• Maiga,
  • Milija
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


LM iesniegusi apspriešanai grozījumus par ikmēneša piemaksu pie pensijas

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
VS.LV 19:13, 30.03.2024


Labklājības ministrija (LM) iesniegusi publiskai apspriešanai grozījumus Ministru kabineta noteikumos par ikmēneša piemaksu pie vecuma un invaliditātes pensijas.Grozījumi paredz, ka piemaksu pārtrauks izmaksāt, ja vecuma vai invaliditātes pensijas saņēmējs izbrauc uz pastāvīgu dzīvi ārpus Latvijas vai citas Eiropas Savienības (ES) dalībvalsts, Eiropas Ekonomikas zonas (EEZ) dalībvalsts, Šveices, Lielbritānijas un Ziemeļīrijas Apvienotās Karalistes vai Gērnsijas. Piemaksu pārtrauks izmaksāt ar nākamo mēnesi, kas seko mēnesim, kurā Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrai (VSAA) ir kļuvusi zināma informācija par vecuma vai invaliditātes pensijas saņēmēja izbraukšanu uz pastāvīgu dzīvi ārpus minētajām valstīm.

Savukārt, ja pensijas saņēmējs atgriezies uz pastāvīgu dzīvi Latvijā vai citā ES dalībvalstī, EEZ dalībvalstī, Šveicē, Lielbritānijas un Ziemeļīrijas Apvienotajā Karalistē vai Gērnsijā, pēc pensijas saņēmēja pieprasījuma saņemšanas VSAA piešķirs piemaksu vai atjauno piemaksas izmaksu ar tā mēneša pirmo dienu, kurā iesniegts pieprasījums un radušās tiesības uz to.

Lai izmaksātu piemaksu pensijas saņēmējam, kas dzīvo ES dalībvalstī, EEZ dalībvalstī, Šveicē, Lielbritānijas un Ziemeļīrijas Apvienotajā Karalistē vai Gērnsijā, VSAA personas dzīvesvietu nosaka, pamatojoties uz dzīvesvietas valsts pensiju jautājumos kompetentās institūcijas sniegto informāciju. Tāpat tā pamatojas uz personas iesniegto dokumentu, ko izdevusi par iedzīvotāju reģistrāciju atbildīgā attiecīgās valsts institūcija vai personas iesniegumu, kurā norādīta dzīvesvietas adrese un kuru apstiprinājis notārs vai Latvijas vēstniecība.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Policija izmeklē vairākus Jāņu nakts ugunsgrēkus Krustpils pagastā

Policijā sākts kriminālprocess par vairākiem ugunsgrēkiem, kas Jāņu naktī notikuši Krustpils pagastā.

Sabiedrība Līgo dienā Latgalē traumas guvuši divi kvadricikla vadītāji

Aizvadītajā nedēļas nogalē, Līgo dienā, Latgalē traumas guvuši divi kvadricikla vadītāji, tostarp nepilngadīgais, informēja Valsts policija.

Sabiedrība Starptautiskā Krimināltiesa izdod Sergeja Šoigu aresta orderi

Starptautiskā Krimināltiesa (SKT) izdevusi Krievijas ģenerālštāba priekšnieka Valērija Gerasimova un bijušā aizsardzības ministra Sergeja Šoigu aresta orderus, otrdien pavēstīja SKT.

Sabiedrība Āfrikas cūku mēris pagājušajā nedēļā konstatēts 23 mežacūkām

Āfrikas cūku mēris (ĀCM) pagājušajā nedēļā Latvijā konstatēts 23 mežacūkām, kamēr nedēļu iepriekš saslimšana tika konstatēta 20 mežacūkām, liecina Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) publiskotā informācija.

Lasiet arī

Sabiedrība Latvija varētu virzīties uz bāzes pensijas noteikšanu visiem pensionāriem

Ņemot vērā kopumā zemos pensiju apmērus un to prognozēto vēl zemāku atvietojuma līmeni nākotnē, nepieciešams virzīties uz "bāzes pensijas" noteikšanu visiem vecuma pensijas saņēmējiem - līdzīgi, kā tas jau ir gan Igaunijā, gan Lietuvā, tikšanās laikā atzinuši Latvijas Pensionāru federācijas pārstāvji, labklājības ministrs Uldis Augulis (ZZS) un Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas priekšsēdētājs Andris Bērziņš (ZZS).

Sabiedrība Pensionāru federācija atbalsta visa pensijas apmēra indeksāciju

Latvijas Pensionāru federācija atbalsta ieceri indeksēt visu pensijas apmēru, ievērojot inflāciju un algu indeksu valstī, aģentūrai LETA sacīja federācijas priekšsēdētājas vietniece Vija Brikmane.

Sabiedrība Labklājības ministrs cer indeksēt visas pensijas 100% apmērā

Viens no risinājumiem varētu būt indeksēt visas pensijas 100% apmērā, kas dotu apmēram 25% pensionāru ikgadēju pensijas pieaugumu, intervijā sacīja labklājības ministrs Uldis Augulis (ZZS).

Sabiedrība Vairākums Latvijas iedzīvotāju pensijas vecumā nevēlas strādāt

Gandrīz puse Latvijas iedzīvotāju savas vecumdienas vēlētos pavadīt ceļojot un atpūšoties, un tikai 5% labprāt turpinātu darba gaitas arī pēc pensijas vecuma sasniegšanas, informē bankas "Citadele" pārstāvji, atsaucoties uz veikto Baltijas valstu iedzīvotāju aptauju.