• Airita,
  • Arita,
  • Sofija,
  • Taiga
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Rinkēvičs sagaida pārtikas cenu kāpuma analīzi un ieteikumus

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
VS.LV 18:15, 14.05.2025


Atbildīgajām institūcijām, tostarp Latvijas Bankai un Konkurences padomei, ir jāizanalizē pārtikas cenu kāpuma cēloņi un jānāk klajā ar saviem priekšlikumiem, nevis jānodarbojas ar atbildības "futbolu", trešdien pēc tikšanās ar Ministru prezidenti Eviku Siliņu (JV) žurnālistiem uzsvēra Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs.



Ministru prezidente norādīja, ka pirms laika valdība izskatīja likumprojektu, kas paredz vairākus instrumentus, lai samazinātu pārtikas cenu kāpumu un tas ir nosūtīts uz Saeimu. Viņa uzsvēra, ka Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijā ir "jāatver" debates, lai valdības piedāvātais likumprojekts tiktu izvērtēts parlamentā. Siliņa uzsvēra, ka daļa no piedāvātajiem instrumentiem varētu palīdzēt būtiski ierobežot pārtikas cenu kāpumu.

Vienlaikus premjere vērsa uzmanību uz to, ka starp Baltijas valstīm Latvijā ir zemākā inflācija. Siliņa akcentēja, ka to ir izdevies panākt arī tāpēc, ka valdība ir noteikusi zināmu robežu atalgojuma kāpumam valsts pārvaldē, īstenojusi mērķtiecīgu ekonomikas attīstības politiku un darbu investīciju piesaistei.

Kā vēstīts, Latvijā patēriņa cenas šogad aprīlī salīdzinājumā ar martu pieauga par 1,1%, bet gada laikā - šogad aprīlī salīdzinājumā ar 2024.gada aprīli - palielinājās par 3,9%, kamēr mēnesi iepriekš gada inflācija bija 3,3%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Vienlaikus 12 mēnešu vidējais patēriņa cenu līmenis, salīdzinot ar iepriekšējiem 12 mēnešiem, aprīlī pieaudzis par 2,2%.

Kā iepriekš informēja Finanšu ministrijā (FM), kopumā Latvijas inflāciju patlaban ietekmē divi galvenie faktori - pārtikas cenu kāpums, kas palielina inflācijas līmeni, un pasaules ekonomiskās izaugsmes pazemināšanās, kas ar pieprasījuma mazināšanos bremzē cenu pieaugumu. Tāpat FM prognozēja, ka 2025.gadā kopumā vidējā inflācija būs tuvāk 3% līmenim.

FM arī norādījusi, ka pārtikas cenu pieaugumu ietekmē gan pārtikas izejvielu cenu paaugstināšanās pasaules tirgos, gan darbaspēka izmaksu pieaugums, pieaugot strādājošo algām. Tomēr ministrijā piebilda, ka šie faktori pilnībā neizskaidro strauju pārtikas cenu pieaugumu Latvijā, īpaši situācijā, kad krīt ar energoresursiem un degvielu saistītās izmaksas.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

Rekomendējam



ARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Uzņēmējdarbības attīstībai Latvija atvēl 100 miljonus eiro (+VIDEO)

Būs pieejami aizdevumi ar kapitāla atlaidi līdz 30%.

Ekonomika Garkalnē atjaunota satiksme pa tiltu pār Krievupi

Pēc remonta Garkalnē atklāta satiksme pa tiltu pār Krievupi, informē pašvaldība.

Ekonomika «Ford» darbinieki Vācijā šonedēļ streikos

Tūkstošiem strādājošo ASV autobūves uzņēmuma "Ford" Vācijas rūpnīcā šonedēļ rīkos streiku, lai protestētu pret autoražotāja iecerēto izmaksu samazināšanas plānu, paziņoja arodbiedrība "IG Metall".

Ekonomika Latvijas Banka pērn strādāja ar zaudējumiem

Latvijas Banka pagājušajā gadā strādāja ar zaudējumiem 64,978 miljonu eiro apmērā, kas ir par 20,9% vairāk nekā 2023.gadā, liecina Latvijas Bankas publiskotais gada pārskats.

Lasiet arī

Sabiedrība Elektrības vidējā cena pagājušajā nedēļā pieauga par 24%!

Kopumā aizvadītajā nedēļā "Latvenergo" stacijās saražotā elektroenerģija nosedza 30% no Baltijas valstu kopējā patēriņa.

Sabiedrība CSDD pakalpojumi kļūs dārgāki

Izmaksas tehniskās apskates veikšanai vieglajiem transportlīdzekļiem pieaugs par 8% jeb par 2,50 eiro.

Ekonomika Latvijas veikalos turpina augt cenas

Latvijā patēriņa cenas šogad janvārī salīdzinājumā ar decembri pieauga par 0,6%.

Ekonomika Latvijā gada vidējā inflācija pērn bija 1,3%

Latvijā gada vidējā inflācija pagājušajā gadā bija 1,3%, informēja Centrālajā statistikas pārvaldē.