Tāpat arī Lietuvā elektroenerģijas cena samazinājās par 3% un bija 88,66 eiro par MWh, bet Igaunijā cena samazinājās par 10% - līdz 82,56 eiro par MWh.
Cenu starpību starp Baltijas valstīm noteica pieejamās starpsavienojumu pārvades jaudas.
Pagājušajā mēnesī elektroenerģijas zemākā stundas cena Baltijā bija -2,18 eiro par MWh, bet augstākā stundas cena bija 338,85 eiro par MWh.
Vienlaikus "Nord Pool" sistēmas vidējā mēneša cena palielinājās par 56% - līdz 37,28 eiro par MWh salīdzinājumā ar iepriekšējo mēnesi.
Tirgus apskatā teikts, ka, no vienas puses, tirgus cenu kustību ietekmēja pieprasījuma pieauguma dinamika un par 4% zemākas enerģijas plūsmas uz Baltiju, vienlaikus turpinājās straujš izstrādes apjoma kritums no saules stacijām. No otras puses, cenu augšupvērstu kustību ierobežoja augstāka izstrāde no hidroelektrostacijām, turklāt izstrāde vēja elektrostacijās pieauga par 30%, kas bija augstākā vēja izstrāde šogad, sasniedzot 574 gigavatstundas (GWh) jeb 24% no visas Baltijas ģenerācijas novembrī.
Aizvadītajā mēnesī elektroenerģijas cenas pieauga gandrīz visos "Nord Pool" tirdzniecības apgabalos, kur mēneša laikā varēja novērot būtiski augstāku ikdienas cenu svārstīgumu.
Ziemeļvalstīs cenu kustību galvenokārt ietekmēja elektroenerģijas bilance periodos, kad gaisa temperatūra noslīdēja zem normas līmeņa, pieaugot elektroenerģijas pieprasījumam, vienlaikus novērots arī izstrādes kritums no vēja elektrostacijām.
Savukārt elektroenerģijas cenu starpību starp tirdzniecības apgabaliem Norvēģijas un Zviedrijas ziemeļos un dienvidos noteica ūdens rezervuāru aizpildījums, kā arī augstākas cenas kontinentālajā Eiropā.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Pievienojiet komentāru
Anonīmi komentāri
Atbilēt
Anonīmi komentāri