• Ilvija,
  • Marlēna,
  • Ziedone
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Latvijas pasažieru dzelzceļa pārvadājumi joprojām ir lielākie Baltijā (+VIDEO)

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
VS.LV 12:14, 07.04.2024


Šobrīd AS "Pasažieru vilciens" no ražotāja "Škoda Vagonka" ir saņēmusi 19 jaunos elektrovilcienus.


Jauni vilcieni pamazām iekļaujas mūsu realitātē.

Šī gada martā vilcienu satiksmi kopumā izmantojuši 1 471 784 pasažieri, kas ir par 119 878 pasažieriem jeb 8,9% vairāk nekā 2023.gada martā, kad vilcienu savām gaitām izvēlējās 1 351 906 pasažieri. Tāpat martā pārvadāti vairāk pasažieru nekā šogad janvārī un februārī. Savukārt, pieturoties pie risku samazināšanas plāna, otro mēnesi pēc kārtas izdevies nodrošināt vilcienu precizitāti augstajā iepriekšējo gadu līmenī, informē "Vivi" Komunikācijas un mārketinga daļas vadītājs Edgars Butāns.

Martā otro mēnesi pēc kārtas "Vivi" izdevies izpildīt laikā vairāk nekā 98,4% reisu, kas uzskatāms par ļoti augstu precizitātes rādītāju un pat pārsniedz 2023.gada kopējo vilcienu precizitāti. Kustības grafika ievērošanas pamatā ir stingra pieturēšanās pie uzņēmuma izstrādātā risku samazināšanas plāna, kas paredz ne tikai skaidru rīcību saistībā ar jauno elektrovilcienu ieviešanu satiksmē, bet arī savlaicīgu reaģēšanu situācijās, kas var ietekmēt vilcienu kustību kopumā.

"Pateicoties ciešajai sadarbībai gan ar ražotāju "Škoda Vagonka", gan arī ar AS "Latvijas dzelzceļš" kolēģiem, mums ir izdevies atjaunot vilcienu kustības precizitāti līmenī, kādu mūsu pasažieri ir baudījuši visus iepriekšējos gadus. Turklāt esam to panākuši, divas trešdaļas no visiem reisiem elektrificētajās līnijās izpildot ar jaunajiem elektrovilcieniem. Tas nozīmē, ka esam uz pareizā ceļa, ko apstiprina arī mūsu pasažieri, arvien vairāk dodot priekšroku tieši vilcienam kā ikdienas pārvietošanās līdzeklim," norāda AS "Pasažieru vilciens" valdes priekšsēdētājs Raitis Nešpors.

Šobrīd AS "Pasažieru vilciens" no ražotāja "Škoda Vagonka" ir saņēmusi 19 jaunos elektrovilcienus, no kuriem 17 ir pieejami pasažieru pārvadājumiem, ar vienu vilcienu tiek veikti dinamiskie testi, savukārt viens sastāvs atrodas plānotajā apkopē. Arī turpmāk jauno elektrovilcienu ieviešana satiksmē tiks veikta pakāpeniski, iepriekš rūpīgi pārliecinoties par vilcienu uzticamību dinamiskajās pārbaudēs bez pasažieru klātbūtnes.

AS "Pasažieru vilciens" ir Baltijā lielākais pasažieru pārvadātājs pa dzelzceļu, 2023.gadā pārvadājot par 4,243 miljoniem pasažieru vairāk, nekā to minētajā pārskata periodā iespējuši Igaunijas un Lietuvas pārvadātāji kopā. Kopš 2021.gada uzņēmuma pārvadāto pasažieru skaits ir pieaudzis par 52%. Turklāt uzņēmuma pārvadājumu precizitāte ikgadēji ir visaugstākā starp visām Eiropas savienības valstīm, kur vilcienu reisi tiek vidēji izpildīti ar 88% punktualitāti.

AS "Pasažieru vilciens" veic vilciena pasažieru pārvadājumus ar zīmolu "Vivi", sniedz ritošā sastāva remonta pakalpojumus un nodrošina komercreisu servisu. AS "Pasažieru vilciens" ir dibināta 2001.gadā, 2023.gadā uzsākta pasažieru pārvadājumu modernizācija, ieviests jauns pasažieru apkalpošanas standarts un vilciena pasažieru pārvadājumu zīmols "Vivi". 2023.gadā tika pārvadāti 17,1 miljons pasažieru, 98,36% reisu izpildot precīzi pēc vilcienu kursēšanas grafika. Uzņēmums nodarbina vairāk nekā 950 darbinieku.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Neskatoties uz finanšu krīzi Rēzeknē, siltumtīklu remonts turpinās (+VIDEO)

Uzsvars tiek likts uz atjaunojamo enerģijas avotu izmantošanu un CO2 emisiju samazināšanu.

Ekonomika Ik gadu uz elektroenerģijas uzskaiti tiks ietaupīti vairāk nekā 11 miljoni eiro

Statistiskā verificēšana ļaus minimizēt izmaksas, jo tiks pārbaudīti tikai atsevišķi skaitītāji, turklāt turpmāk tas notiks retāk.

Ekonomika «Gazprom» akcijas cena krītas pēc lēmuma neizmaksāt dividendes

Krievijas valsts dabasgāzes lieluzņēmuma "Gazprom" akcijas cena Maskavas biržā pirmdienas vakarā kritās pēc tam, kad kļuva zināms, ka kompānija neizmaksās dividendes par 2023.gadu.

Ekonomika Austrālijā varētu būt pieprasīti Latvijas koka būvmateriāli (+VIDEO)

Zaļais kontinents ir sācis miljardu dolāru vērtu mājokļu pārbūves programmu.

Lasiet arī

Ekonomika Rīgas osta atslogos pilsētu no kravas autotransporta

Starp diviem Rīgas brīvostā strādājošiem termināļiem - SIA "Rīgas universālais termināls" un SIA "Baltic Container Terminal" no decembra sākuma sācis kursēt regulārs konteineru vilciens.

Ekonomika Drīz sāksies biļešu tirdzniecība braucieniem vilcienā starp Viļņu un Rīgu

Pirmdien sāksies biļešu tirdzniecība braucieniem vilcienā, kas kursēs starp Viļņu un Rīgu, informē Lietuvas valsts dzelzceļa grupas "Lietuvos geležinkeliai" pārstāvji.

Kriminālziņas Vilciens Rīga-Valka pie Cēsīm nobraucis cilvēku 

Sestdienas pēcpusdienā vilciens Rīga-Valka pie Cēsīm nobraucis cilvēku, tāpēc galamērķī tas ieradīsies ar ievērojamu kavēšanos, liecina AS "Pasažieru vilciens" un Valsts policijas sniegtā informācija.

Ekonomika Gada beigās pasažierus varētu pārvadāt 19 jaunie elektrovilcieni

Šā gada beigās pasažierus varētu pārvadāt 19 jaunie elektrovilcieni, aģentūrai LETA piektdien sacīja AS "Pasažieru vilciens" valdes priekšsēdētājs Rodžers Jānis Grigulis.