Lai noskaidrotu sabiedrības viedokli, līdz 31. oktobrim notiek būvniecības ieceres “Veselības veicināšanas centrs Miķeļa Valtera ielā 13, Liepājā" publiskā apspriešana.
Būvniecības ieceres prezentācijas sanāksme notiks klātienē 19. oktobrī plkst. 16.00 Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas izstāžu zāles telpās, Alejas ielā 18.
Būvniecības iecere paredz veselības veicināšanas centra būvniecību, kurā sniegt ārstniecības un skaistumkopšanas procedūru pakalpojumus ar ārstnieciskā minerālūdens pielietojumu, tajā skaitā arī vietējā. Tāpat veselības veicināšanas centra 1. stāvā un pagrabstāvā paredzēta SPA zona ar zemūdens masāžu baseiniem un bērnu baseinu zonu, atpūtas zonu ar saunām, pirtīm un džakuzi baseinu. Paredzēts arī āra baseins ar zemūdens masāžām un saules vannām, kas izmantojamas visu gadu, bet uz jumta terases iecerēts āra baseins un sauļošanās zona, kas izmantojama sezonā. Veselības veicināšanas centra viesu numuros paredzētas 376 gultasvietas.
Peldu iestādes vēsturiskās ēkas atjaunošana un pārbūve tiek izstrādāta atsevišķā būvprojektā. Arī nepieciešamais autostāvvietas izvietojums tiek risināts atsevišķi ārpus Jūrmalas parka teritorijas.
Zemesgabala teritorija klasificēta kā jaukta darījumu un sabiedrisko objektu apbūves teritorija (JD2). Būves galvenais lietošanas veids: ārstniecības vai veselības aprūpes iestāžu ēkas. Ēkai ir paredzēti četri virsszemes stāvi un viens pagraba stāvs. Ēkas augstums: 16,50 metri.
Daudzi liepājnieki uz attīstītāja uzņēmuma ideju "Facebook" diskusijā reaģēja dažādi.
Ivonna Kalita: "Nevajag piesārņot mūsu vēsturisko mantojumu ar apšaubāmu arhitektūru un nevajag nobetonēt mūsu zaļo zonu un nozāğēt kokus, lai ierīkotu iežogotu stāvlaukumu! liepājai no tā tikai sliktums, nevis labums!"
Gunta Strunga Ex Priedola: "Liepājnieki, šis "vienreizēji" izskatās pēc LEIŠU atpūtas vietàm? Vai kārtējo reizi izpārdodot, jo latviešiem nav līdzekļu, lai to atjaunotu, šo vēsturisko ēku, mēs paliekam pēc Lietuvas novada????? Vispirms koki stāvlaukumam, tagad šis Lietuvas objekts...
Skumji...Mūsu kāpas, mūsu parka zona..."
Ramona Karlsone: "Nu tad labāk neaiztiekam un, lai turpina stāvēt, kā visus šos gadus. (Vienīgas, kas man ir skumji, tas ka to nedara latvieši- diez kapēc?)"
Diana Paleja: "Nav jau svarīgi, kas ir īpašnieks, ja viss tiek kontrolēts. Bet tā jaunā ēka nomāks vēsturisko. Ja divi stāvi, tad ok, bet četri nu nez vai būs labi".
Silvija Šēnberga: "Kāpēc tik lielu ēku jābūvē piejūras teritorijā, vai tad nepietiek ja atjauno veco ēku? Nu var piebūvi ne augstāku par diviem stāviem".
Pilsētas (jaunā) peldu iestāde celta 1902. gadā doriešu stilā pēc P.M. Berči (Bertchy) projekta. Tajā bija 30 greznas istabas, kas aprīkotas ar siltām jūras ūdens vannām, ūdensdziedniecības nodaļa, garaiņu romiešu un īru pirtis. Pēc tam, kad 1925. gadā Liepājas ezerā tika atklātas dziednieciskās dūņas, 20.-30.gados tur tika iekārtota mehanizēta dūņu vannu un komprešu nodaļa, ogļskābes vanna un sēra vannu nodaļas. Pēc Otrā pasaules kara peldu iestāde, tagad saukta par sanatoriju, atsāka darboties 1946. gadā; tika veikts vērienīgs remonts. 1978. gadā 1,3 kilometru dziļumā pie sanatorijas atklāja pazemes ezeru ar augstvērtīgu minerālūdeni, ko izmanto vēl joprojām - Centrālās slimnīcas dziednieciskajām vannām. Sanatorija darbojās līdz 1994. gadam.
Voldemārs Burkevics


Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Pievienojiet komentāru
Anonīmi komentāri
Atbilēt
Anonīmi komentāri