• Salvis,
  • Selva,
  • Venta
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


2024. gadā finansējums aizsardzības jomā – 1 128 382 620 eiro (+VIDEO)

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
VS.LV 14:27, 21.11.2023


"De facto nākamajā gadā Latvija priekš aizsardzības veltīs 2,8 procentus", - pauž ministrs Sprūds.


155 mm amerikāņu pašgājējhaubice M109 demonstrēja lielisku sniegumu kaujās Ukrainā.

Apstiprinātais aizsardzības budžets ir rekordliels, un tas palīdzēs Latvijai nodrošināt aizsardzību no ienaidnieka, pārliecināts aizsardzības ministrs Andris Sprūds ("Progresīvie").

-Mēs runājam par visaptverošu valsts aizsardzību, - ziņoja parlamentam ministrs, -Līdz ar to sabiedrības iesaiste šeit ir atslēga, bez tā mēs nevaram īstenot visaptverošu valsts aizsardzību. Skaidrs, ka valsts aizsardzības dienesta ieviešana, pilnvērtīga arī paplašināšana, tai skaitā arī atlases principu ieviešana, būs, nenoliedzami, zināms izaicinājums, kas būs arī jāīsteno, kas, protams, ka būs līdz ar to veiksmīgi arī jārealizē. Un valsts aizsardzības mācība, protams, arī ir nozīmīga, un mēs beidzot runāsim nākamajā gadā tiešām arī par obligātu priekšmetu skolās.

"Protams, ka visa infrastruktūras attīstība, Eiropas Savienības finansējuma piesaiste ir ļoti nozīmīga, un tie ir arī jauni akcenti, kas noteikti šeit var parādīties un parādīsies".

"Budžeta plānošanā principā attiecas visi tie paši noteikumi, kas visām ministrijām, tā ka budžeta plānošanas principi ir ļoti, ļoti līdzvērtīgi. Jāsaka, vēl katru gadu mūs kārtīgi izskata arī Valsts kontrole – aizsardzības jomu, tā ka šeit noteikti ir ieteikumi, kas tiek ņemti vērā arī no Valsts kontroles. Papildus tam nāk arī NATO kritēriji, tā ka gluži vairs nevar atļauties ziedot naudu kaut kam, kam principā tas nav pēc nosacījuma arī domāts. Respektīvi, protams, ka NATO stingri skatās, lai tie procenti, ko mēs paši esam apņēmušies, tiek pilnvērtīgi arī īstenoti.

Un arī, protams, mums bija ļoti vērtīga diskusija Saeimas Aizsardzības komisijā, tā ka šeit noteikti es varu teikt paldies arī komisijai par mijiedarbību, par domu apmaiņu, arī par to, ka mums bija iespēja skaidri pastāstīt par tām jomām, par tiem instrumentiem un iniciatīvām, kas tiks īstenotas.
Vienlaikus jāsaka, protams, ir arī NBS attīstības plāns. Ne visas lietas ir publiski pieejamas, ne visas lietas tiks publiskotas, jo pilnīgi skaidrs, ka aizsardzības jomā ir arī sava sensitivitāte un gluži tā nav tikai Latvijas prakse, tā arī ir Eiropas un NATO prakse kopumā", - tā Sprūds.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība «BB ir proraška ka jv un progkomunisti»: soctīklos par ārlietu ministri (+VIDEO)

Baiba Braže tiek apsūdzēta kopējās Baltijas diplomātijas graušanā.

Sabiedrība Kamēr daļā Latvijas gaidāms negaiss, Austrumlatvijas mežos pieaug ugunsbīstamība

Šonakt un svētdien daļā Latvijas gaidāms pērkona negaiss, bet tikmēr valsts austrumos mežos ir augsta ugunsbīstamība, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) prognoze.

Sabiedrība Nākamgad Rīgā notiks Eiropas jauno zinātnieku saiets (+VIDEO)

Katru gadu nemainīgi četri pirmās vietas ieguvēji saņem 7000 eiro lielu naudas balvu.

Sabiedrība Saudzēsim Latvijas nēģus: līdz jūlijam makšķerēt aizliegts (+VIDEO)

Baltijas jūrā ietekošās upes ar to baseiniem ir nozīmīgākās nārstošanas vietas.

Lasiet arī

Pasaule Dānija plāno iesaukt armijā arī sievietes un pagarināt dienesta laiku

Dānija plāno palielināt jauniešu skaitu obligātajā karadienestā, iesaucot armijā arī sievietes un pagarinot dienesta laiku abiem dzimumiem no četriem mēnešiem līdz 11 mēnešiem, trešdien paziņoja premjerministre Mete Frederiksena.

Pasaule Puse vāciešu atbalsta obligātā karadienesta atjaunošanu

Aptuveni puse vāciešu atbalsta obligātā karadienesta atjaunošanu, liecina jauna aptauja.

Sabiedrība Virtuālais traumu simulators palīdzēs apmācīt militāros ārstus (+VIDEO)

Tas kļuva par pirmo Latvijas uzņēmuma vadīto konsorciju, kurš pieteicies Eiropas Aizsardzības fonda programmas grantam.

Sabiedrība Arī nākamajos VAD iesaukumos varētu rīkot obligāto atlasi

Pastāv liela iespējamība, ka arī nākamajos valsts aizsardzības dienesta (VAD) iesaukumos būs nepieciešams rīkot obligāto atlasi pēc nejaušības principa, atzina aizsardzības ministrs Andris Sprūds (P).