• Jadviga,
  • Laura
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Nosacītu brīvības atņemšanu aizstās ar probācijas uzraudzību

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 22:31, 28.11.2023


Valdība šodien atbalstīja grozījumus Krimināllikumā un Kriminālprocesa likumā, kas paredz atteikties no nosacītas brīvības atņemšanas piemērošanas, aizstājot to ar probācijas uzraudzību.Tieslietu ministrija piedāvā atteikties no brīvības atņemšanas soda nosacītas noteikšanas, tās vietā ļaujot piemērot pamatsodu - probācijas uzraudzību.

Izstrādājot grozījumus, jau sākotnēji tika secināts, ka probācijas uzraudzība kļūs par pilnvērtīgu alternatīvu nosacītai brīvības atņemšanas soda piemērošanai, jo tā satura un izpildes ziņā ir pilnībā identiska nosacītas notiesāšanas pārbaudes laika uzraudzībai.

Vienīgā atšķirība, kas tika konstatēta - probācijas uzraudzības nepildīšanas gadījumā tiek aizstāts neizciestais soda laiks, savukārt nosacītas notiesāšanas neievērošanas gadījumā notiesātajam tiek izpildīts tam piespriestais brīvības atņemšanas sods pilnā tā apjomā, neskatoties uz to, cik ilgu pārbaudes laiku notiesātais bija ievērojis nosacītas notiesāšanas nosacījumus.

Tas nozīmē, ka nosacītas notiesāšanas neievērošanas sekas ir bargākas par paredzētajām probācijas uzraudzības neievērošanas sekām.

Paredzēts, ka grozījumi Krimināllikumā varētu stāties spēkā 2024.gada 1.janvārī, taču tie vēl būs jāpieņem Saeimā.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Ceturtdiena būs pārsvarā mākoņaina un vietām līs

Ceturtdien Latvijā gaidāms mākoņains laiks, kas brīžiem skaidrosies, prognozē sinoptiķi.

Sabiedrība Rīgas pašvaldība izsludinājusi iepirkumu pieturvietu nojumju iegādei

Rīgas pašvaldība izsludinājusi iepirkumu sabiedriskā transporta pieturvietu nojumju iegādei pašvaldības vajadzībām.

Sabiedrība Veterinārārsti: kaķu reģistrācija norit ļoti aktīvi

eskatoties uz to, ka kaķu obligātā čipēšanas stāsies spēkā 1.jūlijā, jau patlaban kaķu reģistrācija norit ļoti aktīvi, pauda Latvijas Veterinārārstu biedrības (LVB) priekšsēdētājs Ilmārs Dūrītis.

Sabiedrība Otrdien novērsti 46 migrantu mēģinājumi nelikumīgi šķērsot robežu

Valsts robežsardze otrdien novērsusi 46 nelegālo migrantu mēģinājumus nelikumīgi šķērsot Latvijas-Baltkrievijas robežu, aģentūru LETA informēja robežsardzē.

Lasiet arī

Kriminālziņas Vīrietim par vārnas nošaušanu piemēro sabiedriskos darbus

Prokuratūra piemērojusi 250 stundu sabiedriskos darbus iepriekš septiņas reizes tiesātam vīrietim par vārnas nošaušanu, liecina publiski pieejamais lēmums.

Sabiedrība Vīrieti soda par sievietes izsekošanu, draudēšanu un fizisku iespaidošanu

Rīgas pilsētas tiesa piespriedusi sabiedriskos darbus vīrietim par sievietes ilgstošu izsekošanu, draudēšanu un fizisku iespaidošanu nolūkā panākt kopdzīves atjaunošanu, liecina publiski pieejamais spriedums.

Sabiedrība Latvijā ieviesīs bargākus sodus par genocīda un kara nozieguma attaisnošanu

Saeimas Juridiskās komisijas Krimināltiesību un sodu politikas apakškomisijā deputāti šodien atbalstījuši grozījumus Krimināllikumā, kuri paredz bargāku sodu ieviešanu par genocīda un kara nozieguma attaisnošanu kā arī pret Latviju vērstu darbību.

Ekonomika «Latvijas propāna gāzi» soda par starptautisko sankciju pārkāpšanas mēģinājumu

Prokuratūra šogad kopš augusta piemērojusi naudas sodus diviem uzņēmējiem lietās par starptautisko sankciju pārkāpšanu vai mēģinājumu to darīt.