• Aurora,
  • Austra
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Iedzīvotājiem liela interese par iespējām strādāt SAB

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 12:52, 11.01.2024


Kopš Satversmes aizsardzības birojs (SAB) pagājušā gada novembra vidū savā tīmekļvietnē ieviesa sadaļu par darba iespējām šajā iestādē, interese par to ir bijusi liela.Tā kā iespēja pieteikties darbā SAB ir pastāvīgi atvērta, birojs aizvien turpina saņemt pieteikumus.

Patlaban notiek kandidātu izraudzīšanās un izvērtēšana saskaņā ar valsts drošības iestāžu amatpersonu atlasei noteikto pārbaudes procedūru un amatu specifiku.

Pārbaužu process izraudzītajiem kandidātiem var ilgt līdz pat sešiem mēnešiem. SAB sagaida, ka atlases process un rezultāts būs veiksmīgs, līdzīgi, kā tas noticis biroja iepriekš izsludinātajos atklātajos konkursos uz vakancēm birojā.

Konkrētus datus par kandidātu skaitu un pārbaužu gaitu SAB neatklāj un nekomentē.

SAB pateicas par interesi tiem, kuri iesūta savus pieteikumus, un atgādina, ka interesenti to var darīt arī turpmāk, jo biroja interneta vietnē darba iespēju sadaļa ir izvietota pastāvīgi. Tajā iespējams atrast informāciju gan par konkrētām SAB vakancēm, gan arī dažādu jomu speciālistiem iesūtīt savus pieteikumus, lai atbilstības gadījumā saņemtu piedāvājumu piemērotākajai vakancei SAB.

Jau ziņots, ka Līdz šim SAB, ņemot vērā dienesta specifiku, jaunu darbinieku piesaistīšanā pats uzrunāja potenciālos kandidātus, tomēr 2022.gada maijā SAB pirmo reizi savas pastāvēšanas vēsturē izsludināja publisku vakanci, savā komandā aicinot analītiķus. 2022.gada oktobrī birojs izsludināja atklātu konkursu uz jurista vakanci. Pērn vasarā SAB bija izsludināja atklātu konkursu uz tīkla iekārtu administratora un elektromagnētiskās saderības mērījumu inženiera vakancēm.

Pērn novembrī izplatītajā preses paziņojumā teikts, ka turpmāk biroja tīmekļvietnē "sab.gov.lv" līdztekus pamatinformācijai par biroju būs pieejama jauna sadaļa "Darba iespējas", kurā tiks publicēta informācija par SAB vakancēm.

Iespēja pieteikties darbā SAB tiek dota dažādu jomu speciālistiem.

Patlaban pieejami vakanču piedāvājumi ir izlūkošanas/pretizlūkošanas speciālists, analītiķis, tīkla iekārtu administrators un elektromagnētisko mērījumu speciālists.

Par izlūkošanas/pretizlūkošanas speciālista amata pienākumiem SAB raksta: "Tu veidosi un uzturēsi attiecības ar cilvēkiem. Tu plānosi un īstenosi operatīvos pasākumus, lai iegūtu Latvijas drošībai nozīmīgu informāciju. Tu informācijas okeānā meklēsi jaunus informācijas avotus."

SAB norādījis, ka nekāda iepriekšējā izglītība, darba pieredze vai filmās redzētais potenciālo kandidātu pilnībā nesagatavos tam, ko SAB varot piedāvāt. Personas ziņkāre, rakstura īpašības un motivācija būšot noteicošie faktori, lai sāktu strādāt SAB. SAB sola nodrošināt unikālu apmācību, lai potenciālais speciālists būtu gatavs dažādiem izaicinājumiem izlūkošanas vai pretizlūkošanas darbā.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Rīga: Par jaunām ēkām piešķirs NĪN atvieglojumus

Rīgas pašvaldība atgādina, ka NĪN atvieglojumu saņemšanai jābūt izveidotai oficiālai elektroniskai adresei vai Finanšu departamentā reģistrētam epastam.

Sabiedrība Lauksaimnieki otrdienas piketu sāks ar gājienu no Doma laukuma

Lauksaimnieki piketu, kas paredzēts otrdien, 5.martā, sāks ar gājienu no Doma laukuma uz Ministru kabinetu, kur atbalstīs meža nozares pārstāvjus un paudīs savu nostāju pret lauksaimnieku īpašumā esošas zemes ierobežojumiem bez adekvātiem kompensēšanas mehānismiem, pauda biedrības "Zemnieku saeima" valdes priekšsēdētājs Juris Lazdiņš.

Sabiedrība Prokuratūra cēlusi apsūdzību pret bijušo CVK priekšsēdētāju

Prokuratūra cēlusi apsūdzību pret bijušo Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) priekšsēdētāju un diviem esošiem komisijas darbiniekiem lietā par krāpšanu lielā apmērā.

Sabiedrība Zemnieki brīdina: protestu akcijas būs regulāras

"Jau šobrīd ir skaidrs, ka 5.marts nebūs šogad pēdējā protestu akcija. Mēs neprotestējam, lai biedētu sabiedrību un pilsētās radītu sastrēgumus. Lauksaimnieki ar savu balsi iestājas par ilgtspējīgu lauksaimniecību un visai Latvijas ekonomikai svarīgas nozares dzīvostpēju. Lai tas notiktu, neviens no mums nevar atļauties nogurt", - pārliecināts Zemnieku saeimas pārstāvis.

Lasiet arī

Sabiedrība SAB pirmo reizi publiski aicina pieteikties darbā potenciālos izlūkus

Satversmes aizsardzības birojs (SAB) pirmo reizi publiski aicinājis pieteikties darbā potenciālos izlūkošanas un pretizlūkošanas speciālistus.

Sabiedrība SAB Mieriņai un visiem ministriem izsniedzis pielaides valsts noslēpumam

Satversmes aizsardzības birojs (SAB), pabeidzot pārbaudes, ir izsniedzis speciālās atļaujas darbam ar valsts noslēpumu visiem valdības ministriem un Saeimas priekšsēdētājai Daigai Mieriņai (ZZS).

Sabiedrība SAB varēs izmantot transportlīdzekļus ar uzstādītām zilām bākugunīm

Turpmāk Satversmes aizsardzības birojs (SAB) darba vajadzībām varēs izmantot transportlīdzekļus ar uzstādītām zilām bākugunīm, šodien lēma valdība.

Sabiedrība SAB bez kavēšanās veikšot topošo ministru pārbaudes pielaidei valsts noslēpumam

Satversmes aizsardzības birojs (SAB) sola bez kavēšanās veikt topošo ministru pārbaudes speciālo atļauju darbam ar valsts noslēpumu izsniegšanai, informēja SAB.