• Rozālija,
  • Roze
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Kā sakrāt naudu lielākam dzīves mērķim?

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
VS.LV 11:23, 07.07.2023


Uzkrājuma veidošana kādam lielākam mērķim, piemēram, mājokļa remontam, automašīnas iegādei vai mācībām, sākotnēji var šķist grūts uzdevums. Ar ko sākt? Kā plānot budžetu, lai sanāktu visam, tostarp uzkrājuma veidošanai? Kā saglabāt motivāciju ilgtermiņā? Par to vairāk raksta turpinājumā!Skaidra vīzija

Vispirms ir jānosaka mērķis. Gudrai mērķu izvirzīšanai ieteicams izmantot SMART principu. Tas nozīmē, ka mērķim ir jābūt:

• Konkrētam (Specific) - mērķis ir skaidri definēts. Piemēram, sakrāt naudu jaunu mēbeļu iegādei;

• Izmērāmam (Measurable) - ir zināma konkrēta naudas summa, ko nepieciešams sakrāt;

• Sasniedzamam (Achievable) - mērķis var būt ambiciozs, tomēr tam ir jābūt Jūsu ietekmes zonā - t.i. neuzstādiet mērķus, kuru sasniegšana nav atkarīga no Jums;

• Atbilstošs (Revelant) - mērķim ir jāsaskan ar Jūsu vērtībām, vēlmēm un nākotnes vīziju;

• Noteikts laikā (Timed) - ir noteikts konkrēts termiņš, kurā mērķis jāsasniedz.

Pareizi definēts mērķis jau ir puse no uzvaras!

Darbības

Kad mērķis ir skaidrs, jāsāk veikt nepieciešamās darbības tā sasniegšanai. Ja zināt, cik daudz un kādā laika posmā jāsakrāj, varat aprēķināt, kāda naudas summa ik mēnesi šim mērķim ir jāatliek.

Noderīgi ir atvērt atsevišķu krājkontu un internetbankā pieslēgt automātisko maksājumu, lai nodrošinātu, ka pārskaitījums uz krājkontu tiek veikts regulāri.
Motivācija

Svarīgs aspekts ir arī motivācija, īpaši, ja jāsasniedz ilgtermiņa mērķis. Te palīdzēt var dažādi atgādinājumi, piemēram, iedvesmojoši citāti vai fotoattēls, kas atgādinās Jums šī mērķa svarīgumu un neļaus apstāties pusceļā. Motivāciju saglabāt ļauj arī sasniegtais progress, tādēļ laiku pa laikam pārskatiet, kā Jums veicies līdz šim un uzslavējiet sevi par paveikto.

Citi finanšu risinājumi

Tomēr, neskatoties uz pareizi definētiem mērķiem un augstu motivāciju, ne viss vienmēr notiek pēc plāna, un var būt situācijas, kad finanšu līdzekļi vajadzīgi ātrāk nekā sākotnēji paredzēts. Tādā gadījumā noderēt var aizdevums.

Šobrīd ir pieejami dažādi kredītu veidi, lai katrs varētu atrast savam mērķim un vajadzībām piemērotāko.

Ieskatieties kredītdēvēja Sefinance interneta vietnē www.sefinance.lv un uzziniet, kādi finanšu risinājumi pieejami Jums!


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Austrumu slimnīcā aug smagas traumas guvušo pacientu skaits

Šogad jūnijā salīdzinājumā ar pagājušo gadu par 13% palielinājies Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā (RAKUS) ar smagām traumām nonākušo pacientu skaits, informē slimnīca.

Sabiedrība Apsūdz slepenpolicistu par nelikumīgu ilgstošu izsekošanu

Prokuratūra nodevusi Rīgas pilsētas tiesai krimināllietu, kurā Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Organizētās noziedzības smago un sērijveida noziegumu apkarošanas pārvaldes operatīvais darbinieks apsūdzēts par nelikumīgu ilgstošu izsekošanu.

Sabiedrība No krievu valodas apguves atteikušies teju 3000 pamatskolēnu

No krievu valodas kā otrās svešvalodas apguves atteikušies 2838 4.-9.klašu skolēni, liecina Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) apkopotie dati.

Sabiedrība Darbs pāri okeānam: ko simts latviešu jauniešu redzēja Amerikā (+VIDEO)

"Cilvēki ir ekspresīvi, atvērti", - pauž mūsu jaunieši.

Lasiet arī

Kultūra Latvijas ekspozīcija Venēcijā izmaksās 90 000 eiro (+VIDEO)

Arhitektūras biennāle ir viena no nozīmīgākajām arhitektūras izstādēm Eiropā un pasaulē, tā notiek reizi katros 2 gados.

Ekonomika Briškens mainīs Dzelzceļa savstarpējās izmantojamības noteikumus (+VIDEO)

Kravu pārvadājumu rādītāji Latvijā pastāvīgi samazinās.

Sports Parīzes olimpisko spēļu turnīrā strādās divi Latvijas basketbola tiesneši

Šī gada Parīzes olimpisko spēļu basketbola turnīrā strādās Latvijas basketbola tiesneši Gatis Saliņš un Mārtiņš Kozlovskis, sociālajos tīklos vēsta tiesnešu kolēģija.

Sabiedrība Šovasar Rīgā veiks līdz šim lielākos ielu remontdarbus

Šovasar Rīgā tiks veikti līdz šim lielākie ielu remontdarbi, šodien preses konferencē žurnālistiem solīja Rīgas mērs Vilnis Ķirsis (JV).