• Emīlija
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Samazina cietumsodu diviem jauniešiem par Gaisa spēku bāzes izspiegošanu

Teksta izmērs Aa Aa
Kriminālziņas
LETA 16:24, 11.03.2024


Apelācijas instances tiesa samazinājusi cietumsodu diviem jauniešiem par Latvijas Gaisa spēku bāzes izspiegošanu un provokācijām Krievijas specdienesta labā.


Foto: LETA

Pērn Rīgas pilsētas tiesa 20 gadus vecajam Latvijas pilsonim Martinam Griķim piesprieda piecus gadus cietumā, savukārt Latvijas pilsonim Sergejam Hodonovičam piesprieda četrus gadus. Abi spiegoja un veica citas darbības Krievijas specdienesta labā.

Valsts drošības dienests (VDD) savā pagājušā gada darbības pārskatā minējis, ka otrās instances tiesa šogad 30.janvārī Griķim piesprieda brīvības atņemšanu uz trīs gadiem, savukārt 23 gadus vecajam Hodonovičam - uz diviem gadiem un astoņiem mēnešiem.

Papildus Griķim piespriesta probācijas uzraudzība uz diviem gadiem un sešiem mēnešiem, savukārt Hodonovičam - uz diviem gadiem un četriem mēnešiem.

Spriedums vēl nav stājies spēkā.

VDD sadarbībā ar Militārās izlūkošanas un drošības dienestu (MIDD) personas aizturēja 2023.gada 24.aprīlī. Abiem nav augstākās izglītības vai profesionālu prasmju un viņi bija atvērti piepelnīšanās iespējām internetā.

Griķis veidoja informācijas avotu tīklu ziņu iegūšanai par Latvijas valsts aizsardzības resoru. Griķis, izmantojot saziņas lietotni "Telegram", piesaistīja Hodonoviču, kurš ieguva izlūkziņas par NBS Gaisa spēku bāzi, kā arī karavīru un militārās tehnikas pārvietošanos tās apkārtnē - Lielvārdes un Rembates pagastos.

Hodonovičs papildus tika izmantots arī provokāciju īstenošanai. Viņš pilsētvidē veica huligāniskas darbības, zīmējot grafiti, kas rada iespaidu par sabiedrībā šķietami valdošu atbalstu Krievijas agresijai.

Šis gadījums liecina, ka, ņemot vērā kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā VDD un MIDD pastiprināto pretizlūkošanas režīmu un sabiedrības modrību pret aizdomīgām aktivitātēm, Krievijas specdienestiem ir kļuvis sarežģītāk īstenot izlūkdarbības Latvijas teritorijā. Šā iemesla dēļ Krievijas specdienesti Latvijas valstspiederīgo vervēšanai, kā arī informācijas apmaiņai aizvien biežāk izmanto interneta vidi.

Tāpat satura kontroles trūkuma dēļ ziņojumapmaiņas platforma "Telegram" ir kļuvusi par vienu no visbiežāk izmantotajiem saziņas rīkiem dažādu noziedzīgu darbību veikšanai, tajā skaitā personu vervēšanai, spiegošanas organizēšanai un izlūkinformācijas ieguvei.

Tāpat šis gadījums liecina, ka Krievijas specdienesti ir gatavi savās interesēs izmantot arī personas bez izglītības, pastāvīgiem ienākumiem un nākotnes perspektīvām. Devianti jaunieši Krievijas specdienestiem ir parocīgs vervēšanas mērķis, jo ir ieinteresēti vieglā peļņā un prot lietot informācijas tehnoloģijas.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Kriminālziņas Satiksmes negadījuma dēļ kavējas vilcieni Aizkraukles virzienā

Satiksmes negadījuma dēļ otrdien kavējas vilcieni Aizkraukles virzienā, liecina AS "Pasažieru vilciens" publiskotā informācija.

Kriminālziņas Traģisko avāriju ar bojāgājušo nedēļas nogalē Ventspilī izraisījis iereibis jaun

Ceļu satiksmes negadījumu, kurā sestdien, 18.maijā, Ventspilī gāja bojā jauniete, izraisījis dzēris jauns autovadītājs, informēja Valsts policijas (VP) pārstāve Madara Šeršņova.

Kriminālziņas Lietuvas helikopters no zvejas kuģa evakuējis ievainotu Latvijas pilsoni

Lietuvas Gaisa spēku helikopters svētdien no zvejas kuģa evakuējis ievainotu Latvijas pilsoni, pirmdien paziņoja Lietuvas armija.

Kriminālziņas Rīgā un Vaiņodē svētdien no ūdenstilpēm izcelti divi bojāgājuši cilvēki

Rīgā un Vaiņodē svētdien no ūdenstilpēm izcelti divi bojāgājuši cilvēki, aģentūru LETA informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests.

Lasiet arī

Sabiedrība Premjerei bažas par tiesu spēju Krievijas spiegu jautājumā redzēt «kopējo bildi»

Ministru prezidente Evika Siliņa bažījas par tiesu spēju Krievijas spiegu jautājumā redzēt "kopējo bildi".

Kriminālziņas Par spiegošanu Krievijas labā notiesāto Frolovu izsludina meklēšanā

Rīgas pilsētas tiesa izsludinājusi meklēšanā par spiegošanu Krievijas labā notiesāto Valentīnu Frolovu. Iepriekš TV3 raidījums "Nekā personīga" vēstīja, ka Frolovs aizbēdzis no Latvijas.

Sabiedrība Krievijas spiegošanas intensitāte pret Latviju varētu pastiprināties vēl vairāk

Saistībā ar plānoto Krievijas Rietumu kara apgabala reorganizāciju Krievijas spiegošanas intensitāte attiecībā uz Latviju tuvākā nākotnē varētu tikai vēl vairāk pastiprināties, teikts Valsts drošības dienesta (VDD) pagājušā gada darbības pārskatā.

Sabiedrība VDD: kopš 2016.gada aizdomās par spiegošanu aizturētas 20 personas

Valsts drošības dienests (VDD) līdz šim publiski ir informējis par 20 kopš 2016.gada aizdomās par spiegošanu un citām nacionālo drošību apdraudošām darbībām Krievijas vai Baltkrievijas labā aizturētām personām.