešdien neilgi pēc pacelšanās eksplodējusi uzņēmuma "Space One" raķete, ar kuru bija iecerēts nogādāt kosmosā satelītu.

Ekonomika Latvijas dalībai «Expo 2025 Osaka» piešķir 2,3 miljonus eiro

Valdība otrdien atbalstīja 2,326 miljonu eiro piešķiršanu Latvijas dalībai starptautiskajā izstādē "Expo 2025 Osaka", palielinot apropriāciju izdevumiem Ekonomikas ministrijas (EM) budžeta programmā "Ekonomikas attīstības programma".

Pasaule Japānā par 36 cilvēku nāvi ugunsgrēkā piespriež nāvessodu

Japānas tiesa ceturtdien piespriedusi nāvessodu Sindzji Aobam, kas 2019.gadā aizdedzināja Kioto animācijas studiju, nogalinot 36 cilvēkus.

Pasaule Bojāgājušo skaits Japānas zemestrīcē pārsniedz 200

Bojāgājušo skaits spēcīgajā zemestrīcē, kas Japānas centrālo daļu satricināja 1.janvārī, otrdien pārsniedzis 200, pavēstīja varasiestādes.