Aptaujas rezultāti, atklājot dalībnieku apmierinātības līmeni ar šī brīža atalgojumu, parāda, ka Latvijā tikai katrs piektais darba ņēmējs jeb 21% ir pilnībā apmierināts vai apmierināts ar saņemto samaksu, 38% nav apmierināti, bet 41% bija neitrāls vērtējums, atzīmējot, ka neesot ne apmierināti, ne neapmierināti ar to. Salīdzinot datus ar Lietuvu un Igauniju, aptaujā tika secināts, ka kaimiņvalstīs atalgojuma apmierinātības rādītāji ir augstāki - Lietuvā 24%, bet Igaunijā 32% aptaujāto darba ņēmēju norādīja, ka ir apmierināti ar savu šī brīža algu.
"Lai arī atalgojums nav vienīgais kritērijs darbavietas izvēlei, tas joprojām ir viens no galvenajiem faktoriem darba ņēmējiem. Nozares un uzņēmumi, kuri to var atļauties, lai piesaistītu vai noturētu savus talantus, veic atalgojuma pārskatus, ir gatavi piedāvāt lielāku algu. Inflācijas ietekmē daudziem darba ņēmējiem pirktspēja ir samazinājusies un ne visiem darba devējiem ir bijusi iespēja to kompensēt saviem darbiniekiem, kas savukārt var radīt un pastiprināt sajūtu, ka saņemtais atalgojums nav taisnīgs un izvērtēt citas darba iespējas", atzina Krista Roziņa.
Salīdzinot aptaujas rezultātus Baltijas valstīs, Latvijā strādājošie visbiežāk jūtas nepietiekami novērtēti un uzskata, ka atlīdzība nav taisnīga, ņemot vērā amatu un darba pienākumus - to atzīmēja 57% aptaujas respondentu. Lietuvā šis rādītājs ir 54%, bet Igaunijā 51%. Savukārt kā atbilstošu savu atalgojumu norādīja 24% Latvijā strādājošo, 1% uzskata, ka tiek pārvērtēti un saņem vairāk, bet 18% bija grūti novērtēt.
Vērtējot savu šī brīža darba devēju, 17% Latvijā strādājošie to ieteiktu arī citiem, savukārt 49% organizāciju, kurā strādā nerekomendētu kā labu darbavietu, bet katram trešajam jeb 34% darba ņēmēju bija neitrāla attieksme pret darba devēju.
Darba ņēmēju aptauja tika veikta 13 valstīs, uzrunājot vairāk nekā 61 000 respondentu, no kuriem 4 706 bija darba ņēmēji Latvijā. Aptaujā piedalījās darba ņēmēji no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Slovākijas, Čehijas, Ungārijas, Bosnijas un Hercegovinas, Serbijas, Slovēnijas, Horvātijas, Ziemeļmaķedonijas, Polijas un Somijas. Aptauju organizēja tirgus līderis personāla atlases pakalpojumu jomā vairāk nekā 10 Eiropas valstīs un 5 ārpus tās - "Alma Career", kura sastāvā ietilpst arī vadošais interneta personāla atlases uzņēmums Latvijā - "CV-Online Latvia".
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Pievienojiet komentāru
Anonīmi komentāri
Atbilēt
Anonīmi komentāri