• Emīlija
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Lietoti elektromobiļi Latvijā saglabā virs 50% uzlādes pat pēc 100 km nobraukuma

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
VS.LV 09:21, 22.10.2023


Vietējie entuziasti aicina katru dienu transportam izmantot atjaunojamo enerģiju.


Elektroautomašīnas demonstrēja ievērojamu diapazonu, efektivitāti un potenciālu.

Pastāvīgi mainīgajā ilgtspējīgā transporta vidē elektriskie transportlīdzekļi (EV) ir kļuvuši par daudzsološu risinājumu, lai samazinātu oglekļa emisijas un atkarību no fosilās enerģijas. Latvijas Elektroauto biedrība (LEAB), kas apvieno elektroauto īpašniekus, entuziastus un ar elektroauto jomu saistītos uzņēmējus, ir dibināta ar mērķi sekmēt videi draudzīgāka pārvietošanās veida izplatību un pārstāvēt elektroauto lietotāju intereses. Nesen LEAB veica ievērojamu testu, lai parādītu piecu dažāda vecuma elektroauto sniegumu reālajā pasaulē, izgaismojot to iespējas un augošo lietoto elektroauto tirgus potenciālu.

Latvijas mainīgo laikapstākļu pavadīti, pieci elektromobiļi devās 106 km garā ceļojumā, startējot no Rīgas, caurbraucot Raganu un Siguldu un atgriežoties sākuma punktā. Šis maršruts bija piemērots audekls, lai biedrība uzskatāmi nodemonstrētu elektrisko automašīnu patieso sniegumu.

Vissvarīgākais šī testa posms bija brīdis, kad automašīnas atgriezās sākuma punktā. Transportlīdzekļu atlikušais darbības rādiuss un akumulatora uzlādes līmenis sniedza būtisku ieskatu par to spējām. Elektroauto demonstrēja iespaidīgu noturību, uzrādot no 75% līdz 52% baterijas uzlādes līmeni, prognozējot, ka elektroauto spētu pievarēt vēl no 365 līdz 113 km līdz nākamai uzlādei.

Latvijas Elektroauto biedrības tests iezīmēja ne tikai konkrēto modeļu lietoto elektroauto iespējas, bet arī līdz šim EV tirgū sasniegto. Mašīnas demonstrēja ievērojamu diapazonu, efektivitāti un potenciālu, uzrādot EV praktiskumu ikdienas braucienos. Lai gan elektrisko automašīnu uzlādes infrastruktūra turpina attīstīties un pašu mašīnu tehnoloģijas attīstās, elektrisko transportlīdzekļu lietošana jau ir pietiekami ērta ikdienas braucieniem. Kā viens no svarīgiem pierādījumiem tam ir 12 šī brauciena 106 km garajā posmā esošās uzlādes stacijas.

Ar misiju pārstāvēt un aizstāvēt elektroauto lietotājus, Latvijas Elektroauto biedrība uzsāk jaunu ilgtspējīga transporta ēru Latvijā. Veiktais tests apliecina biedrības centienus uzskatāmi parādīt priekšrocības, kādas sniedz šādu transportlīdzekļu īpašumtiesības, un kliedēt maldīgus priekšstatus par elektriskajiem transportlīdzekļiem, atspoguļojot patieso situāciju. Valdībām visā pasaulē virzoties pēc zaļākām alternatīvām un autoražotājiem ieguldot inovatīvās tehnoloģijās, asociācijas centieniem neapšaubāmi būs izšķiroša loma Latvijas pārejā uz tīrāku autobūves nākotni, pauž Jānis Bekers, Latvijas Elektroauto biedrības valdes loceklis.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika «Gazprom» akcijas cena krītas pēc lēmuma neizmaksāt dividendes

Krievijas valsts dabasgāzes lieluzņēmuma "Gazprom" akcijas cena Maskavas biržā pirmdienas vakarā kritās pēc tam, kad kļuva zināms, ka kompānija neizmaksās dividendes par 2023.gadu.

Ekonomika Austrālijā varētu būt pieprasīti Latvijas koka būvmateriāli (+VIDEO)

Zaļais kontinents ir sācis miljardu dolāru vērtu mājokļu pārbūves programmu.

Ekonomika Jelgavā tīršķirnes govis audzē dabiskās pļavās (+VIDEO)

13 hektāru lielās ganības atrodas pie Iecavas un Lielupes satekas.

Ekonomika Asociācija: Pērn augusi Latvijas iedzīvotāju spēja aizņemties

Vidējās darba algas pieaugums pērn ir veicinājis Latvijas iedzīvotāju spēju aizņemties, tomēr augstās bāzes likmes un pieaugošie tēriņi daudziem likuši būt piesardzīgiem, informēja Finanšu nozares asociācijas pārstāvji, atsaucoties uz 2024.gada kreditēšanas indeksa datiem.

Lasiet arī