• Vilhelms,
  • Vilis
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Latvijas studenti var pieteikties trim Japānas valdības stipendijām 2025.gadam

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 22:37, 21.04.2024


Latvijas studenti un jaunieši līdz 10.jūnijam var pieteikties trim Japānas valdības stipendijām 2025.gadam.Studenti var pieteikties pētniecības stipendijai, kas piedāvā pusotru gadu veikt pētījumu par paša izvēlētu tēmu kādā no Japānas universitātēm. Pirmie seši mēneši paredzēti japāņu valodas apguvei. Ja stipendijas saņēmējs pēc ierašanās Japānā iestāsies maģistratūrā vai doktorantūrā, stipendija tiks pagarināta līdz studiju beigšanai.

Pretendentiem jābūt dzimušiem pēc 1990.gada 2.aprīļa un ar augstāko izglītību. Tai var pieteikties arī augstskolas pēdējā kursa studenti. Stipendijas pretendentiem jākārto testi angļu un japāņu valodā. Japāņu valodas zināšanas gan nav obligātas.

Tiek piedāvāta arī piecu gadu stipendija, lai iegūtu augstāko izglītību augstskolā Japānā. Pirmais gads paredzēts japāņu valodas apguvei.

Pretendentiem jābūt dzimušiem pēc 2000.gada 2.aprīļa ar vidējo izglītību. Stipendijai var pieteikties arī vidusskolas pēdējo klašu skolēni un augstskolu studenti. Stipendijas pretendentiem jākārto pārbaudes testi angļu valodā, japāņu valodā, matemātikā un citos priekšmetos, atkarībā no izvēlētās studiju jomas.

Savukārt trīs gadu stipendija piedāvā iegūt profesionālo izglītību koledžā Japānā, piemēram, pavārmākslas, pedagoģijas, uzņēmējdarbības, tūrisma, mākslas, mūzikas jomā. Arī šīs stipendijas saņēmēji pirmo gadu apgūs japāņu valodu.

Pretendentiem jābūt dzimušiem pēc 2000.gada 2.aprīļa ar vidējo izglītību. Stipendijai var pieteikties arī vidusskolas pēdējo klašu skolēni un augstskolu studenti. Stipendijas pretendentiem jākārto pārbaudes testi angļu valodā, japāņu valodā un matemātikā.

Visas stipendijas ietver transporta izdevumus uz un no Japānas, universitātes mācību maksu un ikmēneša uzturnaudu.

Informācija par pieteikšanos pieejama Japānas vēstniecībā un tās tīmekļa vietnē.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Vairāk nekā 7 miljonus eiro paredz purvu ekosistēmu atjaunošanai

Vairāk nekā 7 miljoni eiro būs pieejami purvu ekosistēmu atjaunošanai, paredz šodien valdības pieņemtie Eiropas Savienības nozīmes biotopu vai purvu ekosistēmu atjaunošanas noteikumi.

Sabiedrība No Valmieras līdz Mūrmuižai plāno nocirst 123 kokus

Gājēju un velosipēdu ceļa izbūves dēļ no Valmieras līdz Mūrmuižai ceļa zemes nodalījuma joslā plāno nocirst 123 kokus, liecina informācija Valmieras novada pašvaldības mājaslapā.

Sabiedrība Saeima atliek priekšlikuma par alkohola norobežošanu veikalos skatīšanu

Saeimas Sociālo un darba lietu komisija šodien atlika priekšlikuma par alkohola norobežošanu veikalā skatīšanu, dodot laiku Ekonomikas ministrijai (EM) un Veselības ministrijai (VM) to izdiskutēt.

Sabiedrība Noteiks informāciju, kas obligāti jānorāda kaķu un suņu pārdošanas sludinājumos

Valdībā otrdien nolēma noteikt informāciju, kas obligāti jānorāda kaķu, suņu un mājas sesku pārdošanas sludinājumos, kā arī precizēja prasības par pārdodamā dzīvnieka minimālo vecumu un nepieciešamajiem dokumentiem.

Lasiet arī

Ekonomika Latvijas dalībai «Expo 2025 Osaka» piešķir 2,3 miljonus eiro

Valdība otrdien atbalstīja 2,326 miljonu eiro piešķiršanu Latvijas dalībai starptautiskajā izstādē "Expo 2025 Osaka", palielinot apropriāciju izdevumiem Ekonomikas ministrijas (EM) budžeta programmā "Ekonomikas attīstības programma".

Pasaule Japānā par 36 cilvēku nāvi ugunsgrēkā piespriež nāvessodu

Japānas tiesa ceturtdien piespriedusi nāvessodu Sindzji Aobam, kas 2019.gadā aizdedzināja Kioto animācijas studiju, nogalinot 36 cilvēkus.

Pasaule Bojāgājušo skaits Japānas zemestrīcē pārsniedz 200

Bojāgājušo skaits spēcīgajā zemestrīcē, kas Japānas centrālo daļu satricināja 1.janvārī, otrdien pārsniedzis 200, pavēstīja varasiestādes.

Pasaule Japānā zemestrīces upuru skaits sasniedz 55

Japānā pirmdien notikušajās zemestrīcēs bojāgājušo skaits pieaudzis līdz vismaz 55 cilvēkiem, otrdien paziņoja vietējās varasiestādes.