• Imgarde,
  • Irmgarde
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Jauns Ventspils ārsts: jebkurš var kļūt par endokrinologu pacientu (+VIDEO)

Teksta izmērs Aa Aa
Veselība
VS.LV 13:31, 01.04.2025


Jāpievērš uzmanība dažādām izmaiņām pašsajūtā un savā veselībā.


Ārsts Mihails Romanovs.

Darbu Ventspils slimnīcā un Ventspils slimnīcas Neatliekamās medicīnas un pacientu uzņemšanas nodaļas vadīšanu uzsāka internists, endokrinologs Mihails Romanovs. Līdz ar speciālista darba gaitu uzsākšanu Ventspils slimnīcā pacientiem pieejamas arī endokrinologa ambulatorās konsultācijas.

Dr. Romanovs ir rīdzinieks, kas absolvējis Latvijas Universitāti, iegūstot ārsta diplomu, un vēlāk beidzis rezidentūras programmu Latvijas Universitātē, iegūstot sertifikātu internista specialitātē, un Rīgas Stradiņa universitāti, iegūstot sertifikātu endokrinologa specialitātē. Paralēli mācībām arī strādājis kā pasniedzējs.

“Endokrinoloģiju izvēlējos, jo tā ir loģiska, dziļa un iespaido visu organismu. Bet ne vienmēr problēma ir acīmredzama,” par specialitātes izvēli teic Romanovs, “un jebkurš pacients var kļūt par endokrinologu pacientu, jo sūdzības bieži vien ir nespecifiskas”. Jāpievērš uzmanība dažādām izmaiņām pašsajūtā un savā veselībā – svara pieaugums vai kritums, nespēks, miega traucējumi, matu krišana vai – tieši pretēji – pārmērīga augšana, asinsspiediena svārstības, depresija un citas pazīmes var liecināt, ka varētu būt nepieciešama endokrinologa konsultācija.

“Tas, ka pie endokrinologa vēršas tikai pacienti ar cukura diabētu, ir mīts. Protams, lielāka pacientu daļa, kuri vēršas pēc konsultācijas, ir ar svara, glikozes tolerances traucējumiem un vairogdziedzera strukturālām vai funkcijas izmaiņām, bet endokrinologs risina arī, piemēram, ar hormonu disbalansu saistītas sūdzības, kā augsts asinsspiediens gados jauniem pacientiem, kaulu blīvuma izmaiņas, elektrolītu izmaiņas, izmaiņas dzimumhormonos un citus traucējumus,” skaidro speciālists.

Dr. Mihails Romanovs sniedz endokrinologa konsultācijas pieaugušajiem. Pacientiem, kam noteikts cukura diabēts, endokrinologs ir tiešās pieejamības speciālists – lai apmeklētu speciālistu, pacientam ar cukura diabētu nosūtījums nav nepieciešams.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

Rekomendējam



ARĪ KATEGORIJĀ

Veselība Jānis Vilmanis apstiprināts par Stradiņa slimnīcas galveno ārstu

Kopš 2014.gada Dr. Vilmanis pildīja galvenā ārsta vietnieka pienākumus ķirurģijas jautājumos.

Veselība Cik bīstama ir infekcija STEC/VTEC un kā ar to cīnīties (+VIDEO)

Izraisītājs izdalās no dzīvnieka vai no cilvēka organisma ar fekālijām.

Veselība SPKC sliecas domāt, ka inficēšanos ar E.coli veicinājis kāds pārtikas produkts

Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) sliecas domāt, ka vairāku cilvēku inficēšanos ar bīstamās zarnu nūjiņas izraisīto infekciju E.coli vecinājis kāds pārtikas produkts, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" sacīja SPKC Infekcijas slimību profilakses un pretepidēmijas pasākumu nodaļas vadītāja Sigita Geida.

Veselība Pret bīstamo slimību: rīt būs pieejams bezmaksas rengtēns (+VIDEO)

Daži cilvēki var izplatīt baktērijas pat bez jebkādiem simptomiem. 

Lasiet arī

Veselība Endokrinologs: Diabēta aprūpe ir valsts mēroga problēma

Diabēta aprūpe ir valsts mēroga problēma, kurai steidzami jāpievērš uzmanība, finansējuma piešķiršanu nosakot par prioritāti, uzskata Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas endokrinologs Valdis Pīrāgs.

Veselība Latvijā ir ap 100 000 diabēta slimnieku, viņu vajadzības tiek ignorētas (+VIDEO)

"Šāda pieeja likumsakarīgi nozīmē ne tikai ciešanas pacientiem, bet arī daudz lielākus izdevumus valstij".

Veselība Bez dūrieniem pirkstā: būs daudzsološa sistēma cīņai ar bīstamu slimību (+VIDEO)

Šī funkcija, kuras izmantošanai nepieciešama atsevišķa lietotne un interneta savienojums, ir īpaši svarīgi vecākiem.

Veselība Rēzeknē pacientus māca sadzīvot ar cukura diabētu (+VIDEO)

Pat šķietami maznozīmīgi pēdu bojājumi var radīt neatgriezeniskas sekas, kas var novest pat pie pirkstu vai kāju amputācijas.