• Nameda,
  • Ritvaldis,
  • Visvaldis
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


LM iesniegusi apspriešanai grozījumus par ikmēneša piemaksu pie pensijas

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
VS.LV 19:13, 30.03.2024


Labklājības ministrija (LM) iesniegusi publiskai apspriešanai grozījumus Ministru kabineta noteikumos par ikmēneša piemaksu pie vecuma un invaliditātes pensijas.Grozījumi paredz, ka piemaksu pārtrauks izmaksāt, ja vecuma vai invaliditātes pensijas saņēmējs izbrauc uz pastāvīgu dzīvi ārpus Latvijas vai citas Eiropas Savienības (ES) dalībvalsts, Eiropas Ekonomikas zonas (EEZ) dalībvalsts, Šveices, Lielbritānijas un Ziemeļīrijas Apvienotās Karalistes vai Gērnsijas. Piemaksu pārtrauks izmaksāt ar nākamo mēnesi, kas seko mēnesim, kurā Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrai (VSAA) ir kļuvusi zināma informācija par vecuma vai invaliditātes pensijas saņēmēja izbraukšanu uz pastāvīgu dzīvi ārpus minētajām valstīm.

Savukārt, ja pensijas saņēmējs atgriezies uz pastāvīgu dzīvi Latvijā vai citā ES dalībvalstī, EEZ dalībvalstī, Šveicē, Lielbritānijas un Ziemeļīrijas Apvienotajā Karalistē vai Gērnsijā, pēc pensijas saņēmēja pieprasījuma saņemšanas VSAA piešķirs piemaksu vai atjauno piemaksas izmaksu ar tā mēneša pirmo dienu, kurā iesniegts pieprasījums un radušās tiesības uz to.

Lai izmaksātu piemaksu pensijas saņēmējam, kas dzīvo ES dalībvalstī, EEZ dalībvalstī, Šveicē, Lielbritānijas un Ziemeļīrijas Apvienotajā Karalistē vai Gērnsijā, VSAA personas dzīvesvietu nosaka, pamatojoties uz dzīvesvietas valsts pensiju jautājumos kompetentās institūcijas sniegto informāciju. Tāpat tā pamatojas uz personas iesniegto dokumentu, ko izdevusi par iedzīvotāju reģistrāciju atbildīgā attiecīgās valsts institūcija vai personas iesniegumu, kurā norādīta dzīvesvietas adrese un kuru apstiprinājis notārs vai Latvijas vēstniecība.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Valsts valodas eksāmens varētu būt jākārto vēl 3100 Krievijas pilsoņiem

Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija šodien konceptuāli atbalstīja grozījumus Imigrācijas likumā, ar kuriem valsts valodas zināšanu prasību plānots piemērot vēl papildu dažiem tūkstošiem Krievijas pilsoņu.

Sabiedrība Ventspilī par 670 000 eiro ierīkos jaunu promenādi (+VIDEO)

Projekts paredz nodrošināt kāpu krasta aizsargjoslas dabas vērtību saglabāšanu un piekļuvi Baltijas jūras piekrastes pludmales zonai.

Sabiedrība Jelgavas pašvaldība turpina vērienīgus remontdarbus (+VIDEO)

Realizējot šo projektu, tiks sakārtota infrastruktūra pilsētā.

Sabiedrība Siliņa: Likums atļauj ministram izvēlēties aģentūras vadību

Likums atļauj ministram izvēlēties aģentūras vadību, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" teica Ministru prezidente Evika Siliņa (JV), runājot par ekonomikas ministra Viktora Valaiņa (ZZS) lēmumu izbeigt konkursu uz Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) direktora amatu bez rezultāta.

Lasiet arī

Sabiedrība Labklājības ministrs cer indeksēt visas pensijas 100% apmērā

Viens no risinājumiem varētu būt indeksēt visas pensijas 100% apmērā, kas dotu apmēram 25% pensionāru ikgadēju pensijas pieaugumu, intervijā sacīja labklājības ministrs Uldis Augulis (ZZS).

Sabiedrība Vairākums Latvijas iedzīvotāju pensijas vecumā nevēlas strādāt

Gandrīz puse Latvijas iedzīvotāju savas vecumdienas vēlētos pavadīt ceļojot un atpūšoties, un tikai 5% labprāt turpinātu darba gaitas arī pēc pensijas vecuma sasniegšanas, informē bankas "Citadele" pārstāvji, atsaucoties uz veikto Baltijas valstu iedzīvotāju aptauju.

Sabiedrība Krievijas pensiju saņēmējiem pensijās izmaksās četrus miljonus eiro

Krievijas pensiju saņēmēji Latvijā par šī gada pirmo ceturksni saņems četrus miljonus eiro, aģentūra LETA noskaidroja Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrā (VSAA).

Sabiedrība Valdība šogad plāno reformēt izdienas pensiju sistēmu

Šogad būs jārevidē izdienas pensiju sistēma, ceturtdien Latvijas Radio raidījumā "Krustpunktā" sacīja finanšu ministrs Arvils Ašeradens (JV).