• Ainārs,
  • Uva,
  • Zigfrīds
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


«Dienas» izdevēji pārsūdzēs spriedumu par naudas piedziņu

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 14:23, 12.12.2023


SIA "Izdevniecība "Dienas mediji"" un SIA "Izdevniecība "Dienas bizness"" pārsūdzēs Ekonomisko lietu tiesas spriedumu, ar kuru no abām izdevniecību piedzīts 1,1 miljons eiro, sacīja laikraksta "Diena" un "Izdevniecības "Dienas bizness"" galvenais redaktors un līdzīpašnieks Gatis Madžiņš.


Foto: LETA

Jau ziņots, ka pagājušajā nedēļā tiesa daļēji apmierināja "Ostas parks" prasību pret "Dienas medijiem" un "Dienas biznesu", solidāri piedzenot 1,1 miljonu eiro, ko veido laika periodā no 2018.gada līdz 2019.gadam izsniegtie aizdevumi un to lietošanas procenti.

"Spriedumu pārsūdzēsim. Uzticamies Latvijas trīspakāpju tieslietu sistēmai," norādīja Madžiņš.

Komentējot to, vai šādas summas piedziņa nenozīmētu arī izdevniecību bankrotu, Madžiņš uzsvēra, ka "izdevniecības turpina un turpinās darbu ierastajā režīmā".

Jau ziņots, ka "Ostas parks" cēlis prasību par tādu parāda piedziņu, kas izrietot no aizdevuma līgumiem. "Ostas parks" prasības pieteikumā klāsta, ka laika posmā no 2016.gada oktobra līdz 2020.gada septembrim noslēdzis ar "Dienas medijiem" vairākus aizdevuma līgumus, aizdodot 1 395 000 eiro saimnieciskās darbības nodrošināšanai. Ieskaitot par aizdevuma lietojumu maksājamo procentu kopsummu, kopējais parāds esot sasniedzis 1 562 329 eiro.

Savukārt "Dienas mediju" valdes loceklis un īpašnieks Edgars Kots paskaidrojumos tiesai ir paudis nostāju, ka patiesībā tie neesot bijuši aizdevumi, bet gan dāvinājumi, un šādā veidā slēpti tikuši finansēti vairāki preses izdevumi, galvenokārt laikraksts "Diena". Kots tiesai paudis, ka personas, kuru interesēs un labā "Ostas parks" naudu izdevniecībai piešķīris, esot Ainārs Šlesers (LPV), Andris Šķēle un Aivars Lembergs ("Latvijai un Ventspilij").

Prasība pret "Dienas biznesu" tiek pamatota ar to, ka uzņēmums pagājušā gada nogalē un šā gada sākumā ir pārņēmis "Dienas mediju" pamata komercdarbības virzienu un ar to saistīto mantu, līdz ar to arī saistības.

Tam piekritusi arī pirmās instances tiesa, piedziņu vēršot pret abām izdevniecībām. Tiesa arī noraidīja "Dienas mediju" celto pretprasību par daļas aizdevuma līgumu atzīšanu par dāvinājuma līgumiem, secinot, ka "Dienas mediji" nav pierādījusi pušu nodomu slēgt dāvinājuma līgumu.

Spriedumu lietas dalībnieki var pārsūdzēt Rīgas apgabaltiesā.

Pagājušā gada nogalē tika paziņots, ka, noslēdzot 2022.gada pavasarī sākto mediju grupas restrukturizācijas procesu, no 2023.gada janvāra laikrakstu "Diena" un ar to saistītos drukātos izdevumus izdod "Izdevniecība "Dienas bizness"", kas kļuvusi par attiecīgo preču zīmju lietotāju. Tāpat uzņēmums no tā brīža uztur portālus "diena.lv" un "db.lv".

Vienlaikus notika izmaiņas "Dienas biznesa" īpašnieku sastāvā. Līdz tam vienīgais īpašnieks bija Kots, kurš ir arī vienīgais "Dienas mediju" dalībnieks, bet pēc darījuma 52% daļu nonāca igauņu uzņēmēja Maita Laidvē īpašumā, savukārt Madžiņam un Kotam - katram pa 24%.

Patlaban Laidvē uzņēmumam "Walburg" pieder 75,50% un Madžiņam - 24,5% "Dienas biznesa" daļu. Kots vairs nav uzņēmuma īpašnieks, bet aizvien viņam pieder "Dienas mediji", liecina "firmas.lv" informācija.

"Izdevniecība "Dienas bizness"" 2022.gadā strādāja ar 719 715 eiro apgrozījumu un 85 253 eiro peļņu. Gadu iepriekš uzņēmuma apgrozījums bija 744 205 eiro un peļņa sasniedza 126 077 eiro.

Savukārt "Izdevniecība "Dienas mediji"" 2022.gadā strādāja ar 1,65 miljonu eiro apgrozījumu un cieta 308 202 eiro zaudējumus. 2021.gadā uzņēmuma apgrozījums bija 1,88 miljoni eiro, bet zaudējumi - 129 303 eiro

"Ostas parks" pastarpināti (caur SIA "Latrealty") pieder Dacei Dangenai (57%) un Jānim Lācim (43%). Dati par 2022.gadu nav pieejami, bet 2021.gadā uzņēmums cieta 119 057 eiro zaudējumus. 2020.gadā uzņēmuma zaudējumi sasniedza 2,4 miljonus eiro.

"Ostas parks" reģistrēts 2008.gadā un ilgstoši bija 20% "Rīgas tirdzniecības ostas" (RTO) daļu īpašnieks.

Pārējie RTO īpašnieki bija ekspolitiķa Andra Šķēles un tagadējā Saeimas deputāta Aināra Šlesera ģimenēm pastarpināti piederošais uzņēmums AS "MCH investīcijas" (60%) un Ralfa Kļaviņa uzņēmums SIA "Latmorporttrans" (20%), bet 2021.gada rudenī notika darījums, kura rezultātā ilggadējais RTO koncerna vadītājs un līdzīpašnieks Kļaviņš izstājās no uzņēmuma.

Šis darījums aizsāka koncerna uzņēmumu reorganizāciju virkni, kā rezultātā šobrīd vadošais uzņēmums ir AS "Riga Port", kura pamatkapitāls ir 53,703 miljoni eiro. Kompānijas īpašnieki pastarpināti (caur SIA "Multi Capital Holdings" un vēl vairākiem uzņēmumiem) ir Šlesera un Šķēles ģimenes, bet no publiski pieejamās informācijas nav zināms, vai savas daļas ir saglabājis arī "Ostas parks".

"Riga Port" pilnībā pieder vairāki uzņēmumi, kas strādā Rīgas ostā. Šķēles un Šlesera ģimeņu uzņēmumiem pieder arī nekustamie īpašumi Andrejsalā un citur ostā.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Šonedēļ daudzas pašvaldības mācīs, kā rīkoties kara trauksmes gadījumā (+VIDEO)

“Šobrīd arī katra iedzīvotāja gatavībai ir ļoti būtiska loma kopējā valsts aizsardzībā".

Sabiedrība Ceturtdien Latvijā gaidāms pārsvarā skaidrs laiks

Ceturtdien tikai vietām Latvijā gaidāms īslaicīgs lietus, prognozē sinoptiķi.

Sabiedrība Policija Rīgā aiztur agresīvu Krievijas atbalstītāju

Rīgas pašvaldības policija (RPP) aizturējusi agresīvu Krievijas atbalstītāju, informēja RPP.

Sabiedrība Rīgas Centrālās stacijas mezgla izbūvei iztrūkst pusmiljards eiro

Rīgas Centrālās pasažieru dzelzceļa stacijas mezgla izmaksas "Rail Baltica" projektā varētu sasniegt 888 miljonus eiro, no kuriem kopumā patlaban iztrūkst 570,857 miljoni eiro, secināts Valsts kontroles (VK) ziņojumā par "Rail Baltica" Latvijas posma tvēruma izmaiņu pieņemšanas gaitu.

Lasiet arī

Ekonomika Latvijas medijus modernizēs un digitalizēs

Valdība otrdien atbalstīja Kultūras ministrijas (KM) virzītos Ministru kabineta noteikumus, kas ar 5,7 miljoniem eiro paredz sekmēt Latvijas mediju digitālo transformāciju un darbības pielāgošanu mūsdienu mediju patēriņa tendencēm digitālajā vidē.

Sabiedrība Sabiedrība latviešu valodas lietojumu medijos vērtē kā kvalitatīvu

Sabiedrības skatījumā latviešu valodas lietojums Latvijas medijos kopumā ir pareizs, saprotams, pilnvērtīgs un kvalitatīvs, pauda Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes pārstāvji, komentējot jaunāko "Latvijas Fakti" pētījumu par latviešu valodas lietojumu un kvalitāti elektroniskajos plašsaziņas līdzekļos un interneta vietnēs.

Pasaule Slovākijas premjers aptur kontaktus ar lielākajiem medijiem

Slovākijas premjerministrs Roberts Fico pārtraucis "jebkādus sakarus" ar valsts lielākajiem medijiem, apgalvojot, ka tie nesniedz "patiesu, savlaicīgu un visaptverošu" informāciju.

Sabiedrība Psiholoģijas speciāliste: «Krievu valodai ir pēdējais laiks pazust» (+VIDEO)

Iebildumi pret pārejas laiku līdz 2026.gadam neiztur kritiku, pauž Latvijas eksperte.