• Egija,
  • Egmonts,
  • Egons,
  • Henrihs,
  • Henriks
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Plāno papildināt kompensējamo zāļu sarakstu ar jauniem medikamentiem

Teksta izmērs Aa Aa
Veselība
VS.LV 11:54, 20.04.2024


Veselības ministrija (VM) plāno papildināt kompensējamo zāļu sarakstu ar jauniem inovatīviem medikamentiem onkoloģijas un hematoonkoloģijas diagnožu ārstēšanai un jaunu medikamentu psihiatrisko saslimšanu ārstēšanai, teikts ministrijas izstrādātajā informatīvajā ziņojumā.


Foto: LETA

Kompensējamo medikamentu un materiālu apmaksāšanai pieejamais finansējums uz 2024.gada 16.aprīli ir 244 157 809 eiro, tai skaitā, lai nodrošināto medikamentu pieejamības nepārtrauktību šogad papildu piešķirts finansējums 21 000 000 eiro apmērā kompensējamo medikamentu pieejamības nodrošināšanai. Tas indikatīvi ļaus nodrošināt zāļu kompensāciju 131 408 pacientiem, nodrošinot kompensējamo medikamentu pieejamību lielākam pacientu skaitam, kur saslimšanu ārstēšanai tiek pielietoti medikamenti slimībām, kas iekļauti kompensējamo zāļu sarakstā, kā arī paplašināt medikamentozās ārstēšanas iespējas reto slimību pacientiem.

Tomēr VM norāda, ka ambulatorajai ārstniecībai paredzēto zāļu, medicīnisko ierīču un preču iegādes izdevumu apjoms 2024.gadam joprojām ir nepietiekams, lai nodrošinātu medikamentozās ārstēšanas nepārtrauktību. Kopējie prognozētie izdevumi 2024.gadam ir 285 971 295 eiro apmērā, bet iztrūkstošais finansējums -33 957 911 eiro apmērā.

VM arī vērš uzmanību, ka, veicot 2024.gada divu mēnešu izpildes analīzi diagnožu grupu griezumā salīdzinājumā ar 2023.gada attiecīgo periodu, redzams, ka gandrīz visās diagnožu grupās ir pacientu skaita pieaugums, kas kopā sastāda 20 263 pacientus. Tāpat redzams viena pacienta vidējo izmaksu pieaugums par 12,9%.

Lai uzlabotu zāļu pieejamību 2024.gadā plānots papildināt kompensējamo zāļu sarakstu ar jauniem inovatīviem medikamentiem onkoloģijas un hematoonkoloģijas diagnožu ārstēšanai un jaunu medikamentu psihiatrisko saslimšanu ārstēšanai, kā arī plānots paplašināt izrakstīšanas nosacījumus jau kompensējamo zāļu sarakstā esošajiem inovatīvajiem medikamentiem, nodrošinot tos arī citām diagnozēm.

Kopā plānots iekļaut septiņus medikamentus, kas uzlabos zāļu pieejamību pacientiem ar tādām diagnozēm kā krūts vēzis, nesīkšūnu plaušu vēzis, melanoma, multiplā mieloma, mieloleikoze, bērniem pie akūtas limfoleikozes, kā arī pacientiem ar depresiju.

Tāpat plānots paplašināt nosacījumus sešiem medikamentiem, kas savukārt uzlabos pieejamību 1 461 pacientiem ar tādām diagnozēm kā krūts vēzis, nieru vēzis, limfoma, akūts miokarda infarkts, hroniska sirds išēmiska slimība, smadzeņu infarkts, tostarp arī pacientēm ar venozām komplikācijām grūtniecības laikā.

Kompensējamo medikamentu pieejamības uzlabošanai VM rosina pārdalīt līdzekļus no gadskārtējā valsts budžeta izpildes procesā pārdalāmā finansējuma. Kopumā šim gadam būtu nepieciešami ne vairāk kā 30 624 242 eiro, 2025.gadam - ne vairāk kā 21 415 255 eiro, bet 2026.gadam un turpmāk ik gadu - ne vairāk kā 23 428 169 eiro.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Veselība Arvien mazāk pusaudžu novērtē savu veselību kā teicamu

Pēdējo desmit gadu laiku arvien mazāk pusaudžu novērtē savu veselību kā teicamu, liecina Slimību profilakses un kontroles centra publicētā Latvijas skolēnu veselības paradumu pētījuma rezultāti.

Veselība Interesanti fakti par lavandu

Lavandai, iemīļotam augam, kas pazīstams ar savu burvīgo smaržu un neskaitāmiem izmantošanas veidiem, ir bagāta vēsture aiz kuras slēpjas lērums aizraujošu faktu.

Veselība Ko tagad var izārstēt Aptiekas ielā (+VIDEO)

Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centrs atklāja jaunas modernas telpas.

Veselība Mīti un patiesība par zivju eļļu: kā tas var garšot (+VIDEO)

Aptuveni 90% cilvēku Latvijā šādu noderīgu vielu nelieto regulāri.

Lasiet arī

Veselība Kam ir jābūt mājas aptieciņā uz Jauno gadu, konsultē eksperts (+VIDEO)

Svētku laikā palielinās saslimšanas un traumu iespējamība, un ārsta atrašana būs sarežģīta.

Veselība Aptiekām draud bankrots un slēgšana

Zem sitiena vismaz 150 reģionālas aptiekas

Veselība Aptieku skaits un zāļu pieejamība Latvijā samazināsies?

Farmācijas nozares sabiedriskās organizācijas turpina iebilst Veselības ministrijas zāļu cenu reformai.

Veselība VM nākamā gada budžetā prioritārajiem pasākumiem prasa 153,3 miljonus eiro

Veselības ministrija (VM) nākamā gada budžetā prioritārajiem pasākumiem cer iegūt papildu 153,3 miljonus eiro, informēja ministrijā.