• Armanda,
  • Armands
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Mākslīgais intelekts radīja pirmo biroja telpu dizainu Latvijā (+VIDEO)

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
VS.LV 16:36, 12.12.2023


Jaunajās telpās nebūs fiksētas darba vietas.


Iekārtojot biroju, uzsvars likts uz sapulču un koplietošanas telpām.

Rīgas informācijas tehnoloģiju uzņēmuma jaunā biroja telpu dizaina koncepcijas un risinājumu izstrādē iesaistīta gan uzņēmuma komanda, gan mākslīgais intelekts, radot ar IT jomu saistītus grafiti sienu zīmējumus, kurus realizējis mākslinieks Elvijs Salminš.

Komanda tika iesaistīta visā dizaina veidošanas un biroja iekārtošanas procesā, tajā skaitā radot sienu gleznojumu. Ideju par zīmējumiem, kuros parādīta IT nozares attīstība – no pirmajiem datoriem līdz robotiem un citiem inovatīviem risinājumiem – ar mākslīgā intelekta palīdzību radījis uzņēmuma vadošais risinājumu arhitekts Pauls Barkāns.

“Veidojot jaunā biroja konceptu, vēlējāmies, lai tas ir atraktīvs, interesants un mūsdienīgs – lai komanda vēlētos uzturēties šajās telpās, tikties un radīt jaunas idejas. Mūsdienās birojs galvenokārt ir vieta, kur tīkloties un sadarboties, tāpēc vide un dizains veidots tā, lai dienas, kas pavadītas birojā, būtiski atšķirtos no dienām, kad strādājam mājās,” stāsta finanšu un administratīvās nodaļas vadītāja Žanna Lecko-Ustinova, kura ir arī viena no koncepcijas idejas autorēm.

Jaunajās telpās nebūs fiksētas darba vietas un darbosies t.s. tīrās darba virsmas princips. “Šobrīd starp darbiniekiem ir vienošanās, ka vismaz vienu dienu nedēļā katra no komandām sanāk kopā un strādā no biroja, taču esmu droša, ka jaunās telpas mudinās mūs tikties un strādāt klātienē daudz biežāk,” piebilst Ž. Lecko-Ustinova.

Iekārtojot biroju, uzsvars likts uz sapulču un koplietošanas telpām, tādejādi mudinot cilvēkus socializēties. Uzņēmuma pārstāvji norāda, ka biroja koncepcija un dizains ir ilgi lolots visa kolektīva kopdarbs – lai telpas būtu maksimāli funkcionālas un kalpotu komandas vajadzībām, tika veiktas aptaujas un padziļināti pētīta darba ikdiena.

Jaunā biroja izveidē uzņēmums ieguldījis vairāk nekā 300 tūkstošus eiro, liekot uzsvaru uz telpu funkcionalitāti un atbilstību tam, ko cilvēki mūsdienās sagaida no biroja.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika «airBaltic» akciju publisko piedāvājumu plāno izsludināt gada otrajā pusē

Latvijas nacionālā aviokompānija "airBaltic" akciju publisko piedāvājumu plāno izsludināt gada otrajā pusē, pirmdien intervijā Latvijas Televīzijas (LTV) raidījumam "Rīta panorāma" sacīja aviokompānijas izpilddirektors Martins Gauss.

Ekonomika Būtiski sarucis Ventspils ostas termināļos pārkrauto kravu apmērs

Ventspils ostas termināļos šogad pirmajos trijos mēnešos pārkrauti 2,349 miljoni tonnu kravu, kas ir par 25,2% mazāk nekā 2023.gada attiecīgajā periodā, liecina Satiksmes ministrijas publiskotā informācija.

Ekonomika Baltijas valstu finanšu ministri tiekas ar ASV investoriem

Piektdien, 19. aprīlī, ikgadējās Pasaules Bankas grupas (PBG) un Starptautiskā Valūtas fonda (SVF) pilnvarnieku pavasara sanāksmē Vašingtonā notika ASV Tirdzniecības kameras rīkota Baltijas finanšu ministru apaļā galda diskusija, informēja VS.LV Finanšu ministrijā.

Ekonomika Laser: Latvija līdz 2040.gadam var kļūt par Baltijas tīģeri, bet var arī nekļūt

Latvijai līdz 2040.gadam ir iespējami četri attīstības scenāriji, sākot no Latvijas kā spēcīga Baltijas valstu centra līdz vientuļai un izolētai valstij, uzskata nesen izveidotā domnīca "Laser", kurā pamatā apvienojušies Latvijā zināmi uzņēmējdarbības pārstāvji.

Lasiet arī

Sabiedrība Latvijas iedzīvotāji baidās no mākslīgā intelekta, liecina aptauja (+VIDEO)

Сilvēkiem acīmredzot ir bail no "robotizācijas" iejaukšanās cilvēku sociālajā, emociju un vērtību telpā.

Ekonomika Rīgā runās par mākslīgā intelekta potenciālu transformēt ekonomiku

Ceturtdien, 30.novembrī plkst.14 konferenču telpā "Fantadroms" norisināsies ikgadējā Latvijas informācijas un tehnoloģijas asociācijas (LIKTA) konference "LIKTA(I)2023", kurā runās par mākslīgā intelekta potenciālu transformēt ekonomiku, kā arī ilgtspēju.

Ekonomika «OpenAI» vadītāja amatā atjauno Semu Altmenu

Mākslīgā intelekta uzņēmuma "OpenAI" pirms nedēļas atlaistais vadītājs Sems Altmens atgriezies šajā amatā, teikts otrdien publiskotajā kompānijas paziņojumā.

Kriminālziņas Brazīlijā izmeklē mākslīgā intelekta kļūdas tiesas spriedumā

Brazīlijā noris izmeklēšana pret federālo tiesnesi, kas pieļāvis kļūdas ar mākslīgā intelekta palīdzību sagatavotā spriedumā, pavēstīja varasiestādes, norādot, ka šī valstī ir pirmā šāda lieta.