• Alfs,
  • Bernadeta,
  • Mintauts
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Virtuālais traumu simulators palīdzēs apmācīt militāros ārstus (+VIDEO)

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
VS.LV 12:08, 13.02.2024


Tas kļuva par pirmo Latvijas uzņēmuma vadīto konsorciju, kurš pieteicies Eiropas Aizsardzības fonda programmas grantam.


Kara lauka medicīnai nepieciešama apmācība.

Ādažu bāzē notika virtuālās realitātes traumu apmācību simulatora projekta noslēguma demonstrācija, kurā piedalījās pārstāvji no Aizsardzības ministrijas, Iekšlietu ministrijas, militārie mediķi no Latvijas un sabiedroto valstīm un projektā iesaistītie uzņēmēji.

Virtuālās realitātes traumu simulators “VireTS” ir tapis Latvijas uzņēmuma vadītā Latvijas, Igaunijas un Vācijas konsorcija ietvaros, ar mērķi attīstīt traumu simulatoru, kas paredzēts virtuālai apmācībai daudznacionālām militārā medicīniskā personāla komandām ar pamata medicīnisko pamatizglītību un ierobežotu pieredzi medicīniskā atbalsta sniegšanā kaujas operācijās un lielu starpgadījumu gadījumā.

Traumu simulators “VireTS” ļauj bez padziļinātām zināšanām informācijas tehnoloģijās un 3D modelēšanā izveidot individuālo traumu scenāriju starptautiskām militāro mediķu apmācībām, dodot iespēju militārajiem mediķiem miera laikā uzlabot prasmes konkrētu kara traumu gadījumā un trenēt savstarpējo sadarbību. Virtuālā traumu simulatora izmantošana ļauj ietaupīt līdzekļus, kas nepieciešami starptautisku apmācību organizēšanai, kurās realitātē tiek simulēti lieli negadījumi, ziņoja vietne mod.gov.lv.

Līdz šim ir norisinājies aktīvs darbs pie simulatora vides, virtuālo tēlu, ekipējuma un pacientu simulācijas izveides. Lai nodrošinātu projekta konsultatīvo atbalstu konsorcijam tika piesaistīti Latvijas un ārvalstu Nacionālo bruņoto spēku eksperti, kas ir snieguši savu devumu, lai nodrošinātu simulatora atbilstību cietušo evakuācijai un aprūpei pēc iespējas tuvāk reālas kaujas scenārijam un nosakot svarīgākos kritērijus veidojot simulāciju kā mācību rīku.

Jau ziņots, ka traumu simulatora projekta izstrādei tika piešķirts Aizsardzības ministrijas grantu programmas līdzfinansējums konsorcija Virtual Trauma Simulator izstrādei. Traumu simulatoram tika pievienots virtuālās realitātes apmācību scenārijs civilo un militāro mediķu sagatavošanai darbam Covid-19 un citu līdzīgu epidemioloģisko apdraudējumu apstākļos. Tas kļuva par pirmo Latvijas uzņēmuma vadīto konsorciju, kurš pieteicies Eiropas Aizsardzības fonda programmas grantam mazo un vidējo uzņēmumu kategorijā. Uzņēmums ir novērtēts visaugstāk no visiem mazo un vidējo uzņēmumu kategorijā startējušiem Eiropas uzņēmumiem.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Kariņš neesot zinājis, cik izmaksājusi pārvietošanās ar speciālajiem reisiem

Bijušais Ministru prezidents un ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš (JV) neesot zinājis, cik izmaksājusi pārvietošanās ar speciālajiem reisiem, pirmdien Latvijas Radio raidījumā "Krustpunktā" uzsvēra politiķis.

Sabiedrība Sāk būvēt gājēju un velobraucēju infrastruktūru no Liepājas līdz Bernātiem

No pirmdienas, 15.aprīļa, sāk būvēt gājēju un velobraucēju infrastruktūru gar valsts galveno autoceļu Liepāja-Lietuvas robeža (A11) posmā no Liepājas administratīvās robežas līdz Bernātiem, informē "Latvijas valsts ceļi" (LVC).

Sabiedrība Naktī Latvijā gaisa temperatūra daudzviet noslīdēs zem nulles

Naktī uz otrdienu gaisa temperatūra Latvijā pazemināsies līdz +2..-3 grādiem, prognozē sinoptiķi.

Sabiedrība Braže pērn deklarējusi bezskaidras naudas uzkrājumus 143 017 eiro apmērā

Ārlietu ministra amata kandidāte Baiba Braže pērn deklarējusi bezskaidras naudas uzkrājumus 143 017 eiro apmērā, liecina viņas valsts amatpersonas deklarācija.

Lasiet arī

Veselība Pacients bija uz nāves robežas: Rīgas ārstu ziemas rūpes (+VIDEO)

"Mūsu klīnikas ikdienas darbā bieži sastopamies ar hipotermijas pacientiem".

Veselība Eksperte izskaidro visas plāksteru lietošanas sarežģītības (+VIDEO)

Svarīgi ir precīzi sekot lietošanas instrukcijai.

Sabiedrība Asociācija: Finansējuma pieauguma apmērs ģimenes ārstu praksēm ir kompromiss

Finansējuma pieauguma apmērs par ģimenes ārsta prakses uzturēšanu un ģimenes ārstu aizvietošanu ir kompromiss, par kuru spēts vienoties ar Veselības ministriju (VM), aģentūrai LETA sacīja Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas vadītāja Alise Nicmane-Aišpure.

Veselība Dakter, es jūtos slikti: kas ir noslēpumainais POTS sindroms (+VIDEO)

Simptomi parādās uzreiz vai dažas minūtes pēc piecelšanās sēdus vai stāvēšanas.