• Vilhelms,
  • Vilis
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Saeimā pauž atbalstu idejai sākt darbu pie AES izbūves

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
LETA 13:53, 20.04.2022


Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija trešdien atbalstīja priekšlikumu Enerģētikas likumā noteikt normu, ka Latvijas sistēmas operatoram ir pienākums nodrošināt nepieciešamo infrastruktūru atomelektrostacijas (AES) būvniecībai Latvijas teritorijā.Tāpat tika atbalstīta norma sistēmas operatoram uzdot nodrošināt nepieciešamo infrastruktūru AES ieslēgšanai sistēmas operatora tīklam.

Komisijas sēdē deputāts Kārlis Šadurskis (JV) pauda idejai atbalstu un aicināja Latviju beidzot sākt darbu pie AES izbūves, ņemot vērā, ka atomenerģija, ja tā tiek izmantota pareizi un tiek novērsti drošības riski, ir zaļa.

Deputāts atzīmēja, ka saistībā ar AES dažkārt lēmumi tiek pieņemti ļoti histēriski, piemēram, Vācija, pēc Fukušimas stacijas avārijas Japānā, savulaik palielināja atkarību no Krievijas dabasgāzes.

Arī deputāts Krišjānis Feldmans (K) atbalstīja šo priekšlikumu, paužot, ka būtu interesanti dzirdēt speciālistu viedokli par šo jautājumu, uzreiz saprotot to, kur, cik ilgā laikā un par kādām izmaksām Latvija AES varētu izbūvēt.

Vienlaikus viņš minēja, ka ir nepieciešams sākt darbu arī ar sabiedrību, lai izskaidrotu cilvēkiem, ka pašlaik tiek runāts par jaunas tehnoloģijas AES, nevis tāda veida kodolreaktoriem, kādi savulaik bija PSRS.

Priekšlikumu iesniegušais Saeimas deputāts Ralfts Nemiro atzīmēja, ka, viņaprāt, komisijas pilnvarās ir pieņemt politiskus virzienus, un atbalstot šādu priekšlikumu, tas tiek darīts.

Tāpat komisijas pārstāvji atbalstīja deputāta Māra Možvillo (PCL) priekšlikumu, kurā Ministru kabinetam tiktu uzdots izvērtēt regulējuma atbilstību AES darbībai Latvijā un līdz 2022.gada 30.septembrim iesniegt Saeimai ziņojumu par AES būvniecības lietderīgumu Latvijā. Veicot izvērtējumu, valdībai būs jāņem vērā ģeopolitiskā situācija, kā arī energoresursu izmaksas un pieejamība.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Izsolēs par 5,2 miljoniem eiro pārdevusi ēkas Merķeļa ielā un Valdemāra ielā

VAS "Valsts nekustamie īpašumi" izsolēs par kopumā 5,2 miljoniem eiro pārdevusi ēkas Merķeļa ielā un Krišjāņa Valdemāra ielā, pavēstīja kompānijas pārstāvji.

Ekonomika Eesti Gaas: Skultes LNG termināļa atmaksāšanās šobrīd nav saskatāma

Pašlaik Baltijas un Somijas reģionā pieprasījumu pēc gāzes pilnībā nodrošina sašķidrinātās dabasgāzes (LNG) termināļi Klaipēdā Lietuvā un Inko Somijā, tādēļ nav redzams, kā komerciāli varētu atmaksāties Skultes LNG termināļa projekts, intervijā aģentūrai LETA pauda Igaunijas gāzes kompānijas "Eesti Gaas" valdes priekšsēdētājs Marguss Kāziks.

Ekonomika «Lufthansa» iegādāsies 41% Itālijas nacionālās aviokompānijas akciju

Vācijas nacionālā lidsabiedrība "Lufthansa" ceturtdien parakstīja līgumu par 41% Itālijas nacionālās aviokompānijas "ITA Airways" akciju iegādi no Itālijas valsts, paziņoja Itālijas Finanšu ministrija.

Ekonomika Visiem tā! Stiga RM investēs 5 miljonus eiro mājas būvniecībā darbiniekiem

Kokrūpniecības un mežsaimniecības uzņēmuma SIA "Stiga RM" grupa investēs piecus miljonus eiro dzīvojamās ēkas būvniecībā, nodrošinot 65 dzīvokļus uzņēmuma darbiniekiem, informēja uzņēmumā.

Lasiet arī

Sabiedrība Noraida Progresīvo priekšlikumu virzīties uz Stambulas konvencijas ratifikāciju

Saeima šodien noraidīja "Progresīvo" frakcijas priekšlikumu Ministru kabinetam nekavējoties virzīt parlamentam ratifikācijai Eiropas Padomes Konvenciju par vardarbības pret sievietēm un vardarbības ģimenē novēršanu un apkarošanu jeb Stambulas konvenciju.

Sabiedrība Saeimā debašu līderos Valainis, Šlesers, Šuvajevs un Zivtiņš

14.Saeimas ziemas sesijā parlamenta sēdēs visvairāk debatējuši deputāti Viktors Valainis (ZZS) ar 91 reizi, Ainārs Šlesers (LPV) ar 46 reizēm, Andris Šuvajevs (P) - 39 reizes un Edmunds Zivtiņš (LPV) - 38 reizes.

Sabiedrība Jauniešus aicina kandidēt 10.Jauniešu Saeimas vēlēšanās

Parlaments aicina jauniešus piedalīties projektā "Jauniešu Saeima", kas norisināsies jau desmito reizi. Šogad projekta vadmotīvs ir "Latvija izvēlas demokrātiju" un jaunieši rosināti iesniegt savas idejas par kādu no četrām tēmām - demokrātiju, brīvību, neatkarību vai izglītību. 10.Jauniešu Saeima parlamentā sanāks 21.aprīlī. Tā ziņo Saeimas Preses dienests.

Sabiedrība Saeimas komisija piekrīt Šlesera krimināllietas iztiesāšanas turpināšanai

Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija devusi zaļo gaismu saistībā ar parlamenta deputāta Aināra Šlesera (LPV) izdošanu krimināllietas iztiesāšanas turpināšanai. Gala lēmums vēl būs jāpieņem Saeimas sēdē.