• Digna,
  • Jautrīte,
  • Kamila
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Par 120 000 eiro veicinās sabiedrības izpratni par romu kultūru

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 13:12, 22.10.2023


Kultūras ministrija (KM) izsludinājusi 120 000 eiro vērtu konkursu biedrībām vai nodibinājumiem, lai veicinātu sabiedrības izpratni par romu kultūru, mākslu un vēsturi, tostarp arī par romu genocīdu, liecina informācija KM tīmekļvietnē.


Foto: LETA

Konkursa uzvarētājam būs jāorganizē sabiedrības izpratni veicinošus informatīvus pasākumus par Latvijas romu kultūru, mākslu un vēsturi, tostarp romu genocīdu. Tāpat būs jāorganizē izpratni veicinoši pasākumi par romu tiesību jautājumiem.

Pretendentam būs jāapņemas nodrošināt regulāru informācijas apriti, komunikāciju un publicitāti par veiktajiem informatīvajiem pasākumiem par Latvijas romu kultūru, mākslu un vēsturi, tostarp romu genocīdu, kā arī organizācijas darbību romu iekļaušanas un kultūras attīstības jomā.

Konkursa uzvarētājam būs regulāri jāievieto informācija par īstenotajiem informatīvajiem pasākumiem organizācijas tīmekļvietnē, jāsagatavo un jāpublisko informatīvie materiāli par Latvijas romu kultūru, mākslu un vēsturi, tostarp romu genocīdu, un izpratni veicinošiem pasākumiem par romu tiesību jautājumiem. Tāpat būs jānodrošina pasākumu publicitāti, apverot dažādu sociālo grupu iedzīvotājus.

Pārvaldes uzdevumu veikšanas laiks ir trīs gadi. Finansējuma avots ir KM valsts budžeta programmas "Sabiedrības saliedētības pasākumi" apakšprogrammā "Sabiedrības integrācijas pasākumu īstenošana" konkursa mērķim paredzētie finanšu līdzekļi 40 000 euro apmērā gadā.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Viļakā demontēts padomju režīmu slavinošais piemineklis

Demontēts Viļakas skvērā esošais padomju režīmu slavinošais piemineklis, informē Balvu novada pašvaldība.

Sabiedrība Strasbūras tiesa nav konstatējusi cilvēktiesību pārkāpumus

Latvijas valsts tiesā uzvar jautājumā par pāreju uz mācībām tikai latviešu valodā.

Sabiedrība airBaltic lidmašīna naktī uz trešdienu ielidojusi Baltkrievijas gaisa telpā

Latvijas nacionālās aviokompānijas "airBaltic" lidmašīna, kas bija ceļā no Rīgas uz Prištinu Kosovā, naktī uz trešdienu, 17.jūliju, uz īsu brīdi ielidoja Baltkrievijas gaisa telpā, apstiprināja "airBaltic" pārstāvis Augusts Zilberts.

Sabiedrība ECT konstatē pārkāpumu saistībā ar homofobisku uzbrukumu

Šodien, 2024.gada 18.jūlijā Eiropas Cilvēktiesību tiesa pasludināja spriedumu lietā Deniss Hanovs pret Latviju, atzīstot Eiropas Cilvēktiesību un pamatbrīvību aizsardzības konvencijas 3. (spīdzināšanas un cietsirdīgas izturēšanās aizliegums) un 8. panta (tiesības uz privāto dzīvi) pārkāpumus kopsakarā ar 14. pantu (diskriminācijas aizliegums).

Lasiet arī

Kriminālziņas VK: KM kapitālsabiedrības bijušas dāsnas reprezentācijas biļešu piešķiršanā

Kultūras ministrijas (KM) kapitālsabiedrības bijušas dāsnas reprezentācijas biļešu piešķiršanā - analizētie dati liecina, ka 2022.gadā reprezentācijas nolūkiem piešķirtas biļetes 371 959 eiro vērtībā, ceturtdien diskusijā norādīja Valsts kontroles (VK) padomes locekle Inga Vilka.

Kultūra Arhitekts Dripe: Latvijas 21. gadsimta kultūrtelpai ir ar ko lepoties (+VIDEO)

"Tik daudz un tik dažādu jomu kultūras būvju kā šī gadsimta ievadā, nekad Latvijas 105 gadu vēsturē nav tapis".

Kultūra Rīgā norisināsies ikgadējais literatūras festivāls «Prozas lasījumi»

Rīgā no 3.decembra līdz 10.decembrim norisināsies ikgadējais starptautiskais literatūras festivāls "Prozas lasījumi", kurā piedalīsies vairāk nekā 60 autori.

Sabiedrība Apspriež lēmumu izglītot mazāk audzēkņu mūzikas un mākslas skolās

Ja Kultūras ministrijai (KM) neizdosies iegūt līdzekļus profesionālo mūzikas kolektīvu darbinieku un amatierkolektīvu vadītāju atalgojuma palielināšanai, varētu nākties pieņemt lēmumu izglītot mazāk audzēkņu mūzikas un mākslas skolās, trešdien Saeimā apgalvoja KM valsts sekretāre Dace Vilsone.