• Estere,
  • Hermīne
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Pērn pieteikti 881 ceļu satiksmes negadījumi, kas fiksēti publiskajās stāvvietās

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
VS.LV 13:12, 29.05.2024

Andris Ērglis


Vidējā atlīdzība par publiskajās stāvvietās 2023. gada notikušu CSNg bija 896,63 eiro.Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroja (turpmāk - LTAB) statistika liecina, ka 2023.gadā OCTA apdrošinātājiem pieteikti 881 ceļu satiksmes negadījumi (turpmāk - CSNg), kas fiksēti publiskajās stāvvietās. Par šiem CSNg apdrošinātāji OCTA atlīdzībās kopā izmaksājuši 789 tūkstošus eiro. Lielākā atlīdzība par publiskajā stāvvietā notikušu CSNg pērn bija 8725 eiro.

Vidējā atlīdzība par publiskajās stāvvietās pērn notikušu CSNg bija 896,63 eiro. "Lai arī uz kopējā CSNg fona publiskajās stāvvietās notikušie negadījumi pērn bija vien 2,45%, turklāt vidējā atlīdzība par šādiem negadījumiem ir gandrīz uz pusi mazāka nekā 2023.gadā kopā, diemžēl jānorāda, ka lielākā daļa negadījumi, kas notikuši stāvvietās, joprojām paliek nereģistrēti, jo bojājumi transportlīdzekļiem ir nelieli, tos uzreiz nepamana vai to izraisītājs pametis notikuma vietu. Tāpat arī CSNg autostāvvietās, kas neatrodas pie publiskajiem objektiem, netiek klasificēti kā negadījumi stāvvietās, bet, piemēram, ielas malā," informē LTAB valdes priekšsēdētājs Jānis Abāšins.

2023.gadā lielākā izmaksātā atlīdzība par publiskajās stāvvietās notikušu CSNg bija 8275 eiro. Negadījums noticis Rīgā, tirdzniecības centra Akropole ALFA stāvvietā. Otra lielākā atlīdzība pērn bija 6669 eiro par negadījumu, kas reģistrēts Jelgavā Circle-K un McDonald's stāvvietā, bet trešā - 5734 eiro par CSNg Rīgā pie tirdzniecības centra Mols.

Šī gada aprīlī valdībā tika apstiprināts Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas sagatavotais informatīvais ziņojums par LTAB rosināto iniciatīvu "Neskrāpē mašīnu - prasi lielāku stāvvietu", kas sadarbībā ar nozares ministrijām un iestādēm izstrādāts, lai izveidotu risinājumus drošākai transportlīdzekļu novietošanai publiskajās autostāvvietās.

"Jau vairākus gadus intensīvi strādājam pie tā, lai aicinātu atbildīgās institūcijas pārskatīt normatīvos aktus atbilstīgi mūsdienu transportlīdzekļu izmēriem un satiksmes intensitātei, nosakot stāvvietas minimālo platumu no 2,50 m un garumu 5 m vienam vieglajam transportlīdzeklim. Ceram, ka šajā reizē valdības apstiprinātais risinājumu plāns rezultēsies praktiskā darbībā un normatīvā regulējumā, kas nosaka skaidru normatīvo aktu un standartu ievērošanu plānošanas dokumentu izstrādē un to īstenošanā," rezumē J.Abāšins.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Latvijā plāno liegt uzturēties arī Baltkrievijā reģistrētām automašīnām

Tieslietu ministrija (TM) šobrīd izstrādā un iesniegs Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai likumprojektu, lai liegtu Latvijā uzturēties Baltkrievijā reģistrētiem transportlīdzekļiem, tostarp šķērsot ar šādām automašīnām valsts robežu tranzītā. Jau pašlaik līdzīgs regulējums ieviests attiecībā uz Krievijā reģistrētām automašīnām.

Sabiedrība Rinkēvičs: patiesības mirklis par valdības rīcībspēju gaidāms rudenī

"Patiesības mirklis" par Evikas Siliņas (JV) vadītās valdības rīcībspēju gaidāms pēc vasaras pārtraukuma, pirmdien intervijā TV3 izteicās Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs.

Sabiedrība Vidusskolēni izkrituši galvenokārt matemātikas eksāmenā

Optimālā līmeņa centralizētajā eksāmenā matemātikā 15% minimālo kopvērtējuma slieksni nav sasnieguši ap 2700 vidusskolēnu, liecina Valsts izglītības satura centra (VISC) pirmie provizoriskie rezultāti.

Sabiedrība Demogrāfs Ilmārs Mežs atrisina zemā mūža ilguma mīklu Latvijā (+VIDEO)

1938. gadā īsāks mūžs bija Francijā, Igaunijā, Somijā, Itālijā un Spānijā.

Lasiet arī

Kriminālziņas Iebraucot dīķī, Augšdaugavas novadā gājis bojā traktora vadītājs

Sestdien Latvijā reģistrēts 91 ceļu satiksmes negadījums, kuros gāja bojā viens un cieta vēl 18 cilvēki.

Kriminālziņas Sestdien ceļu satiksmes negadījumos Latvijā cietuši 19 cilvēki

Aizvadītajā diennaktī Latvijā reģistrēts 101 ceļu satiksmes negadījums, kuros cietuši 19 cilvēki, informēja Valsts policijā.

Kriminālziņas Traģisko avāriju ar bojāgājušo nedēļas nogalē Ventspilī izraisījis iereibis jaun

Ceļu satiksmes negadījumu, kurā sestdien, 18.maijā, Ventspilī gāja bojā jauniete, izraisījis dzēris jauns autovadītājs, informēja Valsts policijas (VP) pārstāve Madara Šeršņova.

Kriminālziņas Avārijā Rīgas centrā gājis bojā autovadītājs

Svētdienas vakarā ceļu satiksmes negadījumā Rīgas centrā gājis bojā autovadītājs, aģentūra LETA uzzināja Valsts policijā.