• Aurora,
  • Austra
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


2024. gadā finansējums aizsardzības jomā – 1 128 382 620 eiro (+VIDEO)

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
VS.LV 14:27, 21.11.2023


"De facto nākamajā gadā Latvija priekš aizsardzības veltīs 2,8 procentus", - pauž ministrs Sprūds.


155 mm amerikāņu pašgājējhaubice M109 demonstrēja lielisku sniegumu kaujās Ukrainā.

Apstiprinātais aizsardzības budžets ir rekordliels, un tas palīdzēs Latvijai nodrošināt aizsardzību no ienaidnieka, pārliecināts aizsardzības ministrs Andris Sprūds ("Progresīvie").

-Mēs runājam par visaptverošu valsts aizsardzību, - ziņoja parlamentam ministrs, -Līdz ar to sabiedrības iesaiste šeit ir atslēga, bez tā mēs nevaram īstenot visaptverošu valsts aizsardzību. Skaidrs, ka valsts aizsardzības dienesta ieviešana, pilnvērtīga arī paplašināšana, tai skaitā arī atlases principu ieviešana, būs, nenoliedzami, zināms izaicinājums, kas būs arī jāīsteno, kas, protams, ka būs līdz ar to veiksmīgi arī jārealizē. Un valsts aizsardzības mācība, protams, arī ir nozīmīga, un mēs beidzot runāsim nākamajā gadā tiešām arī par obligātu priekšmetu skolās.

"Protams, ka visa infrastruktūras attīstība, Eiropas Savienības finansējuma piesaiste ir ļoti nozīmīga, un tie ir arī jauni akcenti, kas noteikti šeit var parādīties un parādīsies".

"Budžeta plānošanā principā attiecas visi tie paši noteikumi, kas visām ministrijām, tā ka budžeta plānošanas principi ir ļoti, ļoti līdzvērtīgi. Jāsaka, vēl katru gadu mūs kārtīgi izskata arī Valsts kontrole – aizsardzības jomu, tā ka šeit noteikti ir ieteikumi, kas tiek ņemti vērā arī no Valsts kontroles. Papildus tam nāk arī NATO kritēriji, tā ka gluži vairs nevar atļauties ziedot naudu kaut kam, kam principā tas nav pēc nosacījuma arī domāts. Respektīvi, protams, ka NATO stingri skatās, lai tie procenti, ko mēs paši esam apņēmušies, tiek pilnvērtīgi arī īstenoti.

Un arī, protams, mums bija ļoti vērtīga diskusija Saeimas Aizsardzības komisijā, tā ka šeit noteikti es varu teikt paldies arī komisijai par mijiedarbību, par domu apmaiņu, arī par to, ka mums bija iespēja skaidri pastāstīt par tām jomām, par tiem instrumentiem un iniciatīvām, kas tiks īstenotas.
Vienlaikus jāsaka, protams, ir arī NBS attīstības plāns. Ne visas lietas ir publiski pieejamas, ne visas lietas tiks publiskotas, jo pilnīgi skaidrs, ka aizsardzības jomā ir arī sava sensitivitāte un gluži tā nav tikai Latvijas prakse, tā arī ir Eiropas un NATO prakse kopumā", - tā Sprūds.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība PVD aicina iedzīvotājus ziņot par atrastiem mirušiem savvaļas putniem

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) aicina iedzīvotājus ziņot par atrastiem mirušiem savvaļas putniem, lai nepieļautu mājputnu saslimšanu ar augsti patogēno putnu gripu.

Sabiedrība Latvijā būs aizliegts ieviest no Baltkrievijas arī kartupeļus un burkānus

Zemkopības ministrija (ZM) paplašinājusi iespējamam importa aizliegumam pakļauto Krievijas un Baltkrievijas preču sarakstu.

Sabiedrība Jūrmalas jaunieši iesaistījās koka arhitektūras aizsardzībā (+VIDEO)

Aizsākta pašvaldības līdzfinansējuma programma kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanai.

Sabiedrība Izstrādātas vadlīnijas patvertņu minimālajām tehniskajām prasībām

Iekšlietu ministrija un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) ir izstrādājis vadlīnijas par minimālajām tehniskajām prasībām ēkās esošo telpu vai telpu grupu piemērotībai patvertnes vai vietas, kur var patverties, izveidošanai vai atjaunošanai ēkas pazemes stāva daļā, informē VUGD.

Lasiet arī

Sabiedrība Sprūds apšauba nepieciešamību veidot vienotu ES armiju

Aizsardzības ministrs Andris Sprūds (P) apšauva nepieciešamību veidot vienotu Eiropas Savienības (ES) armiju.

Sabiedrība Valdība atbalsta NBS tiesības aizturēt nelegālos imigrantus

Valdība otrdien atbalstīja Nacionālo bruņoto spēku (NBS) tiesības apturēt transportlīdzekļus, kā arī aizturēt personu, par kuru pastāv pamatotas aizdomas, ka tā nelikumīgi šķērsojusi Latvijas-Baltkrievijas robežu.

Sabiedrība Paredzēs tiesības rezerves karavīriem atteikties no militārā dienesta

Aizsardzības ministrija ir sagatavojusi grozījumus Militārā dienesta likumā, kas paredz rezerves karavīriem tiesības atteikties no militārā dienesta savas apziņas vai reliģiskās pārliecības dēļ un tā vietā izvēlēties piedalīties civilā dienesta mācībās.

Sabiedrība Nākamajā gadā par aptuveni 1200 plānots palielināt valsts aizstāvju rindas

Nākamajā gadā par aptuveni 1200 plānots palielināt valsts aizstāvju rindas profesionālajā dienestā, Zemessardzē un Valsts aizsardzības dienestā, liecina Nacionālo bruņoto spēku iesniegtā informācija Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijai.