Kā norādīts dokumentā, līdz 2027.gada otrajam pusgadam plānots palielināt mediju organizāciju skaitu pašregulācijas organizācijās, piesaistot 15 jaunus dalībniekus.
Latvijā vienīgā mediju pašregulācijas organizācija ir 2018.gada decembrī dibinātā biedrība Latvijas Mediju ētikas padome.
Tāpat plānots veicināt sabiedrības izpratni par mediju pašregulāciju, vārda brīvības jautājumiem, mediju nozīmi un atbildību. To plānots darīt līdz 2027.gada otrajam pusgadam katru gadu īstenojot pasākumu, kas veicina izpratni par šiem jautājumiem.
Līdztekus plānots pilnveidot mediju nozares normatīvo regulējumu, tai skaitā ieviešot Eiropas mediju brīvības aktu. Kultūras ministrija (KM) iecerējusi līdz 2027.gada otrajam pusgadam iesniegt Ministru kabinetā nepieciešamos normatīvo aktu grozījumus.
Iecerēts arī veicināt mediju īpašumtiesību caurskatāmību. Plānots, lai līdz šā gada otrajam pusgadam mediji nodrošinātu viegli pieejamu un atjauninātu informāciju par īpašniekiem un patiesajiem labuma guvējiem.
KM iecerējusi arī izveidot mehānismu valsts reklāmas monitoringam līdz 2025.gada otrajam pusgadam.
Līdztekus plānots izveidot neatkarīgāku, caurskatāmāku un prognozējamāku sabiedriskā medija finansēšanas sistēmu, tuvinot finansējuma apjomu Eiropas vidējam, tādējādi stiprinot sabiedriskā medija attīstību. Iecerēts līdz 2026.gada pirmajam pusgadam pieņemt Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu un to pārvaldības likuma grozījumus par jauna sabiedriskā medija finansēšanas modeļa ieviešanu.
Plānā definētie pasākumi tiks īstenoti piešķirto budžeta līdzekļu ietvaros, norādīts dokumentā.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Pievienojiet komentāru
Anonīmi komentāri
Atbilēt
Anonīmi komentāri